Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

odpukać x 1000- dobrze :) choć super ekstra nie jest ;/ najgorsze jest podawanie jej leków, połowę wypluwa, aż omdlewa z tego siłowania się, trzęsie jak ją biorę na ręce :( :( strasznie mi jej żal, ale muszę pociągnąć doxy i biseptol przynajmniej do 7 dni, powinnam i do 10-14 ale ja się już boję ,że ona odejdzie na serce ze strachu :( dziś zwiała z zagrody pod biurkiem i poszła sobie spać do śpiwora :) zgubę znalazł Tomek, spała sobie słodko i tyle :)
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: Justka1 »

Ja wcale nie dziwię się jej,że uciekła do śpiwora :P Ja też uciekła bym gdyby we mnie wmuszano jakieś obrzydliwe leki,bleee ;)
Kciukam za małą.
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

:) nie Dzięki :) och ten mój Situllah , głuptasek uparty, ma już parę ruchów obezwładniajacych strzykawkę z lekiem ;) najlepsze jest to ,że jak łazi po domu i polezie do pokoju szczurów, powącha klatke bab i się wzdryga :D hahaha...oj nie pali się Sitkowi by wracać ;) i mała Jagoda (dumbo czarna na DT) wprawiła mnie w osłupienie :| zdaje się, że ma lekki odpał sodówki po opuszczeniu klatki przez Sitę, sapała na nią przez kraty :|a potem dała upust napięciu pastwiąc się na koleżankach :| ona nigdy taka nie była :/
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: mini »

Strasznie podoba mi się to, że u Ciebie można w każdym niemal poście dowiedzieć się czegoś nowego o stworzeniach jakimi się opiekujesz, pełna chata :D

Tak się mała rozhulała? W stadzie zajmuje jakąś wysoka pozycję, czy nie da się tego w jakiś logiczny sposób wyjaśnić?
Bo u mnie to zachowywała się tak tylko Bójka..ówczesna alfa, reagowała tak na nowinki (co widziałaś) :)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

W nocy Sitek postanowił czmychnąc z zagrody i pójść spać na koszulce znalezionej za kaloryferem ;D 8) wygodnie tam jej było jak ch....a ::) no ale ta adrenalina ^^ musiałam zamknąć ją do klatki :( bo potrafi już pokonać sporej wysokości zagrodę :/ nie była specjalnie smutna z tego powodu, ale mam jakieś wyrzuty sumienia, że odbieram jej możliwość "giganta kiedy chce", niestety tam gdzie była jest bardzo dużo kabli i to muzyczny pokój Tomka więc nie "nasz" teren :/ Siedzi w 80 tce osobno. Wydawało mi się, że w stadzie miała jakąś niską pozycję ::) od paru miesięcy nie wchodziła w żadne zatargi, poza furią przy misce >:D oj to było rwanie futra, ale to tylko jak było jedzenie ;) więc dziwi mnie fakt, że Jagoda, która niknęła gdzieś tam w tłumie młodszych ciuraków, nagle w grupie zaczyna syczeć i rzucać się na kraty :o co więcej- ma wstępny domek i domek nie będzie z tego faktu zadowolony ;/
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

Dziś Shanti i Rosa(wcześniej Jodha) mają 1 urodziny... to smutne i wesołe urodziny, smutne bo Shanti ma dopiero rok, a problemy z ukł.oddechowym i sercem jak 3 letni szczur :( i wszystko zaczęło się tak nagle... wesołe, bo parę dni temu prawie by odeszła, godziłam się już w myślach ,że za chwilę się udusi...dobrneliśmy do roku, już jako mały szkrabek miała zap. oskrzeli- dlatego nie poszła do adopcji, wcześniej zakrztusiła się psią chrupką- też prawie by odeszła...potem było dobrze,ale konflikt ze stadem i miała byc adopcja...najtrudniej pogodzić mi się z faktem choroby młodego szczura :( ma dopiero rok... a ja obawiam się , że zostało niewiele czasu :(

Rosa ma się dobrze, oprócz łąki na czole wszystko ok.
mała Rosa
Obrazek


mała Shanti
Obrazek

Obrazek;Obrazek
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: mini »

Rosa walczy i to się liczy. Okazuje się, że ma więcej siły niż człowiek mógłby sobie wyobrażać.
Tak trzymaj Mała! :-*
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

mini, Rosa walczy tylko o psie chrupki i komletną czuprynę ;) O0 ........wiem ,że przy tej ilości się mylą imiona ;) ja czasem oglądam temat znajomych i nie ogarniam 5 imion ;) ;D :-[ choc kojarzę jaki szczur jakie ma usposobienie i historię ;D

dzięki... kiedyś miałam szczurkę która w podobnym stanie co Shanti przeżyła 9 mies. jeszcze, ale Frida była hard corem ::)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: mini »

Kurczę..pierwszy raz mi się pomyliło imię.. Ale obie wiemy o kogo chodzi i komu dopinguję :)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

jasna sprawa 8) ;)
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

robiąc te zdjęcia, myślałam ,że będą ost. jakie mi po niej zostaną...
Obrazek;Obrazek

tu zaczęła zdrowieć :)
Obrazek

ost. czmychała już z niskiej zagrody, a pokój w którym jest, to zbior kabli ;/ więc przez chwilę była w klatce...ale, Tomek,( ktory wcześniej marudzil, że zajęłam mu jego muzyczny pokój), ot tak zrobił Sitkowi zagrodę ;) zaniemówiłam ;)

Obrazek;Obrazek;Obrazek

nie przedstawiłam jeszcze moich chomciaków :)
Chomciaki
Dwóch panów z Konina likwidowało pseudo hodowlę, zaopatrywali sklepy zol., biznes padł, więc chcieli wydać chomiki jak najszybciej, czyli na karmę, było ich 11 :o nie miałam bladego pojęcia o chomikach, info. z forum dla nastoletnuch ludzi było niezbyt wiarygodne, z forum terrarystycznego - również ... niestety i na jednym i drugim twierdzono, że chomiki dżungarskie mogą żyć w grupach ...jeden chomiczek przypłacił to życiem :( potem już wszystkie były osobno... do dziś zostaly ze mną 3, 2 dziewczynki i chłopak, mają 1,5roku, nie są do mnie przywiązane, z uwagi na brak miejsca u mnie, niedługo bierze je do siebie cavunia na DT, choć w ich wieku..to już pewnie DS :(

box Groszka...jest jeszcze Kulka i Malinka, mają podobne boxy
Obrazek

mało pokazowe ;) ale dość przestronne, ost. Gzyk, Trufel i Feluś-zajeli ich klatki, chomciaki nie potrafią wysoko skakać, więc im przypadły boxy.

w dalszej części jeszcze królik Fuzel i psica- Michonek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: alken »

w głowie mi się kręci od tych wszystkich zwierzów :D jak skończysz prezentację wszystkich to zrób jeszcze listę ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: mini »

Odkąd pamiętam miałam słabość do chomików. Uwielbiam te małe poczwarki, jednak mimo to miałam do tej pory dwa, sama nie wiem dlaczego, tak jakoś wyszło.
Co do trzymania chomików razem - to jest jakiś mit. Chomiki prowadzą samotny tryb życia, a osobnika tego samego gatunku szukają tylko w okresie rozrodczym. Na to nie ma też wpływu gatunek zwierzęcia, czy jego rodzaj.
Też słyszałam, że te czy tamte mogą być razem - owszem mogą, kiedy są w stresie np: przewóz, zoolog. Jednak, kiedy tylko emocje opadają i zwierzęta zaczynają się czuć pewnie do głosu dochodzi terytorializm i to ogromny. Nie wspominając już o tym co się dzieje, kiedy para jest mieszania i samica urodzi: potrafi zabić i samca i młode. To tak abyś nie musiała więcej szukać ;)
(a jeśli kiedyś jeszcze będziesz mieć nowe na DT to daj znać, chętnie sobie przygarnę takiego poczwarka;)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: alken »

no trzymanie chomików razem to jak trzymanie niewypału pod łóżkiem, chomiki mogą żyć w zgodzie dwa lata a potem się pozabijać, kiedyś znajoma miała właśnie takich dwóch, byli już niedołężnymi staruszkami, wrociła do domu i jeden nie miał głowy a drugi dogorywał z powodu ran. więc nie wiem dlaczego się rozprzestrzenia informacje że chomiki (niektóre) mogą być razem, trochę to nieprofesjonalne ze strony ich miłośników.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

... to było 1,5 roku temu ;) przez ten czas na szczęście trafiłam na bardziej rzetelne źródła informacji :) ale wtedy to była porażka bo same fora z niemalże samymi dziećmi ::) :-\ na ich nieszczęście ,wszędzie pisano że syryjskie niet razem, mandżurskie też niet razem, ale dżungarskie można :/ Te są nadal do adopcji :P choć mają już swój wiek... ::)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”