Stary szczur agresywny w stosunku do młodego

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
wewe00
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 28, 2014 12:26 pm

Stary szczur agresywny w stosunku do młodego

Post autor: wewe00 »

Witam! Mam problem a mianowicie mam szczura ktory ma pól roku i wczoraj kupilam nastepnego szczurka malutkiego ale rasa inna (bez siersi). Stary szczur jest agresywny w stosunku do mlodego tak ze wczoraj na pierwszym spotkaniu ugryzl go do krwi. Nie wiem czy jest sens ich dalej probowac zaprzyjaznic? Co mam robic? dodam ze sa w osobnych klatkach bo boje sie ze starszy moze zjesc malego.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Stary szczur agresywny w stosunku do młodego

Post autor: Morgana551 »

Jak łączyłaś szczury?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Stary szczur agresywny w stosunku do młodego

Post autor: Sabathani »

Skoro tak wygląda sytuacja, to powinny być łączone w jakimś małym pomieszczeniu, gdzie nie miałyby dużej możliwości poruszania się. Np w transporterku lub pudełku po butach. Jak to się mówi "nieszczęście zbliża". Powinny tak być przez jakaś godzinę, oczywiście by warunki były takie, by się nie przegrzały, czy nie udusiły :D Następnie, jeżeli nie było żadnych prób ataku powinny przejść obydwa do klatki. pamiętaj, że klatka musi być wyczyszczona, nie powinna zawierać zapachu szczurków.

A jak ogólnie maluch? On też powinien poczuć się u Ciebie dość komfortowo zanim dojdzie do łączenia. Szczury wyczuwają strach u innych szczurów i to też mogło być powodem agresji.
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
wewe00
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 28, 2014 12:26 pm

Re: Stary szczur agresywny w stosunku do młodego

Post autor: wewe00 »

Łączyłam je na łóżku, ale czytam na forach, iż lepiej na neutralnym gruncie moze w wannie albo w drugim pokoju ktorego miejsca stary szczur nie zna. Sprobuje to za jakis czas. Narazie mam dwie klatki koło siebie i zmieniam im szmatki zeby zapoznały sie ze swoim zapachem. Mały jest lekko przestraszony ale juz bryka po calej klatce i spac nie daje :) dam mu z 2 tygodnie zeby sie do nowego otoczenia przyzwyczail i do domownikow.
Awatar użytkownika
Lama-Carolina
Posty: 82
Rejestracja: wt lut 11, 2014 1:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stary szczur agresywny w stosunku do młodego

Post autor: Lama-Carolina »

Powodzenia życzę :)
Arsen Salem Muffin Kuba Calvo George Antoś Feta
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Stary szczur agresywny w stosunku do młodego

Post autor: sliwkowapanna »

a w jakiej odległości są klatki? Daj im z 5-7 dni, 2 tygodnie jeśli klatki stoją blisko siebie i szczury się czują to dużo:) powodzenia!
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
wewe00
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 28, 2014 12:26 pm

Re: Stary szczur agresywny w stosunku do młodego

Post autor: wewe00 »

mam bardzo duza klatke 4-pietrowa dla tego starszego szczura i na gorze na niej postawilam mniejsza w ktorej jest ten nowy szczurek. Oczywiscie jak chce by po pokoju pochodzil sobie ktorys z nich to rozdzielam klatki zeby znowu przez kraty sie nie gryzly.
wewe00
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 28, 2014 12:26 pm

Re: Stary szczur agresywny w stosunku do młodego

Post autor: wewe00 »

A co myślicie o tym, żebym wykastrowała tego starszego szczura? moze bedzie mniej agresywny i nie bedzie chcial byc Alfą :-) Tylko z drugiej strony szkoda mi go bo pewnie bedzie go to bolało.
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Stary szczur agresywny w stosunku do młodego

Post autor: sliwkowapanna »

za blisko masz szczurki, do mnie dzisiaj dołączyły dwa młodziaki, a miałam dwa już dorosłe.Harry mimo, że klatki stoją na dwóch końcach pokoi to strasznie je czuje i nonstop mnie wącha. z kastracją poczekaj, spróbuj jeszcze je połączyć;) trzymam kciuki!
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
raima55
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 22, 2014 12:57 pm

Re: Stary szczur agresywny w stosunku do młodego

Post autor: raima55 »

Niestety właśnie szczurki muszą ustalić hierarchię, u mnie też nic się nie działo. robiłam wsio jak Ty, klatki dalej, bliżej potem wymiana szmatek, ściółki itd, zamiana klatek. potem łóżko. wsio bardzo dobrze, a potem do małej klatki. ciut się pokotłowało, chociaż w 80% czasu w klatce Harry miał po prostu najeżone futro, młodszy go trochę zaczepiał, bardziej do zabawy i tyle. obyło się bez krwi chociaż jak słyszałam piski też ciężko mi było. będzie dobrze!:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”