Agresja u szczura-gryzie!

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kubakas12
Posty: 22
Rejestracja: śr lut 19, 2014 4:31 pm

Agresja u szczura-gryzie!

Post autor: kubakas12 »

Hej. Tak jak w temacie mam problem z gryzącym samcem. Gryzie mnie, jest strasznie nadpobudliwy, szura łapkami o wszystko np.kocyk jakby chcial się w kopać w ziemie(???) strasznie jest rozbrykany i jest od niedawna strasznie agresywny. Muszę zakladać rękawiczki a gryzie po prostu z całych sił że przez tą grubą rękawiczkę czuję jego zęby i może przegryźć mi nawet skórę i dojść do krwawienia. Gryzie z całych sił, raz podniosłem rękę a on tak gryzł że wgryzł mi się w ręke i wisiał w powietrzu trzymając sie zębami rękawiczki.... O co mu może chodzić?? Czy to może byc burza hormonalna? Ma on 9-10 miesięcy.Iść z nim do weta?
Chce mu kupić kolegę a boje się że go zagryzie na smierć! Pozatym nie da sie go pogłaskać bo od razu gryzie i swoimi łapkami na których ma pazurki strasznie drapie. ??? Jeśli ktoś spotkal się z czymś takim proszę o odpowiedź bo nie wiem co robić!
Pozdrawiam
Za TM: Maciek[*] na zdjęciu
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Agresja u szczura-gryzie!

Post autor: smeg »

Tak, to burza hormonalna. To szuranie to próby oznaczania terenu swoim zapachem. Powinieneś wykastrować szczurka u dobrego weterynarza, znającego się na szczurach. Skąd jesteś? Może spróbujemy polecić Ci jakąś lecznicę. Po ok. 2-3 tygodniach od zabiegu szczurek powinien stać się spokojniejszy, opada mu wtedy poziom hormonów. Dopiero wtedy próbowałabym łączyć go z innym samcem (po kastracji można też z samiczką), bo wcześniej rzeczywiście może to być niebezpieczne, przy jego zachowaniu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Agresja u szczura-gryzie!

Post autor: smeg »

http://lecznica.net.pl/ - w Rybniku jest lecznica, w której pracuje dr Magdalena Balcarek, jest specjalistką od gryzoni. Umów się do niej na kastrację. Koszt takiego zabiegu to ok. 100 zł, ale może być różny w zależności od lecznicy.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
kubakas12
Posty: 22
Rejestracja: śr lut 19, 2014 4:31 pm

Re: Agresja u szczura-gryzie!

Post autor: kubakas12 »

Jestem z Rydułtów niestety nie stać mnie na kastracje :( czy to minie? jeśli tak to kiedy? szczurek bedzie mial roczek w lutym
Za TM: Maciek[*] na zdjęciu
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Agresja u szczura-gryzie!

Post autor: smeg »

Czasami mija po kilku miesiącach, czasami wcale. Na Twoim miejscu zadzwoniłabym do lecznicy, zapytała ile kosztuje kastracja samca szczura i zbierała pieniądze ;) Niedługo święta, może rodzice lub dziadkowie będą mogli Ci trochę dorzucić?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
kubakas12
Posty: 22
Rejestracja: śr lut 19, 2014 4:31 pm

Re: Agresja u szczura-gryzie!

Post autor: kubakas12 »

Chyba tak
Za TM: Maciek[*] na zdjęciu
Awatar użytkownika
kubakas12
Posty: 22
Rejestracja: śr lut 19, 2014 4:31 pm

Re: Agresja u szczura-gryzie!

Post autor: kubakas12 »

Zadzwoniłem i umówilem się na wizyte w styczniu(wcześniej nie mogłem z powodu wyjazdu) około 100 zł za kastracje
Pozdrawiam :P
Za TM: Maciek[*] na zdjęciu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”