Czym myć szczura?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Tofcia »

biały jeleń jest w plynie. To mydło dla alergików ale też nie powinno sie nim myć najlepsza byłaby zwykła woda mineralna niegazowana. Brud zejdzie po samej wodzie tak naprawde.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Vikikkii »

A można myć szczury w szarym mydle ?? Bo ja moje właśnie tak myje ;)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Czym myć szczura?

Post autor: nienazwana »

A po co je myjesz??
Nie jestem zwolenniczką mycia szczurów ( i innych gryzoni również ;)).
To wielki stres dla zwierzaka, mycie może mu również zaszkodzić (uczulenia, przeziębienie, podrażnienie oczu i uszu - można wymieniać jeszcze dużo) i po co to?
Jeśli utrzymujesz porządek w klatce szczury same będą dbały o higienę, jeśli są zdrowe i pełnosprawne. Jedynym wyjątkiem dla mnie było jak moje szczury miały biegunkę, zafajdały nie tylko klatkę, hamaczki ale również futra i tyłki miały w kupie ;(.
Ale wtedy po prostu wytarłam je (wielokrotnie w miarę potrzeby) mokrymi chusteczkami (takimi dla dzieci), których używam do czyszczenia półek i innych elementów wyposażenia klatki i było ok. Resztę same doczyściły.
A na marginesie mam 3 pełnojajecznych samców. Podobno samce bardziej śmierdzą - ja nie zauważyłam; po prostu jak nie sprzątnę dłużej klatki to śmierdzi i trzeba sprzatać - proste i logiczne!
Nie zauważam żeby była konieczność fundowania moim szczurom ogromnego stresu przez mycie. Czymkolwiek ;)
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Vikikkii »

Mam 3 samiczki i myję je tylko dlatego że strasznie śmierdzą moczem nie przeszkadza mi to no ale je myje , nie więcej niż raz w miesiącu czasami nawet raz na dwa miesiące . Co piątek czyszczę im klatkę i dokładnie całą myje ale moje szczurzyce jak sikają to z góry na dół na inne i potem nie dość że mają zamiast białego futerka żółte to troszkę śmierdzą ;)
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Czym myć szczura?

Post autor: cane »

Może faktycznie spróbuj częstszego sprzątania klatki?

Ja sprzątam dziewczynom 2 razy w tygodniu [tzn. w soboty porządnie, w środę tylko wymiana żwirku w kuwecie i szybkie przetarcie plastików]... Ostatnio nie było mnie w weekend w domu i szczurki miały sprzątane dopiero w poniedziałek [wczoraj]. Naprawdę się zdziwiłam ile smrodku zdążyły nałapać! Posprzątałam im klatkę i... dzisiaj już pachną normalnie ;D .
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Vikikkii »

Hmm.. ok spróbuje czyścić im dwa razy w tygodniu , może podziała ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Paul_Julian »

Codziennie przecieraj półeczki takimi chusteczkami dla dzieci. W hamaki mozna wkładać reczniczki papierowe i wymieniac te reczniczki jak zasikają.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Czym myć szczura?

Post autor: nienazwana »

Ja tak jak cane żwirek wymieniam raz w tygodniu w sobotę, ale na bieżąco wybieram z niego kupy (większość kup moje smrody robią do kuwetki ;)). Hamaczki za to muszę wymieniać dwa razy w tygodniu, czyli co 2-3 dni bo leją w nie na potegę i smrodek po 3 dniach zaczyna być. Półki i inne elementy wycieram chusteczkami czasem kilka razy dziennie, w zasadzie jak zauważę że jest nalane to wycieram. Masz półki w klatce z drucików, że leją sobie na głowę? Jeśli tak, to spróbuj je czymś wyłożyc lub jeszcze lepiej wymienić np na plastikowe bez otworów. Takie podesty z drucików są niedobre dla szczurów, powodują uszkodzenia łap i mogą prowadzić do urazów np jak łapka utknie między prętami.
Domysza
Posty: 41
Rejestracja: wt cze 18, 2013 12:07 pm
Numer GG: 42360796
Lokalizacja: Pruszków

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Domysza »

A co myślicie żeby przemywać szczurą ogony wodą z olejem kokosowym? który jest antyalergiczny i rozpuszcza brud. Bo u moich szczurów sama woda na brudne ogony nie działa. :-\
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czym myć szczura?

Post autor: IHime »

Sam olej kokosowy nie zaszkodzi, tylko moje szczury uważają go za przysmak i pewnie będą chciały zlizać każdą śladową resztkę.
Gaja.Aquarel2015
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 28, 2016 10:21 pm

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Gaja.Aquarel2015 »

Moim zdaniem szczurka nie powinno się w ogóle kąpać. One same się myją. Ale latem można nalać np. do miski letnią wodę żeby szczurki mogły się trochę ochłodzić. Ale to jak widzimy że szczurek jest taki pół przytomny. ^^ Ilość wody to może ok. 1/4 miski. ;)
Basya
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 09, 2018 1:11 am

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Basya »

U nas się sprawdza szare mydło marki barwa.
Bibi miała obesję sikania Tolce na plecy.
Efekt ? białe futerko zamieniło się w żòłtą skorupkę.
wanna woda - szczurki zamoczne po kostki w wodzie z mydlinkami z mydła szarego. bawimy się myjąc ich tymi mydlinkami , potem wymiana wody wsadzamy szczurki i płuczemy czystą.
futerko ani ogonek nie zmienia struktury.
Ogonki też wymywam mydlinkami z szarym mydłem. Nie martwię się że jak szczurka będzie się potem myć że się otruje.
Oczywiście każdy głupi wie, że nie myjemy szczurkom ogonkòw pod łuski ani nie kąpiemy kiedy zimmo? tylko z łuskami.
♡Bibi 07.01.2016-09.07.2018♡
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”