pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: jokada »

jeszcze nic lepszego od polaru nie odkryłam
(jednym z gorszych wyborów był stary ręcznik)
polar ma jeszcze ta zalete że sie nie drze i nie strząpi, mimo intensywnej 'pracy' szczurzych zabków
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: PALATINA »

Tez uzywałam polaru - dopoki mi sie nie skończyl (został zeżarty).
Ma tą zaletę, że siuski wsiąkają i szczurki leżą na suchym, ale faktycznie cuchnie że trudno bardziej. Nie sądziłam, że tkaniny maja różny stopień "smierdzielstwa". nie pomyslałam, że tak może byc, a właściwie, czemu nie.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Chips »

Ja używam sztruksu - nie jest taki miękki, więc szczury się nie zapadają :wink: , i wytrzymuje ciężar 4 dorosłych chłopców. No i bardzo łatwo się dopiera (a przed praniem łatwo go wytrzepać/ odkurzyć).
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: PALATINA »

[quote="Chips"]Ja używam sztruksu - nie jest taki miękki, więc szczury się nie zapadają :wink: , i wytrzymuje ciężar 4 dorosłych chłopców. No i bardzo łatwo się dopiera (a przed praniem łatwo go wytrzepać/ odkurzyć).[/quote]

Ty o hamaczku mówisz?
Ja nie mam hamaczków (może zrobię :roll: ) - moje szmatki to jakby łóżko na półeczce, wiec musi byc miekkie, obfite, puchate.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: jokada »

jak dla mnie odpadaja wszystkie materialy strzapiące się, płócienne i tym podobne
po pogryzieniu tego wszędzie jest masa niteczek
które potem zostaja w pralce :/

do łask wracaja stare bawełniane koszulki , bo trudno dostać w lecie tani polar :/

na hamaczki tez stosowałam polar - miał ta zalete że szybko sechł
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Sandrex »

U dziewczyn na hamak sprawdzaja sie stare bawelniane pizamy.
Przyznam, ze piore tylko w rece ale ostatnio mam tyle szmatek (caly karton), ze z wielka ulga wyrzucam zuzyte (czytaj strasznie posikane) szmatki.

Nich zyje Groszek, ktory zalatwia sie pieknie tylko i wylacznie w kuwecie, co wymaga oden wysilki czyli zejscia z trzeciego pietra swego domku (klatka) na sam dol, gdzie wylozony jest zwirek dla kotow.
Wake Up Little Sparrow
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: grzegorz »

ja nie mam problem z praniem bo nie ma co prac kazdy jeden hamak po par dniach jest pogryzony
teraz stosje jako hamak koszyczki wklnowe te przetrwaja okolo 2 tygodni
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: PALATINA »

[quote="grzegorz"]ja nie mam problem z praniem bo nie ma co prac kazdy jeden hamak po par dniach jest pogryzony
teraz stosje jako hamak koszyczki wklnowe te przetrwaja okolo 2 tygodni[/quote]

Jest sposób na gryzione hamaczki. Ja właśnie kupiłam siatke druciana (podobna do tych, z których sa zrobione metalowe sitka). Jest dostepna w "żelaziakach" za jakieś 25 zł za metr bieżący (starcza 30cm na dwa hamaki). Na taki metalowy hamaczek kłade polarowe szmatki i jest ok.! Polecam! :lol: Moje ogonki są zadowolone.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: grzegorz »

wielkie dzieki za super pomysl :wink:
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
Bibliotekarz
Posty: 151
Rejestracja: wt sie 30, 2005 4:14 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Bibliotekarz »

Mój Maxiu ma hamak zrobiony ze ściereczki kuchennej ok. 18 na 18 cm, załatwia się w kuwecie (ewentualnie na mnie), natomiast na hamaku pozostawia resztki jedzenia. Jak na razie nie wykazuje chęci pogryzienia go. 8)
nie ma to jak stadko, małe, ale zawsze stadko
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: PALATINA »

Nie musi. Mój Heniek dba o hamaczek i nigdy go nie dotknął ząbkami. Niestety drewniany domek i rogi moich mebli sa w opłakanym stanie. Każdy ma jakies upodobania. :wink:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Paula_13 »

a takie szmatki szczurkowe można prać w proszku normalnym? bo moje śpią w zimowych czapkach:) i muszę wyprać, ale boję się, że zapach im będzie przeszkadzał...

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Pon Sty 01, 2007 9:52 am ]
Wydzielone z tematu 'mój szczur brzydko pachnie'.
/ mod. Lulu
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Ratata »

Nie można w zwykłym proszku :sad3: , jeżeli nie są bardzo zabrudzone, to wystarczy sama ciepła woda, możesz użyć szarego mydła lub jakiegoś bezzapachowego mydła dla alergików ;) Niektórzy wspominali też o płynie do higieny intymnej :roll:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: sue »

Ja myje w mydle w płynie w gorącej wodzie tylko bardzo dokładnie płuczę i zapachu nie ma ;)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Ratata »

Sue, pamiętaj, że jeżeli Ty nie czujesz zapachu, to wcale nie znaczy, że go tam nie ma. Szczurzy węch jest o wiele bardziej czuły od ludzkiego.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”