mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: Sabathani »

Kilka dni temu połączyłam 3 maluchy z dorosłym samcem. Jednak zauważyłam że "gnojki" siusiaja na staruszka. Raz specialnie, raz ze szczescia jak się bawia i o niego zachaczą. Tym sposobem staruszek cuchnie jak.... oraz ma strasznie takie brudne, tłuste futerko. Problem w tyn, że wykompać go nie moge (woda krzywdzi, zabija, pisku wtedy jest tyle, ze sąsiad slyszy z bloku obok :p) przecierałam go ręcznikiem itp, ale to w rezultacie nie daje idealnych efektów. Dlatego chciałam zapytać czy znacie jakieś spisoby na wymycie szczura na"sucho". może jakiś specialny preparat?
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: Sabathani »

hop, hop, może ktoś coś poradzi :)
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: Osna »

Zastanawiam się, czy nie było by dobrym pomysłem użycie płynu do mycia twarzy dla skóry wrażliwej/alergicznej, tzn bez barwników, alkoholu i innych niepotrzebnych składników, dzięki czemu może też byłby bezpieczny dla szczurów. Namacza się nim wacik, szoruje szczura i nie trzeba spłukiwać. Sama mam beznadziejnie wrażliwą skórę, która mało co akceptuje, ale ten jej nie szkodzi: http://www.ziaja-sklep.pl/index.php?p41 ... zyszczanie To może szczurom też nie. Tylko musiałby się jakiś chemik wypowiedzieć.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Shoe
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 08, 2014 10:25 pm

Re: mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: Shoe »

ale to w rezultacie nie daje idealnych efektów. Dlatego chciałam zapytać czy znacie jakieś spisoby na wymycie szczura na"sucho". może jakiś specialny preparat?
Gets
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: yss »

No w sumie są szampony "na sucho" ale nigdy tego nie próbowałam na żadnej istocie :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: Osna »

Bałabym się użyć suchego szamponu z uwagi na to, że szczury się liżą. Oglądam teraz ofertę zooplusa i natknęłam się na to: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pre ... 90566#more
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: yss »

Antybakteryjne.....
Paradoksalnie nadmierna higiena i nadużywanie środków antybakteryjnych może być bardziej szkodliwe niż niska higiena - dotyczy to też małych dzieci. ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: Osna »

Cóż, wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. ;) Wychodzę z założenia, że pytającemu chodzi o stan wyjątkowy, bo przecież chyba każdy opiekun szczurów wie, bo ma oczy i widzi, że szczury z natury same się myją. Niemniej bywa, że umyć trzeba.
Na szczęście moje tej potrzeby dotąd nie miały. Tylko ogony im myję raz na parę miesięcy, ale tym swoim płynem do mycia twarzy. Sami myć sobie nie chcą, a strasznie zasikane i nie wiadomo, co jeszcze.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: Sky »

Jeżeli chodzi o suche szampony, to sama chemia, ale z powodzeniem można zastąpić to mąką ryżową czy skrobią ziemniaczaną - tylko niestety to nie wyczyści szczura, jedynie delikatnie odświeży i zbierze nadmiar tłuszczu (posypać i wyczesać).
Ja bym spróbowała z miską wody i ręcznikiem/szmatką - moczyć i przecierać szczura do skutku :P
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: yss »

Można włożyć grube rękawice, to człowiek wyjdzie nie taki eee poszarpany we frędzle tylko nieco bardziej cały.

Sky: czym czeszesz szczura?

(Pędzel mi przedwczoraj zrobił włam do łazienki i poszedł się kąpać z własnej woli, niestety wykąpał się w misce gdzie się pranie moczyło w wodzie z proszkiem. Podskakiwał sobie po rzeczach po pachy w wodzie ::) Wymagał intensywnego płukania i zrobił scenę z kwikami... )
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: Sky »

yss, nie mam nic do czesania szczurołaków, bo ich nie czeszę - ale wiem, na jakiej zasadzie działają suche szampony i trzeba zawsze je wyczesać ;)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: yss »

Sky bo ja mam tego mojego przyżółconego łupieżem i czasem go prałam (bez wyżymania!) w takim eko żelu do twarzy o lekko kwaśnym ph, bez detergentów, ale wiadomo, szarpie się biedak i cierpi i zawsze mi do wody kupę robi :/ A jakby go posypać i wyczesać to może by TROCHĘ pomogło. Ale czym niby wyczesać, oto jest pytanie.

Czym czeszecie szczury? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: Osna »

Hmmm... Nie czeszę swoich szczurów, ale nasuwa mi się pomysł: taka jakaś myjka do kąpieli/pod prysznic, najlepiej w formie rękawiczki chyba w przypadku tym by było najlepiej. Strukturę ma na tyle szorstką, że mogłaby chyba czesać (skoro szoruje skórę ludzką), a nie kaleczyłaby szczura. A jeśli nie myjka, to może miękka szczoteczka do zębów?
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Nicponiowie
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 08, 2016 2:48 pm

Re: mycie szczura lub inne sposoby na utrzymanie higieny.

Post autor: Nicponiowie »

Hej. Mi tak przyszlo na mysl ze moze szczotka taka mieciutka dla niemowlat ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”