Brudny ogon

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ellendil

Brudny ogon

Post autor: Ellendil »

tagi: ogon brudny ogon żółte plamy plamy na ogonie nie myje ogona

Kolejny problem z moim Garrettem. Zauważyłem że od paru dni ma on ogon z lekka żółty, o innym kolorze niż najbliższe mu stópki. Nie wiem, czy to brud, czy co. Po prostu jak miał taki różowo-szary, to teraz ma żółto szary, a reszta widocznego ciała jest różowa. Ktoś może pomóc??
Ostatnio zmieniony pt lut 10, 2006 11:08 am przez Ellendil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: Ania »

U mlodego szczura kolor ogona mowi o stanie zdrowia,., jesli ogon jest w ciemne plamki - moze byc t oznaka braku witamin. Dla sprawdzenia i ewentualnego dowitaminizowania podawaj pupilowi vibovit w proporcji 1/10 torebki dziennie - nie rozpuszczac, albo pol torebki wibowitu wsyp do poidla wielkosci 50-60 ml wypelnionego po brzegi woda i zostaw na kilka dni.

U star(sz)ych szczurow ogon zmienia kolor z wiekiem - u szczura w wieku 2 lat ogon jest caly zasiany ciemno - jasnymi plamkami, siersc siwieje i sie wydluza.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: oliwi@ »

Mój szczueż ma żółtawe plamki na ognie. Niestety szczury nie myją ogona aż tak często jak reszty ciałka więc dlatego ma go takiego koloru. Ogon szczur ciągnie za sobą więc nie raz przeciągnie go po siuśkach itp. Dlatego ten ogonek można czasem przemyć letnią wodą.
Ellendil

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: Ellendil »

dzieki za odpowiedzi. brak witamin? ale on ma wiekszosc ogona czarną, tak jak cały jest biało-czarny, to nie są plamki, tylko jedna duża plama. to też jest brak witamin?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: Ania »

Nie - to juz jest to, co napisala oliwi@, przemyj ogonek wacikiem z letnia woda.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Ellendil

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: Ellendil »

dzisiaj robilem garrettowi pierwsza w zyciu kapiel w wannie. jak swietnie plywa :D po kapieli patrze a ogon rozowy jak reszta ciala! teraz to dopiero czyscioszek :D fajnie wygladal po wyjsciu z wody, mial fryzure na jeza :)
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: oliwi@ »

Czy szczury tak jak większość psób od urodzenia po pierwszym wejściu na głębszą wode umieją pływać ?? Bo mój szczur jak jest w płytkiej wodzie to szuka z niej wyjścia i nie chce sie zapuścić głębiej. Czy moge od razu dać go na głębszą wode (oczywiście nie spuszczając go z oka jak by co ) ??
Ellendil

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: Ellendil »

ja znawcą nie jestem, ale on pierwszy raz się w życiu kąpał i bardzo dobrze pływał. pysk wystaje nad wodą a łapkami pływa tak naprzemiennie.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: Ania »

Oliwio - szczury sa swietnymi plywakami - umieja plywac...
nienalezy jednak zapominac, ze umiejetnosc nie znaczy akceptacje - to, ze umie - nie znaczy, ze lubi...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: oliwi@ »

Dzieki. Rozumiem że nie musi lubić ale może nie lubi dlatego że nie próbował tak bardziej ;) Jak kiedyś będzie ciepło to spróbuje delikatnie :D
neris

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: neris »

Dzisiaj spróbowałam wykąpać moje szczurki :P jejku istna komedia :P ledwo dotknęły wody a już chciały z niej wyskoczyć ;P Wirusek (najbardziej ruchliwy z moich szczurków) tak śmiesznie wyglądał jak skakał do góry byleby tylko wody nie dotykać :P Oczywiście nie chcialam ich męczyć wodą więc szybciutko wyciągnęłam szczuraski (a one - jeszcze mokre- śruu na mnie :))
Pozostaje mi czyszczenie ogonków wacikami i czestsza wymiana ściółki ;P
PALATINA

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: PALATINA »

Ja myję ogonki szczoteczką (nie za twardą, nie za miękką) + mydełko.
Wstawiam kolegę ogoniastego do umywalki i szorowanie.
Nie powiem, żeby szczurki to kochały, ale...

Tylko Myszka ma zawsze ogonek czyściutki. Naprawdę dobrze sama go myje.
Musiałam poprawiać jej mycie tylko kilka razy.
Resztę szczurasków szoruję co ok. 2 tygodnie.
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

A co z ogonem?

Post autor: Gosik »

Tagi: mycie, czyszczenie, doczyszczanie, ogon, ogona, dbanie, zadbanie, pomaganie


Kera jak była młodsza bardzo dbała o swój ogonek. Teraz go bardzo zaniedbała :( I chciałam się dowiedzieć jak to z waszymi szczurkami jest... i czy w takim razie powinnam jakoś specjalnie zadbać o zapomniany ogonek?
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

A co z ogonem?

Post autor: oliwi@ »

Hmmm....
U mnie to jest tak, że Miki niegdy specjalnie ogonkiem się nie interesował... Widziałam go może przy myciu ogona 4 razy (a jest u mnie ponad rok). Najgorsze jest to, że miki jest facetem i leje po wszystkim jak chodzi a potem włóczy za sobą ten nieszczęśliwy ogon i tarza go w siuśkach :twisted: No i często ma go od nasady po końcówkę oblepiony i uwalony siuśkami :evil: Sam się tym nie zajmuje więc ja od czasu do czasu biorę wacik, namaczam w letniej wodzie i przemywam mu ten ogonek. Robie tak raz na miesiąc bo Miki panicznie boi się wody, macanie i ciągnięcia za ogon :twisted: Taki mały szatan :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”