A białe żółtym się stało...

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

A białe żółtym się stało...

Post autor: neyiell »

Otóż problem mojego Oza jest pewnie powszechnie znany u jasnych szczurów. Futerko robi się żółte, pewnie od moczu, ponieważ szczur na ubikację wybrał sobie... wnętrze domku. Oczywiście towarzyszy temu nieprzyjemny zapach. Jak wyczyścić futro, pozbyć się tego problemu, żeby nie powrócił w przyszłości?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: A białe żółtym się stało...

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz spróbowac nauczyć kuwetowania http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t= ... a#p1020269 a domek tymczasowo zamienic choćby na kartonik. Gwarancji nie ma, ale za to część sików po nauce będzie lądowac w kibelku.
Szczurka nie kąpiemy, ale można zwilżać futerko wilgotnym gazikiem. Niestety, spanie we własnych sikach to powszechny problem :/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: A białe żółtym się stało...

Post autor: neyiell »

Zobaczę jak mi wyjdzie z nauką. Na razie jednak wyjęłam domek, bo mały i tak ma biegunkę... Jak mu przejdzie to postaram się wziąć go pod tresurę ;)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: A białe żółtym się stało...

Post autor: IHime »

Za długo trwa ta biegunka, nie wygląda na stresową. Przejdź się do weta, biegunka u takiego malucha może być naprawdę niebezpieczna.
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: A białe żółtym się stało...

Post autor: neyiell »

Co prawda trwała około tygodnia, ale mały nie zmienił swojego zachowania, jedynie więcej pił. Wszystko już wraca do normy, a u weterynarza byłam na samym początku c:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”