Mycie klatki chusteczkami nawilżanymi?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Izzy1
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 12:29 pm

Mycie klatki chusteczkami nawilżanymi?

Post autor: Izzy1 »

Co myślicie o myciu prętów klatki nawilżanymi chusteczkami dla dzieci? Ostatnio nad tym myślałam, bo mam dość dużą klatkę, ciężką, poprzyszywane hamaczki i rękawy, dlatego nie zbyt odpowiada mi targanie jej co trzy dni do łazienki żeby ją tam myć... A muszę to robić, bo szczury ciągle dosłownie leją pod siebie i śmierdzi. Pomyślałam, że mogłabym myć te pręty mokrymi chusteczkami, byłoby szybciej. Tylko czy nie zaszkodzi to szczurom, jeśli nie będę klatki spłukiwać potem wodą?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mycie klatki chusteczkami nawilżanymi?

Post autor: smeg »

Nie powinno zaszkodzic, skoro niemowletom nie szkodzi. Tez kiedys mylam klatke chusteczkami nawilzanymi, ale przez to ich zapach zaczal mi sie kojarzyc ze szczurza kupa - i potem np. na biwaku myjac sie sama chusteczkami mialam wrazenie, ze nacieram sie szczurzymi odchodami :D Ale do przecierania polek i pretow byly w porzadku, chociaz wedlug mnie troche za malo mokre. Teraz uzywam takiego spray'u: http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_ ... ety/189885 i zwyklej mokrej szmatki. Jesli klatka jest bardzo brudna, to biore miske z woda z mydlem i podczas przecierania kilkukrotnie plucze szmatke.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Ruda89
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 14, 2014 8:36 pm

Re: Mycie klatki chusteczkami nawilżanymi?

Post autor: Ruda89 »

Ja myje chusteczkami, szybko i wygodniej jest. Do łazienki targam tylko jak daje do prania wszystkie hamaki :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Mycie klatki chusteczkami nawilżanymi?

Post autor: noovaa »

Chusteczki jak najbardziej nadają się do codziennego przecierania klatki, ale nie nadają się jako zamiennik mycia. Klatka tak czy inaczej powinna być regularnie szorowana, choć codzienne przecieranie powinno sprawić, że szorowanie klatki nie będzie musiało być tak częste ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Mycie klatki chusteczkami nawilżanymi?

Post autor: sliwkowapanna »

U mnie hamaki idą się prać, chłopak czyści całą resztę plastikowych dodatków wraz z kuwetą, a ja przecieram pręty właśnie chusteczkami dla dzieci :)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Mycie klatki chusteczkami nawilżanymi?

Post autor: nienazwana »

U mnie też bez chusteczek nawilżanych nie ma dnia ;) , zwłaszcza że od roku klatkę mam 100/80/60 i jeszcze nie wpadłam na pomysł jak ją umyć całą :-\ . To szynszylówka z tych nierozkładalnych niestety. A moje świnki leją na półki jak najęte. I w hamaki zresztą też. Codzienne kilkukrotne przecieranie półek chusteczkami jest koniecznością. Polecam te z rossmana, są w trójpakach i nawet poza promocją wychodzą tanio.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mycie klatki chusteczkami nawilżanymi?

Post autor: Paul_Julian »

smeg pisze:Nie powinno zaszkodzic, skoro niemowletom nie szkodzi. Tez kiedys mylam klatke chusteczkami nawilzanymi, ale przez to ich zapach zaczal mi sie kojarzyc ze szczurza kupa - i potem np. na biwaku myjac sie sama chusteczkami mialam wrazenie, ze nacieram sie szczurzymi odchodami :D
A bo to trzeba kupować inne dla siebie, inne dla ogonów :D Tez używam chusteczek z Rosmmana - niebieskich Babydream. http://www.rossnet.pl/Produkt/Babydream ... 1,rossne14 I często mają promocje, a czasem mają jeszcze plastikowe pudełko.
Kiedys miałem tescowe, ale całe sie jakoś lepiły :/

Żeby były bardziej mokre, to oprócz szczelnego zamykania, warto paczke odrwaracać do gory nogami, albo delikatnie zmoczyć taką chusteczkę.

A na zaschnięte siuśki to ten spray co Smeg poleca wyżej to jest rewelacja.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”