Brzydki zapach po kąpieli

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

Brzydki zapach po kąpieli

Post autor: Maksym »

Mam nadzieje ,że samo zejdzie ale mam gorszy problem :? Wczoraj chciałem umyś parszyweka.Nalałem do umywalki wody(zakryło mu tylko łapki) i próbowałem go umyć.Myłem go tylko w wodzie bo niemam czegoś innego co mu niezaszkodzi;) Strasznie się wyrywał i uciekał ale przytrzymałem go chwilkę.Plamy jakby troszke zbladły.Tylko że po kąpieli Parszywek tak zaczoł smierdzieć że myślalem że żygne!NIewiem czemu.Teraz jescze czuć ten zapach ale nie tak bardzo jak wczoraj.Mam nadzieje że znikna te plamy.I co zrobić by niespał na siuskach?Co mam zastosować?Teraz mam pod spodem trociny a na wierzchu sianko dla gryzoni...Tylko że moja klatka jest bardzo mała...Ale wymieniam ją niedługo;) Z góry thx za pomoc!!!
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Parszywek czy Śmierdzielek???:(

Post autor: Meggy »

mokre zwierzęta zazwyczaj pachną charakterystycznie... ostatni myłam swoją klatkę i też smród był straszny, bo ogony sikają na pręty, ale jeśli sam szczur był w takim stanie, to znaczy że o niego ewidentnie nie dbasz i po prostu mieszka w gnoju...
żeby nie spał tam, gdzie się załatwia nic nie zrobisz, szczur potrzebuje dużo przestrzeni i pięterek, hamaczków... Twoja klatka jest jednopoziomowa?
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

Parszywek czy Śmierdzielek???:(

Post autor: Maksym »

[quote="Meggy"] jeśli sam szczur był w takim stanie, to znaczy że o niego ewidentnie nie dbasz i po prostu mieszka w gnoju...
żeby nie spał tam, gdzie się załatwia nic nie zrobisz, szczur potrzebuje dużo przestrzeni i pięterek, hamaczków... Twoja klatka jest jednopoziomowa?[/quote]

Zapewniam cie że nie mieszka w gnoju!Ma 1 pięterko...Ta klatka jest b.mała ale kupie nową od kolezanki(miała po chomiku ale jest duża i kołowrotka nie ma:])[/img]
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Parszywek czy Śmierdzielek???:(

Post autor: Dona »

a jakie wymiary? bo nie chcemy żebyś wydał kasę i kupił złą klatę :)
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Parszywek czy Śmierdzielek???:(

Post autor: Meggy »

nie rozumiem... nie mieszka w gmoju i śmierdzi kałem? to albo masz przewrażliwiony węch, albo ściemniasz, albo Twój szczur miał rozwolnienie, bo innej opcji nie widzę :?
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Parszywek czy Śmierdzielek???:(

Post autor: ajlii »

Zdrowy szczurek nie ma zapachu, ew. bardzo subtelny lub po prostu zapch ściółki (trociny, sianko itp.). Przyjrzyj się mu, czy nie ma wydzieliny z noska, czy kał jest w formie twardych bobków... Oby nie, ale po prostu coś mu dolega?

A co do wody i kapania szczurasów = próbowalismy z Julą i Szamile. Julka spanikowała, załatwiła się, uciakła do klatki i czyściła się jak szalona przez pół godziny. Szamil popływał w misce ile chciał, potem wylazł i poszedł pozwiedzać. Neli nie wpuszczaliśmy do miski z wodą, ale małego kichacza na wszelki wypadek oddzieliliśmy od reszty, a ponieważ mamy tylko jedno poidełko i dwie klatki, to Nel dostała miseczką z wodą. Oczywiście, najpierw zaczęła z radością się w niej chlapać ;)
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

Po k?pieli...

Post autor: Maksym »

Ale Parszywek zaczoł smierdzieć po kapieli.Nic mu niedolega.Jest ok poza tym ze smierdzi...Ale nie ściółką ani moczem tylko tak dziwnie.Od wczoraj(bo go wczoraj kapałem)
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Parszywek czy Śmierdzielek???:(

Post autor: ajlii »

Śmierdzi od wczoraj? Mimo że już wysechł???
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

NO!

Post autor: Maksym »

Tak...Choc teraz nie tak intensywnie...
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Parszywek czy Śmierdzielek???:(

Post autor: ajlii »

A po kąpieli włożyłeś go do klatki ze starymi wiórami, czy wymieniłeś na nowe? Bo jeśli nie były najświeższe, to mokre futerko mogło przejść tym zapachem. Może spróbuj wymienić mu dzisiaj wióry i poczekaj do jutra - jeśli zapach się nie zmieni, to będziemy myśleć dalej ;)
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Parszywek czy Śmierdzielek???:(

Post autor: krwiopij »

a moze to po prostu ze stresu? bardzo zdenerwowane szczurki wydzielaja czasami ostry, nieprzyjemny zapach zeby odstraszyc napastnika...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
sukkuba
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 20, 2004 4:58 pm

Parszywek czy Śmierdzielek???:(

Post autor: sukkuba »

Ja swoje szczurki tesh chciałam wykompac bo w sumie przydało by im sie. nalałam cieplutkiej 9nie za goracej) wody do umywalki i wsadzilam szczurka..nie uciekał ale zrobił jakaś taką śmieszną mine i posikał sie:D drugi zrobił podobna mine i zbobczył sie :D
Po kompieli jak suszyłam je reczniczkiem straasznie brzydko pachniały :P ale to dzieki bogu mija :DOgulnie szczury pachną ładniej niz np psy...przynajmniej dla mnie ładniej.
:]
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

Ani tak ani siak!

Post autor: Maksym »

Ale nie!JAk go wziołem z wody do zaczoł smierdzieć!Ale teraz już lepiej...
sukkuba
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 20, 2004 4:58 pm

Parszywek czy Śmierdzielek???:(

Post autor: sukkuba »

Jasne ze jest lepiej szczur smierdzi jak jest mokry :D
:]
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

?mierdzi?

Post autor: Maksym »

Wtakim razie śmierdzi to mało powiedziane...On CUCHNIE!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”