[ŁAPKI] niedowlad

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Exante
Posty: 27
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 12:49 am

[LAPKI] niedowlad

Post autor: Exante »

Dla mojej Pandy to i tak już za późno (miała 2 lata 4 miesiące jak zmarła :( ), ale jakieś 1 tydzień przed jej operacją (miała nowotwór pod przednią pachą) zauważyłam na jej tylnich stopach dziwne strupki, stópki były lekko opuchnięte i całe (od góry i podbicie) miały kolor fioletowy. W dodatku przy chodzeniu stopa (gł. palce) jednej z łapek "zawijała się" w połowie pod spód (kiedyś widziałam coś takiego u gołębi).

Starała się oszczędzać stopy, chodziła na palcach i jak siadała to dawała je do góry. Czasem też jak szła jej krok był chwiejny od tylniej strony.

Leczylismy ją doustnym lekiem na poprawienie ukrwienia i masażami. Nie pomagało. Bałam się że to nowotwór uciska jakąś tętnicę i stąd cały problem, dlatego zdecydowałam się na operację (guz jeszcze jej nie bolał, ale bardzo przez niego wychudła...).

Lekarka podejrzewała też przerzuty raka do płuc - podobno tak się to objawia. Niestety Panda nie wybudziła się z narkozy...

Chciałabym jednak widzieć co naprawdę jej było w stópki (starość, guz, ...). Czy spotkaliście sie z podobnym przypadkiem?
Obrazek
(09.2002-03.01.2005) (09.2002-11.2004) (21.01.2005-nadal)
D!
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 23, 2004 8:11 pm

Niedowlad tylnych konczyn??

Post autor: D! »

Spotkaliscie sie z czyms takim? Nagle z dnia na dzien, szczur zaczyna ciagnac za soba nozki:( Uraz mechaniczny zostal wykluczony - z braku czasu ( moja matura) nie byl swobodnie wypuszczany, poza lozko, nic sie stac nie moglo.Szczur to stateczny starszy Pan (ponad 2 lata)...nigdy nie szalal i nie kombinowal w klatce.

Wet sugerowal zator krwi wewnetrzny, ale nic zrobic wiecej nie mogl:( Co ciekawe, czucie w stopach i w paluszkach mial - przy obcinaniu pazurkow, troche za krotko przycielam jeden i wtedy zapiszczal. Jak chcial to potrafil sir podrapac tylna noga za uchem...ale nie byl w stanie na nich stac... :shock: Dzisiaj Bazyl juz nie zyje, niespodziewanie odszedl rano:( Do konca mial apetyt,pil wode i interesowal sie otoczeniem. Tylko te nozki...Nie wiem co moglo byc powodem smierci...Takim konkretnym, a jestem ciekawa czy to moglo miec zwiazek z nozkami...:(
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[LAPKI] niedowlad

Post autor: Czarna20 »

udar, góz mózgu...raczej udar, moja Gałka też odeszła w podobny sposób tzn niedowład taki totakny przyszedł szybko i rozprzestrzenił się w ciągu paru godzin do połowy ciałka. z tym ze ona już wcześniej chorowała, miała zaburzenia rownowagi...możliwe więc ze Bazyl miał wylew
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[LAPKI] niedowlad

Post autor: Mycha »

Taki temat już był. Niedowład jest spowodowany najcześciej nowotworem.
http://ratteria.w.interia.pl/guz.html
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
D!
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 23, 2004 8:11 pm

[LAPKI] niedowlad

Post autor: D! »

Zaden guz nie byl widoczny...moze mial cos w srodku:( Teraz juz za pozno,ale moglam sprobowac z tym skrzypem,moze nie umarlby...:(
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[LAPKI] niedowlad

Post autor: Mycha »

Tak, mogłaś spróbować, ale ja stosuję go w przypadku narośli, guzów niezłośliwych, krwiaków, zgrubień itp więc nie wiadomo co to do końca było... :-(
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LAPKI] niedowlad

Post autor: Ania »

Niedowład bardzo często występuje u szczurka, który jest ciężko chory, ma problemy z oddychaniem lub krażeniem. Wówczas w większości przypadków tylne łapki są mocno sine, nierzadko i chłodne. Ten objaw jest tak powszechny jak ludzki katar (tylko niestety inny w skutkach...). Jakkolwiek - każda nieleczona choroba prowadzi do śmierci (tia.. nawet ów nieszczęsny katar) ale niekoniecznie umrzeć na to musi.
Tak więc - niedowład nie musiał być powodem śmierci natomiast bardzo prawdopodobne, że był wyłącznie objawem chorobowym.

Stać się mogło wiele i raczej przy tym temacie nie ma co o tym myśleć bo do niczego niestety się nie dojdzie. Jak już pisali wcześniej - mógł to być wylew, mogły być też problemy z sercem, mógł być nowotwór, mógł być wirus. Mogło być tyle rzeczy, że nie powinnaś się tym zadręczać, to nie była Twoja wina.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
tujek
Posty: 26
Rejestracja: pt cze 03, 2005 7:18 pm
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] niedowład kończyn

Post autor: tujek »

Dwie szczurzyce, ostatnio stroszkę zaspane się zrobiły obie, ale jedna budzi się co jakiś czas i jest aktywna, a druga niestety nie. Obie zewnętrznie wyglądają na zdrowe, brak jakiś wydzielin, maja apetyt, kupki też normalne. Troszkę po prostu osłabione i osowiałe.
Byłem własnie u weterynarza (Toruń, ul. Wyszyńskiego obok osławioonego koscioła bunkra (jest podana ta klinika tu na forum)). Wet obmacał ogonki ale nic nie znalazł, żadnego guzka, węzły chłonne w pożadku. Stwierdził, że to od pogody, ale jakoś mnie nie uspokoił... ktoś ma może inny pomysł? :(

W klatce nic się nie zmieniło, karma ciągle ta sama, nic nietypowego też ostatnio nie dostały.
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] niedowlad konczyn

Post autor: Meggy »

a w jakim są wieku? Bo szczury z wiekiem się zmieniają... jak są młode to są szalone i rozbrykane, potem statecznieją, by w końcu zostać zupełnie statecznymi matronami...

a co do pogody, to wet mógł mieć rację... jest gorąco, duszno,parno... mi się nie chce ruszyć a co dopiero ogonkom ;)
tujek
Posty: 26
Rejestracja: pt cze 03, 2005 7:18 pm
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] niedowlad konczyn

Post autor: tujek »

W listopadzie skończyły roczek
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] niedowlad konczyn

Post autor: Meggy »

no to nie są już pierwszej młodości... półtora roku to już wczesna starość dla szczura... nie dziw się, że nie mają ochoty na łobuzowanie... no ale pozostaje nam wierzyć, że dożyją 3 i więcej lat :)
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] niedowlad konczyn

Post autor: jutka »

A czy od dawna są takie zaspane?
Bo ostatnio rzeczywiście pogoda była na spanie - albo upały, albo deszczowo, nawet moje półroczne panny nie miały za bardzo ochoty na bieganie. (Ja też nie :))
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
tujek
Posty: 26
Rejestracja: pt cze 03, 2005 7:18 pm
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] niedowlad konczyn

Post autor: tujek »

Zaczeło się faktycznie w ten wielki upał co był z tydzień temu, ale wtedy w nocy baraszkowały, a dziś już tylko jedna, druga przespia i noc. Wstaje tylko sobie pojeść, napić się i do "łazienki". Z tym, że ma problem ze zdobywaniem pienter - widać, ze jest słaba.
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] niedowlad konczyn

Post autor: Michał i Madzia »

Ja myślę że to jest po prostu zmiana temperatury i ogólne przesilenie. nasz Szatan też w zasadzie cały dzień przesypia a dopiero koło 20 robi się aktywny.

Możesz im po prostu dawać więcej witaminek.
Mamy Szatana w pokoju!
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] niedowlad konczyn

Post autor: krwiopij »

jesli szczurka wyraznie jest slaba (na tyle, ze widac pewna trudnosc w poruszaniu sie), to moim zdaniem nie jest wesolo... moje ogony tez ostatnio dosc ospale byly i albo chlapaly sie w baseniku (w upaly), albo spaly za kanapa, ale wieczorami zawsze ozywaly i jak zwykle brykaly po calym pokoju... jesli szczurka jest apatyczna przez cala dobe, to radze bardzo uwaznie ja obserwowac... gdyby jej stan pogarszal sie lub w ciagu kilku dni nie pojawila sie zadna poprawa - ja wygralabym sie znow do weta... chocby po jakies witaminy...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”