Czy mogę przemywać ranki Rivanolem?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xmenso
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 31, 2014 12:34 am

Czy mogę przemywać ranki Rivanolem?

Post autor: xmenso »

Myśle ze to są pogryzienia od innych szczurów juz szczurke oddzielilam od stada i ma takie gołe miejsca i strupki czy mogę jej to przemywać rivanolem i patrzeć jak się goi i czy w ogole, czy lepiej nie czekać i odrazu iść do weta? Chciałam najpierw sprawdzić czy sama mogę coś z tym zrobić bo u mnie w mieście nie ma dobrych wetów do gryzoni, a oczko też jej jakby podeszło krwią na zdjęciu** słabiutko to widać ale ma takie podkrązone(mysle ze ktoraś ją zadrapała) chciałam jej dzisiaj rumiankiem to przemyć i jak dotknęłam do oczka to odrazu taka plamka krwi była na waciku. Jeżeli myślicie że to coś poważnego to oczywiście się przejade z nią jutro.

**tu zdjęcie:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=55AEC28B
Ze mną: Coco ♥
Za TM: Sky aka Godzilla, Easy, Aya, Effy ♡
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy mogę przemywać ranki Rivanolem?

Post autor: Paul_Julian »

Te krwawe plamki naokoło oczek to może byc porfiryna. To nie jest krew, tylko taka substancja pojawiająca sie w stresie albo po spaniu, z oczek i noska.
Jesli te pogryzienia sa na ciele( nie przy oczku), to jak najbardziej mozesz przemywac riwanolem albo octeniseptem. Riwanol tanszy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
xmenso
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 31, 2014 12:34 am

Re: Czy mogę przemywać ranki Rivanolem?

Post autor: xmenso »

Nie nie, to nie jest porfiryna, wiem jak wygląda czasami jeden z moich szczurków ma przy oczkach, mam wrażnie że któraś z koleżanek ją po prostu zadrapała bo takie mniejsze mi się to oczko wydaje, z tym okiem jak się po rumianku czy po innych domowych sposobach za dwa/trzy dni nie poprawi to myśle że i tak czeka nas wizyta.
Dziękuje za odpowiedź.
Ze mną: Coco ♥
Za TM: Sky aka Godzilla, Easy, Aya, Effy ♡
xmenso
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 31, 2014 12:34 am

Re: Czy mogę przemywać ranki Rivanolem?

Post autor: xmenso »

Jeszcze jedno, robi to jakąś różnice między tym octeniseptem a rivanolem? Bo jak ma jakieś lepsze działanie to go wezmę.
Ze mną: Coco ♥
Za TM: Sky aka Godzilla, Easy, Aya, Effy ♡
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy mogę przemywać ranki Rivanolem?

Post autor: Paul_Julian »

Szczerze Ci powiem, że nie mam pojęcia, które lepsze. Używam obu, w zaleznosci co mi wpadnie w ręce :)
Riwanol ładnie wyciąga ropę, ale barwi wszystko na żółto. To akurat ważne jesli mamy jakies brzydkie rany i chcemy obserwować czy np. nie ropieją. To wtedy lepiej użyć octeniseptu, bo riwanol zabarwi tkanki na żółto i nie bedziemy wiedzieć czy to zdrowa tkanka czy nie.

Jesli chodzi o oczko - mozna przemywać zadrapanie np. solą fizjologiczną, kroplami do oczu ze świetlikiem czy własnie rumiankiem. I masz rację - jesli się nie poprawi,to jak najbardziej trzeba do weta.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
xmenso
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 31, 2014 12:34 am

Re: Czy mogę przemywać ranki Rivanolem?

Post autor: xmenso »

Okej, w takim razie pokombinuje i zobacze czy coś pomoże, dziękuje. :)
Ze mną: Coco ♥
Za TM: Sky aka Godzilla, Easy, Aya, Effy ♡
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy mogę przemywać ranki Rivanolem?

Post autor: smeg »

Rivanol jest tani i żółty (mocno brudzący), Octanisept drogi (ok. 30 zł) i przezroczysty :P Ja wolę Octanisept, bo jest wygodniejszy w stosowaniu - jest w sprayu i łatwo nim psikać na rany.

Na zdjęciu nie widzę jednak nic niepokojącego, to raczej porfiryna i nie ma się czym martwić, trzeba tylko obserwować czy się nie nasila i czy nie dochodzą inne objawy choroby - dziwne dźwięki z noska lub płuc, osowiałość.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
xmenso
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 31, 2014 12:34 am

Re: Czy mogę przemywać ranki Rivanolem?

Post autor: xmenso »

Kupiłam Rivanol i jedynie jak na płatek kosmetyczny go polalam to był on żółty ale jak przemywać szczurci te ranki to nie brudziło przynajmniej ja tego nie zauwazyłam. Tylko druga sprawa czy on moze jej zaszkodzić? Bo gdy jej posmaruje ranki to ona się potem wylizuje i to pewnie nawet nie zdąży zadziałać bo go zliże.. A co do oka to mi w ogóle na porfiryne nie wyglądało, na zdjęciu może słabo to widać ale te oko miała mniejsze od drugiego i kąciku oka takie strasznie zaczerwienione jakby właśnie tam się zadrapała ale zrobiłam jej w niedziele rumiankiem i wczoraj solą fizjologiczną zakropiłam i troche przemyłam i dzisiaj wygląda lepiej, powiedziałabym nawet że dobrze.
Ze mną: Coco ♥
Za TM: Sky aka Godzilla, Easy, Aya, Effy ♡
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy mogę przemywać ranki Rivanolem?

Post autor: Paul_Julian »

Riwanol nie zaszkodzi, ale lepiej trzymac troche szczurka na rekach, az płyn przeschnie.
Nie ubrudz sobie ciuchow, bo to żółte niczym sie nie spierze.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”