Niechęć do wody

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

boją sie wody

Post autor: PuCeK »

Hejka. Ja przed chwilą wykąpałem szczurka bo przed wczoraj wskoczył do akwarium żółwia i tak nie za ładnie pachniał. Na początku się bała kąpieli ale jak już ją płukałem wodą to potem nie chciała wyjść z miski. Więc chwilę poczekałem i jak sama zaczęła się kręcić to ją wyciągnąłem. Myśle,że Jadzia chyba lubi plumkać się w wodzie. Ale nic na siłe. Chciała siedzieć w wodzie to jej pozwoliłem;] A Wy co o tym myślicie?? Aha to była jej pierwsza kąpiel
...::PuCeK::...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

boją sie wody

Post autor: Nakasha »

Są pyszczaki, które lubią wodę. Jak lubią, nie musisz im zabawy zabraniać. Uważaj tylko, by ich nie poparzyć, ani nie wyziębić :).

Generalnie - powtarzam - szczura nie kąpiemy a wycieramy wilgotnym wacikiem. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Zulu
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 8:49 pm

boją sie wody

Post autor: Zulu »

Wczoraj zamoczyłam grzbiet mojego szczurcia (hura, mam szczuraska, mam!) i twierdzam, że on nie lubi wody. :P
milolosiu
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 19, 2006 9:38 am
Kontakt:

boją sie wody

Post autor: milolosiu »

mój szczuras nie nawidzi kapieli, ale szcza cały czas tam gdzie śpi więc śmierdzi tak, że jak mi wychodzi na ramię to mnie sie żygać chce :| ale i tak biore go raz na 2 tygodnie wsadzam na siłe do miski z wodą, w wodzie jest trochę szamponu dodane i kąpię szczurasa, szarpie się przytym strasznie i wdodatku czeba uważać na uszy i oczy szczurasa :| ogólnie to cała kąpiel mija w niemiłej atmosferze;/ ale po kąpieli szczurek jest ślicznie białłyi ładnie pachnie :flex:
TU WARTO LOOKNĄĆ -------> >>HERE>HERE>HERE<<
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

boją sie wody

Post autor: Ratata »

[quote="milolosiu"]w wodzie jest trochę szamponu dodane[/quote]
Mam nadzieję, że szamponu dla gryzoni? Taki dla ludzi może zaszkodzić, ma nieodpowiednie ph, masę składników, a przede wszystkim pachnie, co dla każdego zwierzaka jest mordęgą :sad3:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

boją sie wody

Post autor: Lazanka »

milolosiu: hmm raczej lepszym wyjsciem byloby wykladanie poslania (cokolwiek to jest - domek, hamak, gniazdko) chusteczkami higienicznymi lub papierem toaletowym (NIE zapachowym) i wymienianiem zasikanych dwa razy na dobe (rano i wieczorem). Czesta kapiel szczurkowi nie sluzy ano fizycznie ani psychicznie (skoro jej nie lubi). Ludzkich kosmetykow to juz w ogole nie wolno do takiej kapieli uzwac. Poza tym spanie w mokrym legowisku moze niestety doprowadzic do grzybicy u szczurka a leczenie potem jest rzmudne strasznie.
-=Lazanka=-
nev!
Posty: 108
Rejestracja: śr lis 01, 2006 10:48 pm

boją sie wody

Post autor: nev! »

czyli może zmieniać legowiska/hamaczki tak często jak się da i prać je na bieżąco? Owszem, będzie inny zapach, ale jakby na to nie patrzec szczur jest mądrym zwierzątkiem i zrozumie szybko, że to normalne i rutynowe działanie, i tak już będzie --> pranie legowiska.
Kąpiel może przecież szczurowi zaszkodzić, może się biedactwo zaziębić!

pozdrawiam, nev!
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

boją sie wody

Post autor: Elbereth »

[quote="nev!"]Kąpiel może przecież szczurowi zaszkodzić, może się biedactwo zaziębić![/quote]
nev!, jeśli wykąpiesz szczura w ciepłej wodzie, starannie wytrzesz ręcznikiem, a potem szczur będzie wysychał w ciepłym pokoju bez przeciągów, to nic złego nie powinno się stać. Inna sprawa, kąpiel jest stresem dla szczura (chyba, że ogon jest wielkim miłośnikiem wody, ale ja jeszcze takiego nie spotkałam), a każdy stres wpływa negatywnie na ogonka :-( .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Wampiria
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:12 pm

boją sie wody

Post autor: Wampiria »

Obie dziewczyny boją się wody.. chociaż może nie boją ale im nie odpowiada ;) Próba kontaktu skończyła się z ich strony paniką, fochem i podrapaniem mi rąk podczas uciekania z miski... Jakie to "cudowne" uczucie kiedy mokry szczur ładuje sie pod bluzke ;) Narazie nie ma takiej potrzeby.. więc operacji nie będe powtarzać. Nie chce być podrapana, zresztą Furia była na mnie obrażona przez dwa dni :P
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

boją sie wody

Post autor: maua_czarna »

Ja dwa razy probowalam,kiedy byly upaly
wypelnilam kuwete woda, wrzucilam groszki i inne smakolyki,ale nic to nie dalo niestety:) woda nie wzbudzila zainteresowania;P musze tez stwierdzic,ze moj szczur nie pachnie brzydko z tego powodu,ale to chyba tez kwestia tego,ze nie zalatwia sie do legowiska:)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
najna
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 31, 2012 5:22 pm
Numer GG: 5956676
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Niechęć do wody

Post autor: najna »

mam pytanie. jest bardzo ciepło czy moge szczurka włożyć oczywiscie do letniej wody zeby popływał a później wytrzeć go ręcznikiem? Nie przeziębi sie wtedy?
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Niechęć do wody

Post autor: nienazwana »

Raczej się nie przeziębi jeśli woda będzie miała temp. pokojową. A jest przyzwyczajony do wody i lubi? Jeśli to będzie jego pierwsza kąpiel to wody powinno być mało, w płaskim naczyniu, żeby się oswoił i poznał nowość. Szczury różnie reagują na wodę. Moja Zocha w płytkiej brodzi łapami i natychmiast ją wychlapuje do kuwety (w żwirek :-\ ) a Helka wyrywa jak oparzona od wody. Jak ostatnio próbowałam delikatnie "posadzić ją" w płytkiej na 1 cm wodzie to pazurska mam odbite na ręce do dzisiaj. Zachowywała się jakbym ją do wrzątku albo do kwasu wkładała ;) . Ale są szczurki lubiące nawet pływać, choć mnie się taki nigdy nie zdarzył...I chyba nie ma potrzeby jakoś szczególnie go trzeć ręcznikiem po kąpieli. Sam doschnie w tych upałach ::)
Awatar użytkownika
najna
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 31, 2012 5:22 pm
Numer GG: 5956676
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Niechęć do wody

Post autor: najna »

Lubi wodę - chodź w sumie zależy od jej nastroju. Raz chętnie bawi sie zabawkami w wodzie a innym razem ucieka szybko na rękę. Oczywiście w tym drugim przypadku nie zmuszam jej do siedzenia ;-) zawsze nalewam jej tyle żeby miała możliwość chodzić, bo gdy jest więcej to wpada w panikę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”