Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Monia

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: Monia »

muszę sprobowac tej metody....
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: krwiopij »

czy ja sie nie myle, ze to po prostu przyuczanie szczurka do korzystania z kuwetki? moje juz to potrafia... maja w klatce kuwete i kupki robia tylko do niej... szkoda, ze nadal siusiaja do swoich domkow... chyba odpowiada im swiezy zapachek parujacego amoniaku... :?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: krwiopij »

ech... mam dosyc... moje male wredne bestyjki bezczelnie leja do domku... :evil: cala piatka upycha sie do jednego i chyba zadnemu z nich nie chce sie wyjsc na zewnatrz, zeby sie wysiusiac... papier toaletowy, ktory im daje na poslanko, po jednym dniu jest do wymiany... caly mokry i cuchnacy... te paskudne potworki tez nie pachna za ladnie, ale to im wybacze... wkurza mnie tylko, ze nawet w ciagu dnia siedzac przy komputerze czuje czasami ich nieciekawy zapaszek... :? macie moze jakies pomysly, co moglabym zrobic? teraz zamiast papieru dalam im szmatke... ale to pewnie nic nie da... u was tez to tak wyglada, czy tylko moje zwierza sa takimi ekstremalnymi swintuchami?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Heh,Groszek sie juz tego oduczyl,ale nowy leje na wszystko,co ma w klatce,chyba zeby zaznaczyc przed rywalem,ze to jest "JEGO",ale on w ogole wszystko zbiera i kolekcjonuje,poczawszy na biszkoptach,szkonczywszy na recznikach...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: Masterton »

Pyszczek też siusiał "pod siebie", tzn. na posłanko, ale pewnego dnia zmieniłam mu chusteczki właśnie na szmatki, wiecie że pomogło. Teraz załatwia się w jedno miejsce,chociaż nie ma specjalnie w tym celu przygotoanej kuwety.
Dziewczyny nie siusiają do domku, ale w róg klatki, a potem gdy już zrobią co miały zrobić rozkopują cały róg po klatce :?
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: myszka »

moje sikają na kraty, raczej nie do domku, ani na hamak, ale nie fatygują się by zejść na duł, tylko w rogu górnej klatki przykucaja i leją... wprost na domek :? :P
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: Anita »

powoli, powoli udaje mi się oduczać sikania na posłanko... już coraz lepiej (odpukać)
pozbierałam wszystkie bobki i zasikane chusteczki do takiej małej kuwetki, nasypałam żwirku i postawiłam, tam gdzie najczęściej sikają. Dzisiaj kuweta w rogu była mokra! Ale jestem dumna
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: Dixi »

Moja ogonka najpierw siusiała w jeden kąt klatki, a teraz leje na swoje legowisko. To legowisko ma kształt koła (przypomina czapkę) i jest wykoanane z polaru - także Dixi ma cieplutko w tyłek. Chciałam jej jeszcze bardziej ocieplić spanko i nawrzucałam jej pociętych szmatek...niestety jak się okazało, całe legowsko było zasikane. Wczoraj uprałam jej posłanko, wysuszyłam je, a te zasikane szmatki położyłam w kąt klatki w nadziei, że załapie, że tam się siusia, a tu się śpi.....gdzie tam!
Rano jak się obudziłam to już wszystkie szmatki były z powrotem w legowisku.....heh...

Any ideas?
Pozdrawiam,
Aguśka
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: Dona »

moja leje grzecznie w jednym kąciku klatki :)

Hanna, pochwal się co Misku odwala :P
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: WildMoon »

Najpierw zacytuje IVE ;)
[quote="IVA"]Oprócz natury jest w tym też troche szczurzej złośliwości. Moje dziewczyny sikają z półek jak ich nie wujmuję chociaż 1 dzień (a nie zawsze mogę) chłopaki natomiast potrafią obrzucać moich gości swoimi bobkami[/quote]
I powiem tyle:
Moja Misku gramoli sie z hamaka na pieterko (jest z pretow) wypina dupe i leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeje z wiechowca na dol. Niekiedy mam doslownie kaluze na NA ZEWNATRZ kuwety, heh. Jest to chyba tez zlosliwie i zgadzam sie z IVA, ze jest spowodowane zaniedbaniem szczura za rzadkim wyciaganiem z klatki :P :)
No coz, ja tam wole zasikana sciolke niz kaluze na podlodze i kropelki moczu zwisajace z pretow :lol:
P.S. Do hamaka tez leja jak stare.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Guest

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: Guest »

Moj szczurek sika w róznych miejscach nie w domku (berecik z chusteczkami) ale bobka robi w tym samym miejscu :D I NA WZZELKI WYPADEK NIE CHCE SIĘ CHWALIĆ!!!!!!!!!! :evil:
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2006 8:36 pm przez Guest, łącznie zmieniany 1 raz.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: ESTI »

Iiii??? :roll: Czy coś chcesz przez to powiedzieć, pochwalić się...
Obrazek
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: ursiulka »

moja nie sika tam gdzie spi tylko... kładzie sie na 1pietrze i sika :P a bobki robi w jednym rogu, sama tak wykminiła.. tyle ze jest to tam gdzie akurak schodzi sie ze schodków wklatce :?
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Guest

Co zrobić aby szczurek nie sikał tam gdzie śpi?

Post autor: Guest »

Nie akurat nie nie chciałem się pochwalić mówie taktylko[url]
gromel
Posty: 7
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 8:05 pm

K?ADZIE SIE W...

Post autor: gromel »

Witam! Raszit kładzie się w... we wlasny mocz ( Najpierw sika do sciolki w rogu klatki, a pozniej tam sie kladzie i spi.Przez to śmierdzi , niewiecie jak temu zaradzic??) z gory dziex

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Nie Lut 05, 2006 8:37 pm ]
Tematy polaczone, prosze szukac i pisac w istniejacych juz tematach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”