Siusianie/znaczenie terenu

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Ciagle sikanie

Post autor: Telimenka »

jak dlugo masz Szczurka moze to ze zdenerwowania?moje Panny na poczatku z nerwow tez sikaly :-) teraz juz tego nie robia
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: Ciagle sikanie

Post autor: KEN-KON »

Mojego Zenka mam od jakiś 3 tygodni.Zaczołem go puszczać po pokoju jakiś tydzień temu.I z tego co zauważyłem,to nigdzie nie sika i nie robi kup.Według mnie to twój Fenek poprostu zaznacza swój teren.
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: Siusianie/znaczenie terenu

Post autor: Savash »

moje chłopaki też sikają... no, ale to chłopaki więc wiadomo :) Po kolei na mnie, a jak, potem na łóżko, na dywan... a szczegółnie upodobali sobie drewnianą półkę, której nie sposób wyszorować tak, by nie śmierdziała.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Siusianie/znaczenie terenu

Post autor: Polaczka »

A moj ogoniasty czesto jak sie z nim pieszcze i jesli przechodzi przez reke, ktora klade np. na sofe, to w tym momencie zwalnia i robi to tak, zeby zdazyc zaznaczyc mnie jako "swoja"..To troszke komicznie wyglada :) Nie gniewam sie za to bo to normalne zachowanie, tyle ze od razu trzeba leciec do lazienki sie umyc.. Bo smrodek pozostawia nie maly :hmmrat: W innej sytuacji, jesli jest na kolanach, to mnie juz nie zaznacza :)
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 11:46 pm przez Polaczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Odp: Siusianie/znaczenie terenu

Post autor: Nakasha »

Masz 2 samce, prawda? Ten dominujący znaczy teren. Może z wiekiem robić to delikatniej i mniej, jest możliwość, że nawet przestanie... ale raczej nikła ;). Samce tak mają - znaczą teren. I robić tak będą ;). Jeśli przy tym nie jest i nie będzie agresywny, nie sprawia innych problemów - to nie pozostaje nic, jak tylko się do tego przyzwyczaić i nie puszczać ogonków na łóżko, albo wcześniej nakrywać je starym kocem. Ja mam specjalne szczurze bluzy, które mogą gryźć i obsikiwać i tak samo można poświęcić jeden koc. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Siusianie/znaczenie terenu

Post autor: Polaczka »

Ja kiedys kladlam koc, ale Kuba ZAWSZE znalazl sposob aby sie pod niego wcisnac i wejsc na czyste lozko. Ot, taki z tego tunelowiec ;) W koncu z kocem sobie dalam spokoj, bo i troche problemow z nim pozniej jak sie scieli lozko i trzeba zdjac. Na koldre daje jakies stare bluzki zeby sobie je tarmosil albo przescieradlo specjalne dla niego.
malina11
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 20, 2011 9:41 am

Mój szczur wszędzie sika.

Post autor: malina11 »

Mam problem z moim szczurem otóż gdy biorę go na ręce o mi sika na nie ,nie tylko na nie ale na telefon ,książki ,łóżko itp.W ogóle nie widzę żeby sikał się w klatce,ale na szczęście kupe robi.Mam 2 szczury jakby co.

Z góry dzięki ;)
malina11
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 20, 2011 9:41 am

Re: Mój szczur wszędzie sika.

Post autor: malina11 »

A właśnie zapomniałem dopisać jak temu zaradzić .Zrobiłem im nawet przenośną kuwetę z śniadaniówki ,a do niej nasypałem trocin,ale to i tak nie to.
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Mój szczur wszędzie sika.

Post autor: monisiaxp »

Znaczy terytorium.
malina11
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 20, 2011 9:41 am

Re: Mój szczur wszędzie sika.

Post autor: malina11 »

A nie ma na to jakiejś rady?Nie można go nauczyć ,żeby sikał tylko do klatki?
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Mój szczur wszędzie sika.

Post autor: monisiaxp »

To jest zwierze, próbuj. W klatce też na pewno sika, tutaj zaznacza terytorium. Tak jak psy, koty inne zwierzaki.
Musisz się z tym pogodzić. Nasze szczurki też nas obsikują i kupkają na nas.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Mój szczur wszędzie sika.

Post autor: KITEgirl »

jak go wyciągasz z klatki to naszykuj chusteczkę i wycieraj co siknie.
pajeczyca12
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 16, 2012 6:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siusianie/znaczenie terenu

Post autor: pajeczyca12 »

Cześć, moja Zosia też ma problem z siusianiem :(
Zauważyłam, że ostatnio siusia z pierwszego pięterka i niestety niekoniecznie na ściółkę :| Próbowałam ją na tym przyłapać (poza tym pierwszym razem gdy zobaczyłam), ale nie mam tyle czasu, by ją obserwować cały dzień. Myję klatkę i podłogę coraz częściej (niestety zapach jest dosyć mocny), oczywiście nie non stop, bo z kolei swój zapach by straciła.
Co robić, żeby wybić jej to z głowy? :(
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Siusianie/znaczenie terenu

Post autor: Marzka95 »

Nie wybijesz jej tego taki już jest szczurek :) to normalne :P
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”