Czy szczurki śmierdzą?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guest

Czy szczurki śmierdzą?

Post autor: Guest »

Tagi: zapach, woń, odór, odległość, zasięg, zapachu


Koleżanka powiedziała mi, że jej szczurek latem (jak są upały) śmierdzi, ale nie wiem (jej się nie spytam, bo mieszka bardzoooo daleko) czy tak jest zawsze i czy można na to coś poradzić, a także, jeżeli śmierdzą, to na jaką odleglość???
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: Mycha »

Szczury nie śmierdzą jeśli odpowiednio częso zmieniasz im ściółkę i maja zawsze czysto. Jeśli ktoś nie potrafi zadbać o swojego pupila to będzie śmierdził. Moje szczurki nie śmierdzą tylko pachną siankim :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
rozyn

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: rozyn »

Jak szczurek ma czystą wode i czyściutko w klatce to jest ok.
Trzeba przyznać że w lato należy częściej czyścic klatkę niż zimą.
Ale nie można powiedzieć że szczurek "pachnie" :wink: Ja osobiście nie zaciągam sie ich zapachem :D
Tak dokładnie to nie wiem czy ściółka może sprawić że będą pachnieć :wink:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: Ania »

Czysta scioolka powoduje, ze szczurki przyjemnie pachna wioorkami albo siankiem. Jesli chodzi o ladne zapachy to raczej szczurowi naturalnego zapachu sie nie zmieni, ale mozna zapobiec przykremu odorowi brudnej klatki i siuskow.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: Mycha »

Moje szczurki pachna siankiem bo mają dużo sianka i codziennie im zmieniam trocinki i daje dużo sianka :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
rozyn

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: rozyn »

Mój szczurek ma swobodny dostęp do zapaszków :D Codziennie czyszczę mu klatkę :o Wymieniam trocinki :) Staranie czyszczę klatkę 8) Niedaleko jest choinka zapachowa o zapachu " Polskie pola pszenicy " itd. oglnie jest okik :wink:
cos

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: cos »

Mój szczurek także pachnie siankiem. Zmieniam mu trociny średnio co trzy dni.
cos

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: cos »

Cześtotliwość z jaką powinno się zmieniać trociny zależy chyba od tego jakiej ściółki używamy. Jak używałem trocin to po 12 godzinach z klatki śmierdziało, kupiłem sianko i szczurek pachnie nim przez co najmniej dwa dni. :D
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: Mycha »

I zależy od tego ile ma sie szczurków :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: cos »

No i od tego jaka jest płeć szczura/szczurków.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: Mycha »

I od tego czy szczurek załatwia się w jedym miejscu :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: cos »

A co sądzisz o kuwecie dla gryzoni? Zastanawiam się nad zakupem takiej dla Igora.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: Mycha »

Hmmm... kuweta? A jak ona ma działać? Chcesz wstawić pojemnik na kibelek? Myślę że szczurkowi to się może nie spodobać. Chociasz- nidy nie wiadomo :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: cos »

Po kolei.

Tak kuweta są specjalne dla gryzoni w sklepach zoologicznych.

Kuweta dla gryzoni do sikania. Zależy od sklepu ja widziałem po 18zł. w sklepie Zoo Natura. Stawia się w klatce wsypuje żwirek i szczur do tego sika. Daje się to do klatki. Kuweta nie jest duża z daszkiem trochę podobna do zniekrztałconego domku.:mrgreen::mrgreen:
JaszczurkA

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: JaszczurkA »

Ja mam trójkątną , bez daszku, za to ma zaczepy żeby ją przytwierdzić do prętów klatki. Całkiem spora i sprzedawana jako 'toaleta dla małych zwierząt czy gryzoni jakoś tak)' - u mnie słyży za basen dla jaszczurek ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”