Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ambra
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 05, 2012 10:17 am

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: ambra »

jeszcze nie próbowałam, ale z tego co czytałam na ten temat to ten neutralizator przyrych zapachów od beaphar jest to sprej którym trzeba spryskać zwierzaka w odległości tak 15cm, omijając uszka i oczy, no i jest też przeznaczona ilośc pryśnięć na danego gryzonia, jeśli chodzi o szczurka to mają to być dwa pryśnięcia
blizz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 10:18 am

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: blizz »

Dwa pryśnięcia? To wystarczy? I co potem jak już się popryska? Trzeba to jakoś wetrzeć w ogonka, czy pozostawić tak po prostu? W ogóle ten neutralizator beaphar jest dla wszystkich gryzoni z tego co mówisz, tak?
osiken
Posty: 31
Rejestracja: śr lis 07, 2012 10:34 pm
Lokalizacja: Chorzów

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: osiken »

Bez żadnego namawiania, wpychania na siłę, dolewania czegokolwiek - wstawiłem szczury do brodzika wypełnionego tak, że im łapki zakryło lekko - same się wymyły po kilku chwilach :)
Awatar użytkownika
Yen
Posty: 181
Rejestracja: wt lut 12, 2013 11:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: Yen »

buszowałam po yt i odnalazłam dość ciekawy filmik więc stwierdziłam że się podzielę
zamierzam zastosować tę metodę na moich szczurkach, kiedy zrobi się ciepło na tyle żeby nie było przeciągów i żeby się nie przeziębiły.

http://www.youtube.com/watch?v=7end071b3zA

szczurki na tym filmiku kiedy jest więcej wody genialnie nurkują! :D
Ze Mną:Erato, Awantura, Mickiewicz, Rozalia Rozalinda Pierwsza oraz Mafinka

Za TM Michelle, Niunia, Tycia, Liberia, Ruby oraz 2 żołnierzy o nieznanych imionach

nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39583
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: Sky »

Filmik kiedyś widziałam i sama się nim inspirowałam :) Moje pierdoły, zarówno te pierwsze, jak i obecne, nie darzą jednak kąpieli wielką miłością - pochlupią sobie jedynie w płytkie kuwetce i tyle. Jedynie Cookie jak i Muffin, którzy już odeszli, lubowali się w wodzie i siadali w niej, myli się i ogólnie radowali ;)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
JagaBro2506
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 18, 2013 11:31 pm

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: JagaBro2506 »

Ja kąpałam tylko mojego drugiego szczurka a pozostałych czterech nie. Lecz po dwóch minutach zaczął skakać na brzeg umywalki i bałam sie ze spadnie to go wzięłam i zawinelam w miękki ręcznik i go przytuliłam. Ale już nigdy pózniej go nie kąpałam ale rzeczywiste może jednak spróbuje tego octu jak wrócę do domu.
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: aniaj93 »

Ja przed chwilą pierwszy raz umyłam mojego Maniusia i Megiego :D Megi trochę piszczał ale ogólnie skakał i mu się podobało. Za to Maniuś nawet nie pisnął :) Ja moje umyłam w letniej wodzie z dodatkiem szarego mydła, a potem dokładnie spłukałam. :)
Nefilim18
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 03, 2013 6:46 pm

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: Nefilim18 »

Ja byłam wczoraj u weterynarza i babka mi powiedziała, że szczury potrafią pływać i to nie jest nic złego. Wiadomo, że nie można go zmuszać ale z czasem na pewno można oswoić albo nawet sprawić żeby to polubił. Ważne żeby go nie wrzucać do wody tylko delikatnie wsadzić tak aby mógł sam płynąć z uniesioną nad wodą głową aby nie zamoczyć uszu. Po takiej kąpieli należy go wytrzeć i pozostawić w jakimś ciepłym miejscu (bez przeciągów!) aż do osuszenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”