brak zainteresowania koleżanką

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
fatuuum
Posty: 12
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 10:53 pm
Numer GG: 12726166

brak zainteresowania koleżanką

Post autor: fatuuum »

Hey wszystkim.
Ostatnio doszłam do wniosku że moja szczura Coma jest sama nieszczęśliwa i postanowiłam dołączyć do niej kilka miesięcy młodszą koleżankę. Kirę przywiozłam dziś. Łączenie przebiegało zgodnie z instrukcją i teraz panienki siedzą w jednej klatce. Sęk w tym że jakoś nie są sobą zainteresowane. Nie było pisków ani czułości. Czasem tylko młoda zaczepi starszą. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Trochę się boję bo Coma nadal jest jakaś przygnębiona jakby wcale nie cieszyla się z towarzystwa. Proszę o rady :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: brak zainteresowania koleżanką

Post autor: IHime »

Jak się nie biją, to jest dobrze. Kontynuuj łączenie zgodnie z instrukcją. Możesz ich jeszcze nie zostawiać samych na noc, poczekaj z tym, aż zobaczysz wyraźne oznaki przyjaźni.
Szczurki już połączone często docierają się jeszcze dwa tygodnie, do miesiąca. Muszą się po prostu poznać i zaprzyjaźnić.
Awatar użytkownika
fatuuum
Posty: 12
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 10:53 pm
Numer GG: 12726166

Re: brak zainteresowania koleżanką

Post autor: fatuuum »

Dzień drugi. Szczurasy nadal mają się w nosie. Śpią w różnych kątach klatki. Nie gryzą się na szczęście i nie biją o jedzenie. Wydają się natomiast wielce urazone swoim towarzystwem.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: brak zainteresowania koleżanką

Post autor: smeg »

Jeśli nie wykazują w stosunku do siebie agresji, to już połowa sukcesu ;) Można je zmusić do przebywania ze sobą i trochę "pokisić" na mniejszej przestrzeni, niż docelowa klatka - np. w transporterze, mniejszej klatce-chorobówce, przez kilka godzin lub nawet całą noc. Jeśli będą blisko siebie, nie będą mogły się unikać i w końcu się zaprzyjaźnią ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
fatuuum
Posty: 12
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 10:53 pm
Numer GG: 12726166

Re: brak zainteresowania koleżanką

Post autor: fatuuum »

Dziewczyny zaczynają spać razem. Natomiast po wypuszczeniu z klatki nadal biegają osobno. Myślę jednak ze robią postępy : )
varpunen
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 24, 2014 5:46 pm

Re: brak zainteresowania koleżanką

Post autor: varpunen »

U mnie chlopaki siedza w klatce razem spia razem iskaja sie ale jak wychodza to rraczej kazdy w swoja strone mlodszy wlazi po lusku na regal z ksiazkami a starszy ma swoje ulubione miejsce na dywanie w kuchni . Wydaje mi sie ze to troche jak z ludzmi moga sie tolerowac/akceptowac ale milosci czy przyjazni czasem niewzbudzisz , ale probowac zawsze warto . Moich chlopako nic nie bylo w stanie zblizyc zeby sie pokchali jak bracia zadne transporterki chorobowki itd po prostu sie akceptuja a potrafia sie poklucic o orzeszka i to jeszcze nierozlupanego ( moze jest jeszcze jakis patent ktorego nieznam)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”