Brudny ogon

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zuzkaaa
Posty: 22
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 4:45 pm

Re: Straaszny Ogon O.o

Post autor: zuzkaaa »

Moim zdaniem nie ma powodu do obaw.
Ja też mam szczury i one uwielbiają po prostu jak im myję ogon lekko zwilżoną szmatką.

Pozdrawiam :)
baja0799
Posty: 202
Rejestracja: pn lip 11, 2011 2:06 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Straaszny Ogon O.o

Post autor: baja0799 »

Ja również myślę ,że łuszczenie się ogona jest normalne.
Sama nie miałam z tym problemów,ale przecieranie wacikiem i wodą może okazać się dla ogoniastych nie lada przyjemnością .
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: adzia19923 »

Co do pływania szczurka:) To chyba każdy potrafi pływać:) Tylko właśnie ja nigdy u swoich tego nie zaobserwowałam, bo myję je w misce:D, z której chcą wyskakiwać. Jedynie mój Murzyn w miarę lubi wodę i tak bardzo się jej nie boi jak Jurgen:)
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: adzia19923 »

Natomiast ogony:) ja mam 4 szczury, z czego 3 mają żółte ogonki, zresztą one sikają:D to przecież zawsze gdzieś w ten mocz wejdą i być może dlatego:D Bo jak się szczurka wykąpie to mają piękne ogonki:) Ale czasami warto zainwestować w witaminki, bo po moim doświadczeniku to te karmy to tak nie za bardzo są pełnowartościowe.....

Wszyscy polecają VIBOVIT JUNIOR 1/8 zaszetki do koreczka z wodą i podawać szczurkowi. Ja podaję co 2 dni :)
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: adzia19923 »

Ja kąpie swoje szczury co jakiś czas. Ostatnio myłam ogon swojemu szczurowi szarym mydłem. A w ogóle kilka dni temu to musiałam go wykąpać, bo tak się ubrudził w takim olejku, że bałam się , że może mu to zaszkodzi, więc też go wykąpałam w szarym mydle. Jednakże nie mogłam zobaczyć jak mój Micuś pływa, gdyż nie mam wanny, z miski wyskakuje a w brodziku wariuje.
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: Eve »

Ja podaję szczyptę Vibowitu do poidełka tak co dwa dni i dużo owoców i warzyw a i tak raz na dwa tygodnie jest " ustawowy dzień mycia ogona ". Obrażają się ale za to ładnie wyglądają :P .
Ogony myję w rozcieńczonym płynie do naczyń wacikiem. Mydło wydaje mi się za bardzo "inwazyjne". Potem dokładnie spłukuję czystą wodą pod kranem i wycieram żeby się nie przeziębiły. Kąpie się tylko jedna - bo lubi ale to jest Szczur Morski :D
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: adzia19923 »

Moje również się obrażają na mnie:) A potem jeszcze specjalnie się brudzą, żeby zrobić mi na złość Szczególnie Jurgen:) Bo Murzyn podczas kąpieli jest dość zabawny. Krówka podobnie się zachowuje jak mój Ricuś jak jeszcze żył:(. A teraz mam Micusia. Ten to jest aparat:D Kapturkowy Agutek:d a taki szajbus, że to przesada.
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
fourPaws
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 30, 2012 8:18 pm

Dziwny szczurzy ogon...

Post autor: fourPaws »

Witam! Wiem, że były już tematy o ogonach, ale nie mogę znaleźć nic o moim problemie. Nie wiem też, czy dobra kategoria, ale jestem nowa.
A więc mam dwa szczury. Jeden z nich jest kapturowy. Ogólnie jest zdrowy, na ogonie nie ma zadnych przbarwień z powodu braku witamin, ale od jakiegoś czasu, nawet od dość dawna, bardzo łuszczy mu się ogon. Końcowkę ma białą i zeschnietą, odchodzą mu białe płaty, w niektórych miejscach nawet doszło to do krwi. Trochę się niepokoję...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwny szczurzy ogon...

Post autor: Paul_Julian »

A tu poczytaj :) http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t= ... 2A#p812850

Ale jesli to nie to, to idz do weterynarza , bo może jednak czegoś mu brakuje skoro zdrapał do krwi.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”