pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: krwiopij »

[quote="Ratata"]Nie można w zwykłym proszku :sad3:[/quote]
Czemu?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: odmienna »

ja piorę normalnie- w pralce- tylko dużo płukam- one przecie i tak dużo przebywają w MOICH szmatkach- więc... :drap:
Obrazek
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Ratata »

[quote="krwiopijka"]
Ratata napisał/a:
Nie można w zwykłym proszku :sad3:

Czemu?[/quote]
A temu, że zwykły proszek pachnie. Poza tym może wywołać podrażnienia, jeżeli już prać proszku, to w proszku dla alergików.
Ostatnio zmieniony pn sty 01, 2007 12:17 pm przez Ratata, łącznie zmieniany 1 raz.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: sue »

Mi raz mama uprała szmatki w pralce - w najzwyklejszym proszku do prania :roll: Szczury żyją. Nie kichały, nie prychały, nie drapały się jakos specjalnie. Myślę że to kwestia indywidualna każdego szczura i oczywiście proszku ;]
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Ratata »

Być może, ale nie wiesz, czy na dłuższą metę by im nie zaszkodziło.
Ja wolę dmuchać na zimne i unikać wszystkiego, co mogłoby moim szczurom zaszkodzić.
(pomijając fakt, że sama nie używam proszku do prania czegokolwiek, no może poza ręcznikami i ścierkami...)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: sue »

Jasne zawsze się może coś stac. Piorę szmatki w tym zwykłym mydle w żelu od hm... pół roku? Może więcej. I jak mówie po tym też szczurom nic nie jest. Odchody normalne. Żadne bagienka, żadnego kichania i drapania się czy poryfiny z oczu. Także najwyraźniej im to nie szkodzi.
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Ratata »

Najwyraźniej nie szkodzi, ale ja już taka przewrażliwiona jestem, że uważam że pół roku też jest miarodajne. Chociaż tak naprawdę miarodajne byłyby badania przeprowadzone po śmierci szczura, ale tego raczej nikt nie będzie robił. Ja zostanę przy mojej nadostrożności ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Lulu »

[quote="Ratata"]Ja wolę dmuchać na zimne i unikać wszystkiego, co mogłoby moim szczurom zaszkodzić. [/quote]

Oj, tak sie nie da :jezor: trzeba by szczurzaste w naprawde sterylnych warunkach trzymac by uniknac wszystkiego co mogloby im zaszkodzic. A wiadomo, ze nadgorliwosc gorsza od faszyzmu.

Dla mnie kwestia w czym prac szczurze szmatki nalezy do tych paru (razem np. z jak glosna i w jakich ilosciach sluchana muzyka szczurowi przeszkadza), u ktorych to juz kwestia decyzji samego wlasciciela co sluszne i kiedy dbalosc o szczury jest zwykla dbalosci, a kiedy przesada. I jak dla mnie dopoki sie owych szmatek nie perfumuje to zadna decyzja nie jest zla czy dobra. Niech kazdy robi jak chce.

Jak (jak zreszta jak pisalam na poczatku watku ;) ) biore w pralce i z proszkiem. Bez szalenstw typu plyn do plukania, proszke tez nie za duzo by jednak szmatki byly bardziej bezwonne niz o zapachu laki. No i 90 stopni.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: krwiopij »

[quote="Ratata"]A temu, że zwykły proszek pachnie. Poza tym może wywołać podrażnienia, jeżeli już prać proszku, to w proszku dla alergików.[/quote]
Cóż, u moich ogonów nigdy się żadne podrażnienia nie pojawiły. Zwykły proszek, bez żadnych płynów do płukania, pachnie bardzo słabo. Prana w nim jest choćby moja bielizna, a ja jakoś żyje. Nie sądzę więc, żeby zaszkodził moim szczurom. Bo i czemu miałby? Co w nim takiego trującego, żeby go nie używać? Moim zdaniem lepszy proszek, niż często niezbyt dokładne pranie ręczne. Szmatki moich ogonów są prane w pralce i proszku od jakichś dwóch lat i żadnych problemów z tym związanych nie zauważyłam.
Ostatnio zmieniony pn sty 01, 2007 5:49 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
lina
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 06, 2006 10:02 pm

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: lina »

Ja piorę w mydle ale później długo płucze, raz zrobiłem to niedokładnie i hamak przetrwał może 2 min, Pinki i Coli rozerwały go na strzępy, mydło widać je denerwuje.
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Vella »

Szczurze szmatki piorę dokładnie tak samo jak własne, a dokładniej razem z nimi, w pralce.
Proszek zwykły, a jak nie zapomnę nalać to i płyn do płukania też jest.
Canalie to nie przeszkadza. Zresztą tyle samo czasu spędza we własnych pieleszach (które zresztą momentalnie dziwnym trafem pozbywają się zapachu wszelakich detergentów na rzecz zapachu ...szczura) co w moich ciuchach, w bluzie czy na ramieniu. Moje ciuchy zresztą też dziwnym trafem... ;)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: bonsai »

JA szmatki moim paskudkom piorę w czystej wodzie.... zapach szczurków dość łatwo schodzi z szmatek...
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: lenalove »

szmatki do miski

zalewam wrzatkiem i odstawiam

zalewam płynem do mycia naczyń

piorę

suszę
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Nina »

Do niedawna prałam szmatki ręcznie w szarym mydle. Od kilku tygodni piore w pralce, z odrobiną proszku, na 90 stopni :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Scyla
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 11, 2007 7:17 pm
Kontakt:

RE: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Scyla »

Ja biorę trochę proszku na mokre palce i w rękach ją piorę. Zlewu takimi drobinkami nie zatkasz.
Pozdrawiają:
Szczurzyca Kathe,
Kotki Bastet i Sachmet
oraz
Pies Filip
(no i ja:))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”