Brzydki zapach moczu ...

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Attacker
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 15, 2005 2:42 pm

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: Attacker »

Witam. Mam 2 szczurki samce mieszkające w tej samej klatce.
Niestety od jakiegos czasu koło klatki czuć dość intensywny zapach moczu.
Czy idzie temu jakoś zapobiec ??
Szczepan i Pitol załątwiaja się jedynie w klatce, mają trociny (wymieniane około co 5 dni ponieważ są małe i nie robią zbytniego bałąganu). Wydaje mi się, że jast zachowana higiena w 100% ale mimo to zbliżając się do klatki na jakieś 30cm czuć "mocz".
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: czukukkcza »

dlaczego czuć zapach z klatki Twoich szczurków:
a)to samce
b)używasz trocin
c)które wymieniasz co 5 dni.

2 szczury-samce+trociny=nie dokońca zachowana higiena,a za czym idzie brzydki zapach.
kup żwirek higieniczny[taki jak dla kota,np.Benek,Cat's Dream...]i zmieszaj z trocinami,albo sam żwirek.
i zapach powinien być w większym stopniu wyeliminowany:)
pozatym pierz szmatki jakie mają szczurki kilka razy w tygodniu i powinno być ok.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: sachma »

po pierwsze : samce zawsze beda mialy intensywniejszy zapach
po drugie : trzymaj je na zwirku, lepiej niz trociny pochlania zapachy i wilgoc
po trzecie : czesciej zmieniaj sciolke
po czwarte : taki urok szczurkow :) trzeba przywyknac
po piate i chyba ostatnie : trzeba bylo troche poczytac o szczurkach zanim je kupilas :) nie spotkalaby ciebie taka niespodzianka :)
Obrazek
Attacker
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 15, 2005 2:42 pm

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: Attacker »

Spoko nie zraża mnie ten zapach, jedynie chciałem sie dowiedziec jak go uniknąć ot :)
Kupię żwirek. Mimo tego nadal się cieszę , że mam te pociechy ;)
PS. nie "kupilas" a kupiłeś :P jestem chłopakiem ;P ale to tak na marginesie
pozdro txs
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: limba »

a ile Twoje ciurki czasu spedzaja poza klatka?? bo poza zmienieniem sciolki (polecam z kolb kukurydzy..dosc droga ale wydajna i swietnie pochalania zapachy)...
ja juz zauwazylam prawidlowosc (moze zlosliwosc) nie wypuszczasz za dlug (nie mowie o dniach tylko godzinach) to sikamy na potege..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: sachma »

tak... tez to u siebie zauwazylam... przez swieta ciagle byli jacys goscie :? i szczurki wcale nie biegaly... przez trzy dni (rano w wigilie mialy sprzatane) tak zaczelo od nich jechac ze dzis musze sprzatac :D takie wredoty :lol:
Obrazek
Attacker
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 15, 2005 2:42 pm

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: Attacker »

A więc wypuszczam je tylko żeby się z nimi pobawic no i żeby one sie pobawiły gdzieś 2h- dziennie (łącznie)
narazie tylko na kanape, biórko itp. jeszcze musza sie bardziej oswoić żeby po pokoju biegały , tak myślę będą miały teraz cos koło 3 miechów
ciacho88
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 7:17 pm

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: ciacho88 »

Hmm od kiedy jestem na tym forum zauwazylEM 3 przypadek mylenia plci.:) Mnie tez potraktowano jak dziewczyne.:D Czy tylko dziewczyny maja takie fazy by chodowac szczura?:D :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: sachma »

z gory przepraszam za offtopic.
ja jestem przyzwyczajona ze mlode dziewczynki zamiast czegos poszukac pisza coraz to nowe tematy o rzeczach juz dawno walkowanych. gdy widze temat ktory juz sie pojawil oczami wyobrazni widze 12letnia bladyneczke ubrana na rozowo i uwazajaca ze szczurek jest slodki i kochany i wszyscy ktorzy maja inne zwierze sa glupi :lol: jakos tak mi sie utrwalilo :D

po za tym ja juz przy slepa jestem i wzrok zawodzi :D przewaznie nie czytam nickow tylko szybko odpowiadam na posta (o ile wiem co odpowiedziec, bo jak ktos sie pytal jak przeprowadzic samodzielnie operacje to myslalam tylko o toporku w reku i operacji mozgu na tamtym pacjecie...) wiec z gory sorry za mylenie pluci :)
koniec :)

a wracajac do tematu.. powinny biegac troche dluzej :) 3miesiace.. to tyle co moja Kamilka - ona teraz ledwo moze usiedziec na tej swojej malej dupce :) baw sie z nimi jak najwiecej - teraz sie rozwijaja i im wiecej beda mialy bodzcow zewnetrznych tym beda madrzejsze :)
Obrazek
CREATIVE
Posty: 58
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 6:11 pm

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: CREATIVE »

[quote="sachma"]ja jestem przyzwyczajona ze mlode dziewczynki zamiast czegos poszukac pisza coraz to nowe tematy o rzeczach juz dawno walkowanych. gdy widze temat ktory juz sie pojawil oczami wyobrazni widze 12letnia bladyneczke ubrana na rozowo i uwazajaca ze szczurek jest slodki i kochany i wszyscy ktorzy maja inne zwierze sa glupi jakos tak mi sie utrwalilo [/quote]

Sorka sachma Mam 12lat ale nie ubieram sie na rozowo bo nienawidze tego koloru !
Moim zdanie dlatego sie powtarzaja te tematy poniewaz nikomu niechce sie szukac albo niewiedza jak :?
Ja nieuwazam ze szczury sa slodkie i milutkie i dlatego trzymam je w domu. Tylkjo to modre zwierzeta inteligetne i szybko sie ucza,zwinne i higieniczne. Owszem sa mile i uprzejme. Ale dlatego je mam bo chcialam je uwolnic od podlego i nieprzyjemnego zycia rzeby mialy rodzine i wlasny dom.
SORKA JA CIE URAZILAM SACHMA !
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: sachma »

Creative czy moja wypowiedz byla o tobie? powiedzialam z czym mi sie kojarzy, nie wymienilam zadnych nickow i nie wiem czemu uwazasz ze chodzi o ciebie, troche jestes przewrazliwiona...

mnie tak latwo nie da sie urazic.

po za tym moje szczury nie sa higieniczne i uprzejme... nie wiem jakie masz szczury, ale takie przymioty jakos dziwnie wygladaja przy slowie szczur :lol:

Dodano po 3 minutach:

moje na siebie leja a pozniej smierdza :D czasem sie ciesze ze to samiec i samiczka... przynajmniej jej mocz nie jest taki silny :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 30, 2006 8:13 pm
Lokalizacja: Piła

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: Nietoperzyca »

U mnie intensywny zapach moczu mają samiczki... I nie z klatki , tylko kiedy coś obsiusiają (najczesciej mnie;>) to nie idzie wytrzymać. Mam również samca ale jego mocz nie ma az tak drazniącego zapachu. Czy to moze być wina złej diety, czy coś?
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: Vella »

[quote="Attacker"]ale mimo to zbliżając się do klatki na jakieś 30cm czuć "mocz".[/quote]
no jesli mocz czuć tylko z odległości 30 cm od klatki to uważam, że jest rewelacyjnie i nie ma na co narzekać.



A jeśli chodzi o płeć, to zamiast się oburzać wystarczy zaznaczyć w profilu stosowną opcję, a przy każdym poście wyświetli się symbol płci
Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy wybrali sobie nick typu "unisex", albo wręcz kojarzący się np. damsko.


Nietoperzyca - a czym je karmisz?
Ale chyba to nie dieta, skoro samczyk pachnie delikatniej, a zapewne je to samo co dziewczynki.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: Elbereth »

U mnie chłopaki pachną trochę inaczej niż dziewczynki i to nie chodzi o "moc", tylko po prostu podobny zapach, ale inny (chociaż czasem się zdaża, że klatce mają w miarę czysto, ale muszę im zmienić ściółkę, bo śmierdzą niemiłosiernie :| ). Ze znaczeniem to jest tak, że szczurzyce mało znaczą, ale gorzej śmierdzi, za to stare chłopaki (bo małe gnojki to na razie tylko mnie "obobkowały" :khihi: ) sikają na potęgę, ale trochę mniej śmierdzącym moczem (ale co z tego, jak więcej i w sumie gorzej śmierdzi). Może to dlatego, że Twój samiec jest tylko jeden, a samiczki 3?

A, właśnie. Nietoperzyca, czy Twój samczyk jest niekastrowany i trzymasz go osobno, czy kastrowany i trzymasz go z samiczkami?
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 30, 2006 8:13 pm
Lokalizacja: Piła

Brzydki zapach moczu ...

Post autor: Nietoperzyca »

Trzymam go osobno, ale mają kontakty wzrokowy bo klatki stoją tuż obok siebie, samiec nie jest kastrowany. I samiczki i samca karmie tym samym, to jest karmami (najczesciej z vitapola lub na wagę) warzywami i owocami (głównie marchewką, jabłkiem, czasem bananem itp.) czasem dostają żółty ser, albo jakis smakołyk.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”