Cegła do pazurków

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Cegła do pazurków

Post autor: Paula_13 »

Na zagranicznych stronach często widzę "cegły" w klatkach u szczurów, które mają służyć do ścierania pazurków.
Spotkaliście się już z tym?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Cegła do pazurków

Post autor: Paul_Julian »

Można dawać cegłę albo gładkie kamyki akwariowe. Ale lepsze są drewniane elementy albo przycinanie pazurków.
Szczurki to nie koty, więc nie będa drapać o cegłę. Ścierają pazurki w trakcie chodzenia ( jak psy). Więc nawet na wybiegach będa je ścierać.
W googlu znalazłem, ze mozna dać takie kamyki koło jedzenia czy poidełka ( czyli tam gdzie często chodzą).

Ale są dwa duże minusy :
Cegła/kamyki są zimne- sprawdzą sie w upalne lato, ale teraz już zimno.
Wsiąkają siki. Miałem kiedyś kamień w jednym kącie klatki, zaslaniał dojście do dziury. Niczym sie nie dało usunąć smrodku sików, a próbowałem moczenia, pucowania i nawet pryskania urine offem :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Re: Cegła do pazurków

Post autor: Paula_13 »

O widzisz, o zasikiwaniu nie pomyślałabym ::)

W takim razie nie biegnę już do Leroy'a.

Jestem w trakcie kompletowania nowej dużej klatki dla dwóch chłopaków, którzy mają do mnie trafić za 3 tygodnie.

I mimo, że kilku podopiecznych już miałam i po każdej stracie mówię "dość", to za każdym razem czuję się jakby to był pierwszy raz :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Cegła do pazurków

Post autor: yss »

ocet dobry na smrody
na osady
na pleśń
odkaża i w ogóle
polecam do czyszczenia czegokolwiek dla zwierząt, bo przy tym ekologiczny i nie szkodzi zwierzom jak detergenty :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
fryne
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 14, 2016 8:09 pm

Re: Cegła do pazurków

Post autor: fryne »

ja mam w klatce kamień polny, wyszorowany i wygotowany we wrzątku. stoi sobie pod kolbą. wypatrzyłam właśnie w zagranicznych klatkach te cegły lub płytki (płytki zwykle właśnie służą do ochładzania w trakcie upałów).
na jakimś YT kanale usłyszałam też, że szczurasy lubią sikać na kamyki, dlatego niektórzy do kuwet im wrzucają te pastylki plastikowe takie, niby kamyczki.
Ja swój (ich) kamień wymaczam w wodzie z octem i nie śmierdzi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”