Raz, dwa... i łyse trzy!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: harleyquinn »

Witam, tych znanych i mniej znanych!

Od kilku dobrych miesięcy byłam zupełnie nieobecna na forum. Ze względu na brak czasu oraz pieniędzy musiałam się rozstać z dwoma panami z mojego stada, a kolejna dwójka niestety odeszła niespodziewanie. Oczywiście nie potrafiłam żyć bez szczurków i ich kochanego smrodku, a jak.

Aktualnie są ze mną Leoś (husky) oraz Czarek (kapturek) - pięciomiesięczne chłopaki, które są ze sobą praktycznie od małego. Leosia przygarnęłam z "wpadki" (chociaż później dowiedziałam się, że szczurki zostały rozmnożone celowo - "aby mieć jeszcze jednego szczurka" no i się nie udało... W duchu liczyłam, że z Leosia będzie piękny Rexik, ale z tego zostało mu tylko lekko kręcone futerko na pleckach) - bardzo energiczny chłopak, ciekawski i kontaktowy, chociaż rzadko daje się pogłaskać. Zwiedził już każdy kąt w pokoju. A, i poza tym siusia na mnie za każdym razem, jak jego narządy mają styczność z moją ręką. No, cóż...

Czarka wzięłam z zoologa, ale dość mi znanego. Szczurki w nim pojawiają się naprawdę rzadko i są bardzo oswojone. (Proszę, nie oceniajcie.) Kapturek jest bardzo, bardzo przystojny i bardziej "mizialski" niż jego towarzysz. Bardzo lubi bawić się moimi włosami oraz naszyjnikami. Łapie je w taki śmieszny i słodki sposób ^^.

Tak, i teraz... Zawsze chciałam mieć łysego szczurka. Od czasu do czasu przeglądam olx, albo Szczurze Adopcje i "a nóż i widelec coś się trafi". I, proszę... wpadka z Częstochowy. Łyse szczurki za darmo, niecałą godzinę drogi ode mnie... Uśmiechnęłam się pięknie do mamy i pojechałyśmy, bo ona zna tamte rejony :) Maluch jest cudowny. Ma małe ADHD, nie wiem tylko, czy związane z młodym wiekiem, czy też z powodu ogólnej cechy nadpobudliwości. Poza tym bardzo chętnie wchodzi na każdą rękę i jest ogólnie ciekawski. Niestety pomimo mojego ogólnego szczęścia z przykrością muszę stwierdzić, że tym razem trafił mi się gryzący szczurek... No, ale co zrobię. Będę go kochać równie mocno :)

Niektórzy wiedzą lub nie: łączenie bardzo mnie zestresowało. Postanowiłam włożyć wszystkich panów do transportera i niestety Leoś kilkakrotnie podziabał małego. Nie była to czysta agresja, może bardziej natarczywość, ale jednak. Także Czarek i Leoś poszli do swojej dużej klatki, a łysolek do mniejszej, tymczasowej. Od tamego czasu wymieniałam im szmatki, a dzisiaj... HURRA! Postanowiłam wypuścić wszystkich na wybieg i... super! Leoś i Czarek (który poprzednio miał małego gdzieś) byli niezwykle podekscytowani, czasami ledwo za nim nadążali :) Niby nie tacy starzy, a jednak cięższe tyłki mają :D Także spotkanie rpzebiegło rewelacyjnie: wąchanie, bieganie i ogólne zainteresowanie.

Powtórzę to jeszcze kilkakrotnie, a w poniedziałek spróbujemy wszystkich włożyć do jednej dużej i czyściutkiej klatki :)

Ps. Mowię o nowym "mały", "łysolek", ponieważ biedak jeszcze nie ma imienia... Zupełnie nie potrafię niczego wymyślić. Mam nadzieję, że to przyjdzie z czasem.

Ps2. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi przetrwać te jakże stresujące chwile łączenia. Za pomoc i wsparcie :)

Kilka zdjęć z dzisiejszego wybiegu i nie tylko:

Obrazek

"Ukradłem pani kawałek ciasta ze stołu i mam taaakie piękne oczka..."

Obrazek

"Tak paskudzimy ścianę"

Obrazek

Taki jestem paskudny i łysy :) (I jednocześnie piękny <3)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za każde wejście i obejrzenie naszych ślicznych pyszczków :)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
Paulinya
Posty: 82
Rejestracja: czw paź 09, 2014 10:12 am

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: Paulinya »

Jeszcze raz ogromne całusy dla ciurów ode mnie! :-*
Czekam na kolejne spotkania i zdjęcia trójki! ;)
Lili, Megi i Zuzia <3
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: Megi_82 »

Fajna gromadka :) Ostatnie foto cudne - "hej, mały, chcę Cię tylko poznać!" :)
Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej - maluszek to małe dzidzi, powinno pójść gładko :)
Małe, łyse szczury zaczęły kojarzyć mi się z imieniem Gollum ;D Tak pewnego dnia doktor przywitał moją wyniosłą łysinę - o, cześć, Gollum ;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: diana24 »

Piękne stadko :)
Jak się już połączą to raz a porządnie ;) Do końca ;)
Pozdrawiam :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: akzi »

słodziaki :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: harleyquinn »

Wczoraj znowu odbył się wybieg, tym razem w okolicach łóżka (Leoś i Czarek chyba nigdy nie byli tak energiczni) Nie zmienia to faktu, że mały to istna petarda. Tak sobie wczoraj przed snem myślałam o imieniem dla tej zagadki i chyba zostanie Enzo. Zainspirowane postacią z serialu... Chłopakowi się spodobało, więc chyba już zostanie :)

Dziękujemy za miłe słowa i dodatkowo wysyłam mocne przytulasy w stronę akzi.
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: unipaks »

http://i62.tinypic.com/2vbnf2h.png Dwa Michały ;D
Piękne chłopaki, niech się mocno polubią i zdrowo chowają! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: cucumberek »

Pięknych masz panów, zwłaszcza Leoś jest cudowny, mam ogromną słabość do huskich :D
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: Snajperka »

Kurcze.. Twój husky tak mi przypomina moich dwóch panów - Nikona i Canona, że aż mi patrzeć ciężko. :-) Piekne stadko!
Awatar użytkownika
helix
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 14, 2014 9:24 pm
Lokalizacja: Lubin

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: helix »

Łysolek takie cudo (mam do nich wieeelką słabość) <3
Poza tym całe stadko wspaniałe i trzymam kciuki, za to, żeby się pokochały ;D
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: harleyquinn »

Dzisiaj wymyłam klatkę, wyrzuciłam dawny żwirek i wstawiłam dwa koszyczki w inne niż poprzednio miejsca oraz jeden całkiem nowy i świeży hamaczek - tak na próbę. No i... wszystko w porządku :D Enzo się trochę czasami stawia, więc obawiam się, że jak podrośnie to możemy mieć trochę spięć w stadku, ale jak na razie wszystko w porządku :) Chłopak jest strasznym miziakiem, a poza tym jest taki cieplutki. Nie było mnie w domu przez dwa dni i nie wiem, jakim cudem, ale 1) urósł 2) jego skóra zrobiła się, jakby jaśniejsza

Stan klatkowy sprzed kilku minut:

Obrazek

A w tej chwili każda większe kluchy śpią osobno na koszyczkach, a Enzo zjada całkiem nowy hamaczek, tylko słyszę takie chrupanie...
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: Paul_Julian »

Gratulacje :) Bardzo szybko poszło i fajnie, że się udało połączyć wszystkich :)
Maluchy szybko rosną, moja Pcheła też szybko urosła. I moze to taki bardziej husky, a nie kaptur ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: diana24 »

Fajnie, że chłopaki szybko się dogadali :)
A oglądanie rosnącego malucha jest świetne ;) wracasz po 3 dniach i podejrzewasz domowników o podmienienie szczura :D te zwierzaki włączają 5 bieg jeśli chodzi rozwój :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: unipaks »

No takie łączenie to rozumiem - zuchy chłopaki! :D Głaski dla nich :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Raz, dwa... i łyse trzy!

Post autor: Marzka95 »

Szybkie łączenie, idealnie. Ciekaw jak u mnie pójdzie :D . Całuski dla chłopaków.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”