Brudny ogon

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: sauatka »

ja kupilam miekka szczotke do zebow (taka dla dzieci) i czyszcze ogonki :) a futerko jak sie porfiryna poprudzi to wacikiem :) moje raz byly kapane jak wlazly do zupy do miski psa :P
bronka
Posty: 77
Rejestracja: pn wrz 22, 2003 5:47 pm

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: bronka »

hehe, satanka, bo psia zupa lepsza od ziarna:)

staram sie nie myć mycholi, bo po takich działaniach ja mogę lizać rany.. tak, Efiks, moj napuszony czur ;-)
are u szczur?
noski swoje w sprawy Waszych szczurasków wściubiają Efiks, Tymek i Smerfek
mz91
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 8:00 pm

Brudny ogonek

Post autor: mz91 »

Mój szczurek jest cały brudny z odchodów itp. Czy mam go kąpać i czy wystarczy sama woda?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: limba »

Tak przy okazji...jest taka magic opcja jak Szukaj :D
http://www.szczury.org/viewtopic.php?t=5317 myślę że tu jest sporo o tym jak ogonkowi umyć ogonek...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: sachma »

skoro tak sie brudzi to moze jest chory?? szczurek powinien sam dbrac o swoja higiene...

Moj Sal jak juz nie mogl jesc i chodzic tez byl caly brudny.... obserwuj szczurka... albo jest chory alb masz syf w klatce
Obrazek
mz91
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 8:00 pm

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: mz91 »

Ale czy wystarczy go umyć samą wodą?
Bo ma szampon dla psow i kotów i pisze że nie podrażnia skóry i nie wiem czy go można użyć.
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: Chips »

Sama woda może nie wystarczyć...

Ale Sachma ma zupełną rację - coś z nim jest nie tak. Normalnie szczur, nawet jak się ubrudzi (np. gdy po np. jogurcie ma luźniejszą kupkę), to i tak zaraz się czyści. Mój Przester brudził się tylko przez pierwsze 3 dni, kiedy był naprawdę chory. Idź lepiej szybko do lekarza, bo to może być coś poważnego...
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: Fam »

zgadzam sie, moja szczurka myje sie nawet jak dotknie sie czegos brudnego, albo powącha palec obcej osoby, szczury to czyste zwiezeta, a do mycia jak cos sa specjalne szampony dla gryzoni, dostaniesz w zoologu albo w necie
za tęczowym mostem: Karolcia
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: A co z ogonem?

Post autor: Blanny »

Wiem, że odkopuję stary temat, ale postanowiłam nie zakładać nowego, użyć wyszukiwarki i wykorzystać stary. ;D
No więc mam problem z ogonem. Oczywiście nie z moim, tylko z ogonem jednego ze szczurów. :P
Chłopaków mam dwóch - jednego ogon lśni czystością, a drugiego.. Szkoda słów.
Jimi za nic w świecie nie dba o tą swoją dżdżownicę. Ma ją uwaloną tak, że cała się klei, wszystko mu się tam przyczepia, warstwa brudu ma z milimetr co najmniej. Zaschnięte gerberki, siki i te sprawy.
Problem jest nie tylko w tym, że on nie myje tego ogona.. Ale też w tym, że ja tego doszorować nie mogę! Próbowałam już wszystkiego: począwszy od mycia wacikiem, poprzez gąbkę, szorowanie szczotką do zębów, namaczanie w wodzie, nawet polewałam mu już wodą utlenioną, ale nawet ona nie przeżarła. Najgorsze, że on się przy tym wierci jakbym go zabić chciała co najmniej (kto by nie uciekał, jakby mu ogon ciągnęli i szorowali szczotką do zębów). Dziś szorowałam go ponad 20 minut, skończyło się na tym, że ja cała podrapana, szczur obrażony, ogon dalej brudny.
Coś tam zeszło chyba, ale ledwo wsadziłam go do klatki, poszedł, wymoczył w serku, w siuśkach i skoczył na żwir. No już nie wiem, co mam robić. On ten ogon specjalnie chyba wszędzie pcha, a już szczególnie do misek.
Pomocy!
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: A co z ogonem?

Post autor: Kameliowa »

Niewiele da się z tym zrobić moim zdaniem, taka już samcza natura. Moi panowie też mają masakrycznie brudne ogonki, ale mnie to nie przeszkadza.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
okti199
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 08, 2011 10:37 am

Re: Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: okti199 »

hey,a ja mam pytanie co do vibovitu bo ja nie wiem czy to jakis specjalny dla gryzoni czy normalny dla dzieci
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Ogon zoltszy od reszty skóry

Post autor: UprzejmaCegła »

okti199 pisze:hey,a ja mam pytanie co do vibovitu bo ja nie wiem czy to jakis specjalny dla gryzoni czy normalny dla dzieci
"Normalny" dla dzieci ;) ja swoim chłopakom kupuję Vibovit Bobas :)
daenerys
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 11:36 am

Straaszny Ogon O.o

Post autor: daenerys »

Witajcie kochani!
Otóż mam problem, niby banalny, acz dla mnie dziwny.
Wiem że były juz tematy o ogonach, jednak wolę spytać tu, dokładnie o to o co mi chodzi bo gdybym skomentowała przy istniejącym poście raczej nikt by nie odpowiedział...
Mam dwa szczury.
Jeden z nich jest brązowy i ma także brązowawy ogon. Przez przypadek skrobnęłam ten ogon paznokciem i zaczęła mu się skóra ssypywać! Wiecie, ogon jest zbudowany jakby z "segmentów" a u mojego szczura przy lekkim podrapaniu zaczynają odpadać!
W ogóle boje się ten ogon umyć, bo nie chcę naruszyć tych segmentów ;/
Co to znaczy, czy jest to normalne? Czy mój lęk jest normalny? ???
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Straaszny Ogon O.o

Post autor: Flaumel »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=170& ... luszczenie

Łuszczenie się ogonka z brudem jest normalne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Straaszny Ogon O.o

Post autor: Paul_Julian »

To nie skóra sie sypie, tylko łuski.
Bez paniki. Ogon można przecierać wacikiem z mydłem , ale tylko "z włosem" .
A tematy są po to, zeby sie do nich dopisywać, a nie tworzyć nowe. Ludzie zaglądają w teamty i odpisują, jesli coś wiedzą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”