pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: soho »

ja tez jak wiekszosc - mydlo woda i woda ... w pralce sporadycznie (krwiopij Ty leniu :) )
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Shady Lane »

Ja mam specjalną miednicę przeznaczoną tylko i wyłącznie dla szczurów. Tam paskudy się kąpią, tam myję wyposażenie i szmatki. Oczywiście sama miednica też jest systematycznie czyszczona, zreszta i tak niedługo kupuję nową.
Uważam, że to dobre rozwiązanie. Piorę sobie ręcznie w szarym mydle.
Miednica to jedyne wyjście, bo moja mama ma bzika na punkcie czystości, i jak tylko zobaczy np. poidełko szczurze w umywalce, do histerii dostaje, mówi, że chce ją otruć szczurzymi brudami ;) i zaraz domestosem dezynfekuje umywalkę :)
W pralce w życiu bym nie uprała, bo chyba sama zostałabym władowana do tej praki :P
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: myszka »

Shady Lane a co to jest miednica :roll: Może głupie pytanie, ale mi się to kojaży tylko z częścia ludzkiego szkieletu... :P
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Nisia »

Myszka - miednica to taka duża plastykowa miska, w której trzyma się wodę np. podczas mycia podłóg.
A moje mają własną "szczurzą" gąbkę i ręcznik :D
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: myszka »

Aaaa... dzięki :lol: To w takim razie ja też mam miednicę :D tylko rzadko używam jej do szczurzych celów... zazwyczaj szmatki piorę w wannie albo zlewie :)
abaporu
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:22 pm

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: abaporu »

ja też opieram moje paskudy w umywalce. Mydło - przerzuce się na takie dla bobasów, albo szare.
abaporu


w świecie żyjątków nic prócz wyjątków... [O.N.]
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: PALATINA »

Przyznam, że zazdroszczę Wam pralki - mam tylko "Franię", ale piore ręcznie - za duzo zachodu z moją pseudo-pralką.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Ania »

1. Odczepione hamaki wrzucam do miski z wrzątkiem i odstawiam na 30 minut
2. Po tym czasie wylewam wodę, dolewam nowej gorącej, wlewam mało pachnącego płynu do prania lub płatki mydlane (najbardziej polecam drugie bo nie zostawia zapachu detergentu) i robię przepierkę
3. Piorę ręcznie bo to zazwyczaj góra 3 hamaczki (kiedyś, jak było więcej szczurów zbierałam wszystkie hamaczki i wygotowywałam w pralcerazem ze sobą - też płatki mydlane lub delikatny płyn do prania)

Byle nie proszek bo te mocno pachną a już lepiej nie wlewać płunu do płukania bo zapach jest jeszcze bardziej intensywny.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Maksym »

Ja nie mam szmatek w klatce - więc nie mam problemu :P
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: knautia »

tak, też mi się nasuwa taki mały off, bo chociaż szmatki do klatki długo wkładałam, to moje panny się nimi nie interesują (przeważnie wyrzucały wszystkie na środek)
zdecydowanie wolą jednorazowe ręczniki, które rwą na kawałeczki i pożytkują wedle uznania- a tego prać nie trzeba :)
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Maksym »

Mój parszywek jest zaradny - kiedy ma otwartą klatkę sam wciąga sobie do niej moje zeszyty, książki i kartki papieru :P
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Chips »

Ja mam niestety ten "problem" gdzieś tak raz na tydzień, bo mam duża klatkę a żadnych pięterek, więc wiszące życie moich szczurów odbywa się na kilku rozwieszonych hamakach. A ponieważ mam czterech duużych chłopców, to hamak nie dość, że jest cały ponaznaczany, to jeszcze po dłuższym czasie udekorowany sierścią i okruchami. Po dłużej niż tygodniu pachnie tak, że nie da sie przejść obojętnie...A matka uważa, że wszystko, co miało styczność ze szczurem (jak już ktoś wcześniej napisał - nawet biedne, niewinne poidełko) jest ciężko skażone jakimś śmiercionośnym wirusem :) Na pranie hamaków w pralce żadko kiedy jest szansa (poza tym jak hamak jest nadgryziony, to nitki bardzo elegancko psują sprzęcior mamuśki:), a w misce nigdy nie udało mi się tak doprać, żeby po wyschnięciu nie było śladu aromatu szczura...Spróbuję zrobić tą płukankę - nie wiedziałam, że szczurom tak można :D
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Mimysia »

Ja przestałam dawać szmatki bo strasznie śmierdziały i Mimi nie chciala spać gdzie indziej ale może znów jej dam
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: PALATINA »

Ja mam w klatkach zamiast szmatek (były cięte w tempie zastraszającym) wypełnienie z poduszek - taką plastikową watę. Słyszałam, że nie wolno tego stosować, bo się w paluszki okręca i odpadaja, ale uzywam od dwóch lat i nic takiego nie zaobserwowałam. Gareth owszem stracił 2 końcówki palców, ale w wyniku bójki z Heńkiem!
Taka sztuczna wata bardzo dobrze sie pierze, a zasikana jest sucha, bo mocz spływa i szczury na mokrym nie leżą! Ja to sobie chwalę - a piorę co 3 dni, bo smierdzi! :wink:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: krwiopij »

[quote="Ania"]1. Odczepione hamaki wrzucam do miski z wrzątkiem i odstawiam na 30 minut [/quote]
moim zdaniem pomysl niezly, ale tak ku przestrodze - pamietajcie, zeby sztucznych tkanin wrzatkiem nie zalewac... moga sie paskudnie zniszczyc... ;)

a wlasnie, przypominalo mi sie... moze ktos z was zna odpowiedz na moje pytanie - wiecie moze, jaki material jest najlepszy na szczurze szmatki? jaki mozliwie jak najszybciej schnie i najmniej smierdzi po zasiusianiu? obecnie najczesciej uzywam polaru (latwo sie pierze, ogony nie zaczepiaja pazurkami, jest odpowiednio elastyczny, cieply i miekki), ale ajlii wspomniala, ze polar pod wzgledem zapaszki jest ponoc jednym z gorszych wyborow... przyznam, ze rzeczywiscie czesto im te szmatki prac musze (swoja droga w pralce z proszkiem, a jakze - malo proszku i naprawde zapachu to nie czuje zadnego, ale jednak - recznie bym tego raczej nie doprala)... :?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”