Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
LilyEvans
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 19, 2014 6:39 pm

Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: LilyEvans »

Pierwszego malucha znam od urodzenia, często gościłam go u mnie i ostatecznie przygarnęłam. Chodzę jednak do gimnazjum i mam mało czasu, więc w piątek albo poniedziałek biorę drugiego malca, wbrew woli matki, która szczurów nienawidzi... Jak jej to oznajmić? Mam jeszcze trochę czasu, ale boję się, że wpadnie w szał jak zobaczy nowego braciszka Aika...
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: olgapsiara »

Mów jej, że jak nie zgodzi się na drugiego to zamiast jednego weźmiesz 3 :P
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
LilyEvans
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 19, 2014 6:39 pm

Re: Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: LilyEvans »

Chyba by mnie z domu wywaliła!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: Paul_Julian »

Poczytaj te dwa tematy
http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=29744
http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=33897
na pewno znajdziesz jakiś sposób. Szczurki powinny być dwa, bo to zwierzaczki stadne.

A tutaj zdjęcia, pomysły, filmiki pomagające w przekonaniu do ogonków: http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=26321
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
LilyEvans
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 19, 2014 6:39 pm

Re: Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: LilyEvans »

Ja już BIORĘ malca, ale bez wiedzy rodziców. Chcę mieć argumenty, co powiedzieć, jak się wyda. Dla mnie Aiko jest ważny, więc w poniedziałek po szkole idę o następnego malca.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: Paul_Julian »

Dlatego przeczytaj te tematy, żeby wiedzieć, co odpowiedzieć mamie i jak jej wytłumaczyć, że myslisz o dobru zwierzaka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
LilyEvans
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 19, 2014 6:39 pm

Re: Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: LilyEvans »

Sprawa się pokomplikowała i mały jest już u mnie dzisiaj. Rodzice jeszcze nie wiedzą.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: Paul_Julian »

Porozmawiaj z rodzicami i powiedz, ze to naprawde wazne, zarówno dla Ciebie jak i szczurka. Spróbuj wziąć mamę na litość, i koniecznie wywiązuj sie ze sprzątania klatki i dobrych ocen w szkole.
Dwa szczurki zajmą się sobą, a mama nie musi ich przecież brać na ręce, jesli sie brzydzi.
A artykuły i filmiki na pewno pomogą. Albo może ktos z Twojego miasta jest na naszym forum i porozmawia z mamą?

Niezwykle rzadko zdarza sie, że dziecku stawia sie ultimatum, że ma wyrzucić szczury.

Jeśli by sie okazało, ze mama każe Ci sie ich pozbyć - natychmiast daj znać na forum, i napisz gdzie mieszkasz, zeby ktos mógł je odebrać. Spróbuj wtedy koniecznie zyskać na czasie, bo szczurki na wolności czy śmietniku nie przezyją.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
LilyEvans
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 19, 2014 6:39 pm

Re: Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: LilyEvans »

Mieszkam w małej wsi, jedna znajoma z gminazjum tu pisała w sprawie małych( od niej mam Aika), bo jej szczur okazał się szczurzycą, ale ona sama musiała oddać ostatecznie wszystkie szczury, więc raczej nie pomoże... Ratuje mnie fakt, że mój starszy brat też odwalił taki numer, jak był trochę starszy ode mnie. Napiszę do niego i razem spróbujemy coś wykombinować. Na razie zgrywam grzeczną dziewczynkę. Z litością jest tak, że nie potrafię okazywać emocji, wolę siedzieć cicho, chociaż mam ochotę wyć ze smutku...
Cieszę się, że wzięłam małego, bo prawdopodobnie trafiłby do terrarysty, to właśnie skłoniło mnie do tak szybkiej decyzji. O ironio! Mały jest starszy od mojego Aika, a dwa razy mniejszy! Ale już teraz widać postępy, więc jestem dobrej myśli!
Kadans
Posty: 45
Rejestracja: śr lis 19, 2014 5:37 pm

Re: Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: Kadans »

Skoro jest starszy a mniejszy, to może to samiczka... ? Szczury mają inną wielkość ciała jeżeli chodzi o płeć.

A co do dodatkowego szczurka - skoro masz jednego od małego, to z drugim nie powinno być problemów. Gdyby aż tak nienawidzili zwierzaków, to by już dawno ich się pozbyli zapewne :P

Zapewnij rodziców, że będziesz się nimi dokładnie i systematycznie zajmować - to podstawa, gdyż wielu się boi tego że zaczną biegać po domu i obgryzać np. meble. No i zapach, bo 2 ogonki to 2x więcej roboty z czyszczeniem klatki.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: yss »

...ale przecież zaczną obgryzać, słusznie się bojają :)
Sama się tego bojam. Mam szczury przecież.
Jak nie ogarniam co drugi dzień klatki to śmierdzi. A pokażcie dzieciaka, który będzie co drugi dzień przecierał w klatce wszystko, skoro miewają zwykle problemy z codziennym nakarmieniem.... (piszę tak ogólnie, jak to rodzice widzą, wiadomo, że od wszystkiego są wyjątki).
ten się nie myli, kto nic nie robi
LilyEvans
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 19, 2014 6:39 pm

Re: Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: LilyEvans »

100% samiec, sama sprawdzałam, a małe były porozdzielane, ale na słabej karmie i w chomikówce... No i starszy tylko o trzy dni. Sama kupuje najlepsze karmy, jakie są w sklepie i daję małemu sporo warzyw, owoców, nawet ma własną skrzynkę z warzywami. Ja osobiście robię wszystko sama. Nawet pieniądze są moje( wyrzekłam się jazdy konnej i kompletowania biblioteczki), więc rodzice na nich nie płacą. Tata nic nie ma, sam uwielbia Aika, ale to mama jest "głową" domu i ich nienawidzi. Zgodziła się, bo mam bardzo dobre wyniki w szkole. Kocham szczury i udało mi się ją przekonać.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: Paul_Julian »

Jesli chodzi o dobrą karmę, to mozesz np. kupować w zooplusie karmę Vilmie http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... oni/vilmie
Wychodzi duuuuuuużo taniej niż zakupy w sklepie stacjonarnym.

Dobrze, ze mama sie zgodziła, i to godne pochwały, że starasz sie dbac jak najlepiej o ogonki, i masz dobre oceny :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
kaszczurek
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 12, 2015 2:10 pm

Re: Jak oznajmić mamie wieść o drugim szczurku?

Post autor: kaszczurek »

To troszkę nieodpowiedzialne brać tak szczurka w ciemno i stawiać rodziców przed faktem dokonanym, powinnaś mieć na uwadze dobro szczurka i ewentualne konsekwencje niezgodzenia się na kolejnego przez rodziców.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”