Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Post autor: Bandziornooo »

A przy okazji.. waga dziewczynek:
doris - 348 gram
arlena - 127 gram
:)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Post autor: xiao-he »

Arlenka :D Jaki maluszek :D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Post autor: Malachit »

Jakie one są spokojne obie, to rzeczywiście ewenementy :o
Śliczne dziewczyny!
I przykro z powodu Kowalskiego...
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Post autor: Bandziornooo »

Pierwsza wizyte u weta mamy już za sobą :) Arlena przyniosła ze sobą kichanie, które przeszło równiez na Doris. Nie pomogły trany, vibowitki, wiec skonczylo sie na antybiotykach (doksycyklina) w minimaśnych daweczkach. Obie pannice są cuadaczne i pocieszne. Co do Arlenki nie mam pewności jak będzie za parę miesięcy jak podrośnie ta mała pupka, ale Doris juz wiemy że jest totalnie kontaktowa. Właściwie to ona woli nawet lezeć u mnie pod broda i być miziana jak biegać z tym małym szajbuskiem :) Cuuuuudo !

Teraz trzymać kciuki żeby kichanie poszło szybko sio ;)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Post autor: xiao-he »

Kciuki ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Post autor: Arau »

Przykro mi z powodu Pingwinów.. To była super ekipa. Zapamiętam ich wszystkich takich, jakimi byli z początku, bez choróbsk, radosnych, łobuzujących. Alek na koniec był u mnie dominatorem, kto wie, może gdzieś tam tłuką się o alfowanie :)

Ślicznie dziewuszki, Arlenka jst takim mikrusem przy koleżance :D A jak ją iska komicznie :D
A próbowałaś podstawić Doris palec jak tak mlaszcze? Bubusiowi przy mizianiu włącza się lizawka automatycznie :)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Post autor: Bandziornooo »

Alek na koniec był u mnie dominatorem, kto wie, może gdzieś tam tłuką się o alfowanie :)

Łooooo to za tęczowym mostem moi chyba dostają bęcki, bo 2 wylądowała wykastrowana, a Rico to pewnie na starcie zdekapitulował :P

Co do dziewczynek, różnica między nimi jednak nadal jest chociaż trochę się zmniejszyła :) Doris jak mlaskała tak nadal mlaska, to chyba taki jej urok :) Obie są prze kochane, Doris spokojna, jakby mogła spędziłaby cały dzień pod moją brodą, byleby tylko ją głaskać miziać i całować. Arlena to też pieszczotka, tylko młodsza więc w głowie jej jeszcze zabawa w ganianego z ręką i "łaskotki". Specjalnie napisałam "łaskotki" bo sama nie wiem jak to inaczej nazwać, lub czasem jak ganiamy się, a potem ją łaskocze po brzuszku, a ona mnie lekko podgryza, nie ma przy tym strachu i jakiejs agresji więc raczej nie jest to domincja, ale zastanawiam się czy ktoś również ma szczura który preferuje takie dziwne zabawy :P ?
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Post autor: Bandziornooo »

Dawno nic nie pisałam na forum, ponieważ do ej pory wiedliśmy z naszym małym stadkiem sielnakowe życie...Jednak znów nadciągły ciemne chmury :/ W sobotę u naszej Doris zauważyliśmy krwawienie z pochwy, oraz wymacaliśmy guza w dole brzucha...
Po jednej z wizyt u weterynarza która nic tak na prawdę nie wniosła, drążyliśmy temat, a po rozmowie z Megi_82 z forum którs też mi pomogła, (za co jeszcze raz jej dziękuję :*) stwierdziłam że się nie poddam i będę szukać rozwiązań. Największym problemem jest fakt iż mieszkam w Holandii i cięzko jest tutaj o naprawdę dobrego specjalistę, który zna się na szczurach, a przy okazji stawki za zwykłą wizytę są niesamowicie drogie. My znaleźliśmy jednak szpital dla zwierząt przy uniwersytecie gdzie pracują najlepsi weterynarze w całej Holandii. W końcu zostaliśmy mile zaskoczeni kompetencją lekarzy - wykładowców. Najpierw przeprowadzono około pół godzinny wywiad, zbadano, zważono a potem na wziewce uśpiono Doris i zrobiono jej kilkanaście zdjęc RTG, oraz USG. Okazało się ze nasze słoneczko ma 5x5 cm guza który na pewno przyczepia się z jednej strony na macicy, dlatego najprawdopodobniej nastąpiło krwawienie, oraz w innym miejscu, choć tak naprawdę najwięcej okaże się dopiero po jej otwarciu...
Po rozmowie z lekarzem zdecydowaliśmy sie operować ją w przyszlym tygodniu... Bez operacji nie wiadomo ile pożyje a gdy guz zacznie rosnąc na pewno zacznie ją to boleć choc tak naprawdę to juz na pewno uciska na narządy wewnętrzne. Szanse są około 50-50, ale w tej sytuacji myślę że to jedyne wyjście, po prostu nie potrafię nie robić z tym nic, muszę się chwytać każdej szansy. Doris jest moim największym skarbem i nie mogę jej tak po prostu odpuścic...Nawet weterynarze powiedzieli ze jest wyjatkowa, nie uciekala, dala się badac, glaskac itd. W nagrodę gdy jechalismy do domu az lekarka kazala przyniesc dla niej jakieś owoce :)
Obawiam się tego całego zabiegu bo jednak guz jest duży i utrata krwi też będzie duża... Ale chyba najlepiej zrobić to póki Doris jest w miarę dobrej kondycji, je pije i biega normalnie, a niżeli pózniej zalowac.
Przy zabiegu będzie 2 chirurgów, + 1 osoba która będzie kontrolować utratę krwi, oraz +1 osoba pilnująca oddychanie. Mam nadzieję że wszystko skończy się dobrze...Jutro poznam termin zabiegu...
P.s - wszystkim którzy mieszkają w Holandii i chcieliby mieć zwierzęta radziłabym się zastanowić, ponieważ za samą diagnozę dziś zapłaciliśmy 390 euro, bijąc tym samym nasz osobisty rekord. Operacja oczywiście będzie kosztowałą drugie tyle albo i więcej, no ale niestety do pl nie mamy jak się udać w tej chwili...


Trzymajcie więc proszę kciuki za Doris ! Pozdrawiam :*
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Post autor: Megi_82 »

Nie wiem, co napisać... będę ogromnie trzymała kciuki i czekała na wieści :) Niełatwa decyzja i różny może być finał, ale jestem pewna, że z takim guzem wewnątrz ciała na pewno nie jest Twojej malutkiej dobrze, za chwilę zacznie albo już uciska ważne organy, i dlatego uważam, że podejmujesz słuszną decyzję.
Daj znać :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Post autor: Bandziornooo »

W środę o 8:15 trzymamy kciuki za operację !!
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Post autor: Bandziornooo »

Niestety operacja, mimo że trwała 3 godziny nie udała się.... Doriska walczyła dzielnie, ale zabrakło jej sił.
Guz stanowił prawie 30 % jej ciała, ale był tak umiejscowiony że nie było go widać...Zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy... Odeszła zabierając nam kawałek serca... Była taka niesamowita... Najpiękniejsze było w niej to że czuliśmy zawsze że nie jestesmy jej obojętni, gdy wstawaliśmy rano - witała nas, gdy siadaliśmy na kanapie przybiegała czym prędzej by położyć się u nas i być miziana...
Najgorsze w tym wszystkim jet to że jej kompanka Arlena została sama.... A my chyba już nie chcemy decydować się na powiekszanie stada...Tak więc albo Arlenka znajdzie nowy dom, albo zostanie u nas...
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Post autor: Megi_82 »

Bardzo mi przykro :( Czekałam na wieści i miałam nadzieję, że jednak się uda... :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”