Brzydko pachnąca ślina ?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kopytek
Posty: 36
Rejestracja: czw mar 20, 2014 8:41 am

Brzydko pachnąca ślina ?

Post autor: kopytek »

Witam ; )

Posiadam dwie roczne rozbrykane dziewczynki ; )
Są bardzo czyste i zadbane, jednak z jedną mamy mały problem od początku. Mianowicie wyczuliśmy że czasami brzydko od niej pachnie ( gdy powącha się ją z bliska) , tak naprawdę nie wiadomo czym, zapach podobny do detergentów chemicznych, ostry i intensywny. Dopiero po jakimś czasie zauważyłam kiedy tak śmierdzi, dzieje się to gdy ma mokrą wylizaną sierść i ta właśnie mokra plama tak cuchnie : )
Dodam jeszcze że ta szczurka jest sporo większa od drugiej, mimo iż są siostrami, kilka miesięcy temu miała też usuwanego guza sutka, może to wina hormonów ?

Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje. Zapach nam nie przeszkadza, ale jeżeli dzieje się z nią coś nie tak, lepiej zareagować ; )
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Brzydko pachnąca ślina ?

Post autor: nienazwana »

Jakaś ropna infekcja ucha, jamy ustnej, układu oddechowego?
Zapach raczej nie zależy od hormonów.....
Ja bym poszła do weta, niech ją osłucha, zajrzy do uszu i do paszczy.
Na pewno to nie jest normalny zdrowy symptom.
Jakieś inne objawy?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Brzydko pachnąca ślina ?

Post autor: smeg »

Ropa smierdzi raczej zgnilizna niz chemia, mysle ze daloby sie to odroznic. Moze to po prostu zapach amoniaku z moczu, a gdy szczur sie myje, to zapach z zasikanego futra jest bardziej wyczuwalny?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brzydko pachnąca ślina ?

Post autor: Malachit »

Hmm, wydaje mi się, że to nie jest ślina - prawdopodobnie zapach wyczuwacie wtedy, jak szczurzyca ma ruję, wydzielina przy rui może właśnie specyficznie pachnąć i jedna na drugiej może zostawiać takie mokre ślady, które wyglądają, jak wylizane (szczury rzadko liżą się aż tak, żeby zostawiać mokre futerko). To jest taki... ostry zapach, ciężko porównać do czegoś innego. Zwróćcie uwagę, czy ma to związek z rujkami ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
kopytek
Posty: 36
Rejestracja: czw mar 20, 2014 8:41 am

Re: Brzydko pachnąca ślina ?

Post autor: kopytek »

Nie jest to mocz na pewno, dziewczyny również są zdrowe. Hmm możliwe że to ruja, bo zjawisko powtarza się co 4-5 dni. Ale w takim razie tylko jedna z samiczek by miała ?
na drugiej nie ma żadnych dziwnych śladów ani objawów. Ta właśnie samiczka z plamami jest bardziej "aktywna seksualnie" wobec drugiej, więc sama na sobie by zostawiła ślady ?
Tosia i Zuzia - w styczniu 2015 skończyły roczek
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Brzydko pachnąca ślina ?

Post autor: Diego<3 »

Zakwaszenie organizmu? Idź do weta. ;)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Brzydko pachnąca ślina ?

Post autor: yss »

Posmród "chemiczny" miały moje szczury, gdy szczur z jednego stada dostał się pod klatkę drugiego stada i magicznie jakoś zostawał przez pręty obsikany. Wtedy tak cuchnął. "Normalny" mocz wszystkich szczurów, użyty w klatce lub na hamak na przykład śmierdział normalnie, po szczurzemu..... Szczerze mówiąc sama byłam zdziwiona tym dziwnym odorem ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
kopytek
Posty: 36
Rejestracja: czw mar 20, 2014 8:41 am

Re: Brzydko pachnąca ślina ?

Post autor: kopytek »

To na pewno nie był zapach moczu ^^
W lutym musieliśmy uśpić niestety pannę po lewej na zdjęciu i zapach o dziwo zniknął, teraz mamy plus dwie samiczki i zapach się nie pojawia. Widocznie tamta mała musiała zostawiać coś na sierści drugiej. Teraz już niestety nie dojdziemy do tego co to było :D
Ale dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Tosia i Zuzia - w styczniu 2015 skończyły roczek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”