Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Co zrobi? aby szczurek nie sika? tam gdzie ?pi?

Post autor: Angua »

heh, wydawało mi sie ze moje szczurki załapały do czego słuzy kuweta, w każdym razie zostawiają tam większośc bobków ;) ale kiedy zmieniam im ligninę w gnieździe, prawie zawsze muszą nowy materiał obsikac :wink: chyba nie ma na to rady, poza codziennym dokładaniem nowych papierków i wyciaganiem starych kiedy nie patrzą :wink: bo mychy troche to wkurza, kiedy zabieram im pracowicie pociete, zmiętolone i upachnione strzępki :wink:
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

piasek

Post autor: CIAPEK »

a czy ktoś praktykuje specjalny piasek jako miejsce na siuśki?
I jak wygląda kuweta dla szczura? :)
Dla chomika to wiem bo mam;)
Teraz się tylko modlić żeby mój przyszły szczurek nie sikał gdzie popadnie, bo ta sprawa mi śmierdzi :lol:
Chomik elegancko w piasek walił :)
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: jokada »

hmmm, według mnie ze szczurami jest inaczej niż z chomami
one sikają_gdzie_popadnie ale czasem uczą sie poważniejsze potrzeby załatwiać w jednym miejscu

jak wygląda kuweta
Olaf ma kuwete fotograficzną ;)
Dziewczyny miały plastikowy płaski pojemnik (takie jak są do przechowywania żywności :roll: )
Agatka  =)

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: Agatka  =) »

Ja Rudej nie uczyłam. Ona sama sie załatwia w jedno miejsce :wink: Teraz kiedy ma dwie klatki połączone, to w tej mniejszej na górze zrobiła sobie sypialnie i jadalnie, a w tej na dole schodzi i się załatwia. Bardzo fajnie to wygląda jak co jakiś czas zbiega żeby nawet siusiu zrobić.W tej co śpi nie załatwiła sie ani razu( sprawdzone, bo wszedzie tektura i by było siuśki nawet widać, wszędzie znaczy na podłodze). Muszę jeszcze Rudą pochwalić, bo moje kumpele które maja ogonki skarżą się ze szczuasy jak są puszczane to się załatwiają w mieszkaniu. Ruda nigdy sie nie załatwiła chociaż biega bardzo często po pokoju.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: krwiopij »

a moim zdaniem nie... gdybym mogla wybic z glowy miom ogonkom siusianie do gniazdka, zrobilabym to... teraz niestety spia we wlasnym moczu i przez dlugie godziny wdychaja opary amoniaku... :?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Yo!Asia

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: Yo!Asia »

Ja zauważyłam ostatnio, że moja inteligiętna Ganja sika do miseczki :? Ciekawe jak długo już tak robi? :? Właśnie jej miałam tam wsypać jedzenie a ona... :? Cóż...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: Mycha »

Yo!Asiu- na to jest sposób. Kup wyższą metalową miseczę którą wiesza się na kratkach. Nie będzie miała jak na nią wejść :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: krwiopij »

niestety amoniak nie robi najlepiej na szczurze drogi oddechowe... oby im nie zaszkodzilo... nie mozna uznawac, ze szczurek sam dobrze wie, co dla niego najlepsze...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
jacool.jb

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: jacool.jb »

ja przychylam się do zdania krwiopijki.według mnie powinno się oduczyć sikać przynajmniej w miejsce jego legowiska.moje sikają gdzie popadnie.(niestety) :roll:
Pidgin
Posty: 48
Rejestracja: pt mar 26, 2004 7:04 pm

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: Pidgin »

Wydaje mi się, że właściciel szczurka powinien dbać o to, żeby szczurkowi nic się nie stało "nie z jego" winy. W środowisku, z którego wywodzi się szczur, raczej nie można spotkać kabelków, czekolady i innych złych rzeczy dla szczurka. Dlatego rolą właściciela jest chronić szczurka przed tym. Szczurek na wolności też miał możliwość spania w swoich siuśkach i nikt go wtedy od tego nie oduczał. Uważam, że szczurek, co do naturalnych rzeczy, a taką są niewątpliwie siuśi, ma swój zmysł co jest dobre, a co nie. Wcale nie mówie, że spanie w swoim moczu jest zdrowe dla szczurka, ale skoro wiele szczurków tak robi jest to jakieś naturalne zachowanie, zapisane "w genach". Jeśli szczurek robi to sam z nieprzymuszonej woli, to raczej nie będę tego zmieniał.
Oczywiście to tylko moje zdanie :wink: .
Pozdrawiamy: Kuleczka i ja :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: krwiopij »

nie sadze, zeby spanie we wlasnym moczu bylo dla szczura naturalne... na wolnosci szczur ma mnostwo miejsca... u nas zyje w klatce i jego sypialnia, toaleta i jadalnia sa bardzo blisko siebie... byc moze to dlatego...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”