dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kuki
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 25, 2005 2:48 pm

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: kuki »

Tagi: dezynfekcja, dezynfekowanie, klatki, klatka, klatkę, środki, czyszczące, mycie, usuwanie, smrodu, brudów, oczyszczanie, czyszczenie


czy wystarczy umycie jakims srodkiem do czyszczenia, wyparzenie goraca woda iusuniecie ewentualnych osadzonych brudów? czy moze istnieja jakies przeznaczone do tego specjalne srodki? czy przy kazdej zmianie sciolki nalezy klatke wyparzac, czy wystarczy ja umyc?
Olcix
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 17, 2005 10:03 am

Klatka i jej czyszczenie

Post autor: Olcix »

Ja mam szczurka od dwóch tygodni dopiero, ale już wiem,ze ja mu zmieniam raz na 3-4 dni i po prostu zmieniam żwirek beż wyparzania, po protu przepłukuję dół lekko woda i już. A raz w tygodniu, myję całą klatkę porządnie, płynem do naczyń, potem baaardzo dokładnie spłukuję i szyszczę ściereczką, myślę, że nie ma takich środków, bo bym o nich wiedziała :)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: Anita »

Słyszałam o czymś takim - jakieś Cage Cleaner, ale nie mogę znaleźć :roll:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: limba »

[quote="Olcix"] A raz w tygodniu, myję całą klatkę porządnie, płynem do naczyń, potem baaardzo dokładnie spłukuję i szyszczę ściereczką[/quote]
ja robię dokładnie tak samo...sa przypadki kiedy nalezy klatke i jej wyposazenie wyparzyc wrzatkiem (przy np pasozytach)...na zagramanicznej :wink: stronie znalazłam cuś takiego
i cuś takiego
ale na polskich nic nie znalazlam...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: Nisia »

Jak często się sprząta to zalezy od szczurów i ich obyczai. Ja na co dzień wymieniam tylko ligninę, w której śpią i w którą sikają. Raz w tygodniu robieram klatkę i myję wszystko mydłem w płynie i dokładnie wypłukuję. Daruję tylko szmatkom, które nie są zasikane, aby szczurki miały w klatce trochę rzeczy nimi pachnących (to podobno ważne).
Dezynfekcja chemiczna jest chyba niepotrzebna. Wystarczy wyparzanie wrzątkiem wszystkiego w przypadku np. pasożytów lub chorób zakaźnych.
Natomiast uparcie walczę z takimi małymi muszkami, ale nie chcę stosować żadnych trucizn, coby szczurków nie zatruć. Kruca, nie ma żadnego psującego się jedzenia, sądzę, że same szczurki je przyciągają. Czekam, aż skończy się lato - wtedy muszek nie będzie :D
Bibliotekarz
Posty: 151
Rejestracja: wt sie 30, 2005 4:14 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: Bibliotekarz »

Jak wymyję kuwetę, wyłacznie samą wodą, (nie mówiąc o mydle) i włożę świeże trociny to Max nie chce postawić tam swojej nogi.
nie ma to jak stadko, małe, ale zawsze stadko
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: knautia »

czyli, tak jak napisano wyżej, daj mu jakąś szmatkę i po sprzątaniu włóż ją do klatki, zeby poczuł swój zapach :)
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: KasiaGdańsk »

Ja myję kuwetę mydłem antybakteryjnym przy zmianie żwirku i raz w tygodniu szczeble klatki, oczywiście szczurcia musi mieć swoją chociaż jedną zasikaną szmatkę, bo nie zaśnie w domku, tylko na półeczce...
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: merch »

Dezynfekcje klatki ( na przykład domestosem w sprayu, ewentualnie specjalnymi preparatami odkazajacymi na bazie alkoholi) nalezy przeprowadzić
1 przy pozyskaniu klatki uzywanej
2. po chorobie szczura
Po dezynfekcji klatke trzeba dokładnie wypłukać i wywietrzyc chlor ma działanie drażniące na drogi oddechowe.

W noramalnych wypadkach - wszystkie szczury zdrowe , zadne jedzenie sie nie psuło, wystarczy zwykłe mycie woda ewentualnie wodą z detergentem- płyn do mycia naczyń jak najbardziej OK.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: Fam »

ja myje kuweta przy kazdym sprzataniu, plynem ludwik i splukuje goraca woda, klatke czyszcze raz na 2 miesiace domestosem, a potem pozadnie splukuje i wypazam wrzatkiem
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: casie »

:!: O własnie, o taką informację mi chodziło, czyli jakieś domestosy, preparaty alkoholowo odkażające... A można np denaturatem lub innym alkoholem przetrzec, oczywiście potem wyparzyc... ?? Czy to wystarczy, bo musze klateczkę wymyć dla nowego szczurka... poprzedni odszedł po chorobie - zapalenie uszka i inne paskudztwa :cry: :cry:
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: czukukkcza »

jeżeli klatka dla Twojego przyszłego szczurka,będzie po szczurku,który umarł w wyniku choroby,to jak najbardziej ją wyparz i wyczyść domestosem=)
ja bym dla pewności zrobiła to dwa razy w tygodniowym,lub kilku dniowym odstępie :drunken:
pozdrawiam=)
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: sopocianka »

Moja klatka jest stara (przezl 5 lat była w niemal ciągłym użyciu) i niestety w każdym kącie są resztki moczu -taki biały osad (jescze po chomikach), nie mogę go niczym wydrapać i wyczyścić.

Myję przy każdej zmianie trocin kuwetę płynem do naczyć, klatkę gdzieś tak raz w miesiącu.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: czukukkcza »

może już warto pomyśleć o zakupie nowej klatencji :wink:
ale porządne wyczyszczenie domestostem[nie tym do klopika,tym w spray'u] chyba powinno wystarczyć...albo zostaw na 1-2 dni w kuwetce wodę z płynem...
to już zależy od Ciebie :wink:
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: curcio »

kuki, ogórku

ja klatkę myje wodą. stawiam ją na środku trawnika i odkręcam węża ogrodowego na cały regulator, następnie myje szczebelki ścierką. czekam aż wyschnie i jest ok, wg. mnie.
a tak poza zawodami, to co jest lepsze, żwirek czy trociny?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”