Brzydki zapach po kąpieli

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: soho »

kapiel szczurka :?: tylko w ostatecznosci = to meczarnia dla nich (oczywiscie nie dla wsyztskich jedna z moich panien np sama pcha sie pod kran...) ale jesli Ci smierdzi poprostu wsaw jej do klateczki sianko , slome czy co tam posiadasz , moje w ten posob po zrobieniu kilku rundek w klatce pachna ze ah ah
Mysle ze jest to najprostrzy sposob na pozbycie sie intensywnego zapachu bo zapaszek anyway zwsze zostanie :twisted: wiekszy lub mniejszy ...
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: Maksym »

To zależy... Z tego co wiem po kąpieli śmierdzą tylko samce... Ale ich zapach zmienia się po wejściu do klatki. To jest, przystosowuje się do jej zapachu :)

[ Dodano: Sob Lip 30, 2005 1:14 pm ]
[quote="soho"]kapiel szczurka tylko w ostatecznosci = to meczarnia dla nich (oczywiscie nie dla wsyztskich jedna z moich panien np sama pcha sie pod kran...) ale jesli Ci smierdzi poprostu wsaw jej do klateczki sianko , slome czy co tam posiadasz [/quote]

mojego szczurka kąpałełem tylko raz. nie wiem czy to można nazwać kąpielą, bo ogonek panicznie boi się wody. poza tym kochana soho, do klatki nie wkłada się siana ani słomy tym bardziej, ponieważ wtedy szczurek jeszcze bardziej śmierdzi. do klatki tylko trociny lub piasek dla kota. pozdrawiam :)
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: soho »

no ok whatever moje po nim pachna :wink:
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: Masterton »

Może holenderskie sianko jest lepszej jakości :wink:
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: Maksym »

Rozmawiałem o tym z Anią! Jesli szczurą do klatki wkładamy siano jeszcze bardziej śmierdzą. Ale szczurą, (samcą) bo nie wiem jak z samicami

[ Dodano: Nie Lip 31, 2005 8:06 pm ]
[quote="MaTa"] slyszlam ze ozna jakies szampony dla szczurow czy cos takiego[/quote]

Jezu. [ciach]

Bez wulgaryzmów proszę! /edit mod [jutka]
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: Ewqa »

Siano i papier/chustki papierowe śmierdza okropnie juz po jednym dniu bo sa zwykle zasikane. Ale to nie szczur śmierdzi tylko nie wymienione siano/chustki.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: mataforgana »

[quote="Maksym"]Z tego co wiem po kąpieli śmierdzą tylko samce... [/quote]

a wiesz, Maksym, że to wierutna bzdura? :) mam na wychowaniu 5 pannic i uwierz, po kapieli wszystkie równo smierdzą - a samcami nie są, z cała pewnością :roll:
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
sarenka24
Posty: 310
Rejestracja: czw paź 14, 2004 10:59 pm
Lokalizacja: Katowice

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: sarenka24 »

mataforgana podpisuję się pod Twoim postem dwoma rękoma...samice też po kąpieli strasznie śmierdzą...dopiero jak wyschną to ten niemiły zapaszek znika i nie pozostaje śladu po śmiedzacym szczurze 8)
Nosek ['] forever in my heart
Kinia i Frida ['] ['] :(za teczowym mostem, tak szybko odchodzicie :(
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: grzegorz »

troche chyba odchodzicie od tematu ale juz bylo wiele razy napisane

NIETRZEBA TO NIE KOMPIEMY BO NAM SIE TAK PODOBA !!!!!!
ZRESZTA CHYBA POTWIERDZI TO WIEKSZOSC NIZ POLOWA NA FORUM :evil:
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
sarenka24
Posty: 310
Rejestracja: czw paź 14, 2004 10:59 pm
Lokalizacja: Katowice

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: sarenka24 »

[quote="grzegorz"]troche chyba odchodzicie od tematu[/quote]
raczej nikt od tematu nie odchodzi, spójrz sobie właśnie na temat postu!! Znów kłania się czytanie ze zrozumieniuem! Wyraźnie jest napisane "Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?" i skoro temat stoczył sie na tor "samce śmierdzą po kąpieli a samice nie" to chciałam potwierdzić słowa mataforgany, iż nie tylko samce ale i samice również zalatują niemiłym odorkiem po zmoczeniu im futerka.

[quote="grzegorz"]NIETRZEBA TO NIE KOMPIEMY BO NAM SIE TAK PODOBA !!!!!! [/quote]

Nikt nie mówi, że trzeba to robić i nikt do niczego nie namawia, nikt nie pisze, że trzeba kąpać bo nam się to podoba i nikt również nie twierdzi, że jest to dla nich przyjemnościa (choć niektóre szczury same pchają się pod kran - ale to już inna historia). Tak więc drogi grzegorzu, więcej czytania ze zrozumieniem, albo przynajmniej czytaj co jest w tematach tudzież w porzednich postach napisane.
Poza tym nie piszemy z caps lockiem. Poczytaj regulamin.
Niestety nieraz trzeba szczura wykąpać, jak się utapla w swoim moczu (a moje robią to notorycznie)...i choćbym czysciła im klatkę codziennie to one i tak częściej sikają niż ja nadąże sprzątnąć. Dla mnie obsikany i śmierdzący na cały dom szczur jest nie do wytrzymania, a o dwóch takich skunksach już nie wspomne.
Jak chcesz sobie nabijać posty to przynajmniej pisz z sensem i na temat. :evil:
Nosek ['] forever in my heart
Kinia i Frida ['] ['] :(za teczowym mostem, tak szybko odchodzicie :(
Awatar użytkownika
Psia_kostka_1211
Posty: 128
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 7:29 pm

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: Psia_kostka_1211 »

Moja pannica z chęcią pływa w wannie i jeśli sprawia jej to przyjemność to nie będę jej tego bronić
Ze mną: Kaszalot i Kropa

Za TM: Myśka (*)
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: grzegorz »

serenko 24 bez nerwow
ty tez czytaj ze zrozumieniem
teraz odejde od tematu-widze ze na forum jest paru ludzi ktorzy lubia pouczac innych a czasami sami nie wiedza co pisza...
nie twierdze ze sam jestem idealny, ale pouczanie lepiej bylo by zalatwiac przez prywatna wiadomosc!!! :D
pozdrawiam :lol:
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
sarenka24
Posty: 310
Rejestracja: czw paź 14, 2004 10:59 pm
Lokalizacja: Katowice

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: sarenka24 »

[quote="grzegorz"]serenko 24 bez nerwow
ty tez czytaj ze zrozumieniem
teraz odejde od tematu-widze ze na forum jest paru ludzi ktorzy lubia pouczac innych a czasami sami nie wiedza co pisza...
nie twierdze ze sam jestem idealny, ale pouczanie lepiej bylo by zalatwiac przez prywatna wiadomosc!!! :D
pozdrawiam :lol:[/quote]

Co ten post miał wnieść do dyskusji? Piszesz o tym aby pisać na PW więc jak masz jakies "ALE" do kogos to proszę skorzystaj z tej funkcji ;)

A tak a propos tematu, to czy po kąpieli suszycie szczura suszarka? czy raczej tylko wycieracie ręcznikiem i szczur sam schnie?
Nosek ['] forever in my heart
Kinia i Frida ['] ['] :(za teczowym mostem, tak szybko odchodzicie :(
Awatar użytkownika
Psia_kostka_1211
Posty: 128
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 7:29 pm

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: Psia_kostka_1211 »

Mysia lubi suszarkę ale powietrze musi być chłodniejsze (w mojej da sie tak ustawić) ale jak tylko wyjdzie z wanny siedzi w ręczniku a potem dosuszam ją suszarką
Ze mną: Kaszalot i Kropa

Za TM: Myśka (*)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Dlaczego szczury po kąpieli śmierdzą?

Post autor: jokada »

kurcze, no a moje samcole nie śmierdza mokre
one cudownie pachna totalnie mokrym szczurem Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”