Szczur gryzie po twarzy

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dominikaH
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 20, 2014 5:14 pm

Szczur gryzie po twarzy

Post autor: dominikaH »

Cześć, mam szczura (młody samiec) od tygodnia, ale nie wydaje się by był agresywny. Problem jest w tym, że szczur gryzie tylko po twarzy. Dziwne jest to, że chodzi po całym ciele, a gdy dojdzie do głowy zaczyna gryźć. Jaki jest powód takiego zachowania? Jak można go tego oduczyć? Z góry dzięki za pomoc :)
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczur gryzie po twarzy

Post autor: olgapsiara »

1. jeśli nie ma kolegi to prędko mu go zaadoptuj.
2. sprawdź czy on cię gryzie mocno i masz ślady czy tylko tak jakby podgryza??


PS. witaj na forum
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
dominikaH
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 20, 2014 5:14 pm

Re: Szczur gryzie po twarzy

Post autor: dominikaH »

1. Jest to mój pierwszy gryzoń jakim się zajmuje dlatego na początek postanowiłam zaopiekować się jednym.
2. Szczur gryzie bardzo mocno i nie chce pościć, trzeba go odciągać siłą.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur gryzie po twarzy

Post autor: smeg »

Szczury to silnie stadne zwierzęta, nie można ich trzymać pojedynczo. Są wtedy bardzo samotne, stają się ospałe, niechętne do zabawy. Człowiek nie zastąpi szczurowi drugiego szczura, zwłaszcza w nocy, gdy są najbardziej aktywne ;) Poza tym opieka nad dwoma szczurkami wcale nie jest trudniejsza - mieszkają w tej samej klatce, jedzą niewiele więcej, są wręcz łatwiejsze do oswojenia, bo dodają sobie wzajemnie otuchy. Drugiego szczurka możesz przygarnąć za darmo na tym forum lub na facebooku: https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje?fref=ts . Nie musi być nawet z Twojego miasta, bo osoby z forum często pomagają w transporcie szczurków.

Co do gryzienia po twarzy - niektóre szczury tak mają, interesują je zapachy z ust, pomalowane rzęsy, wnętrze uszu. Te miejsca są bardzo wrażliwe, więc nawet lekkie ugryzienie szczurka jest bardzo bolesne. Nie oznacza to jednak, że szczur jest agresywny, robi to raczej z ciekawości. Najlepiej po prostu nie dopuszczać szczurów do twarzy. Polecam także nie wkładać ich pod ubranie na gołe ciało, bo potrafią z ciekawości ugryźć np. w sutki, co również jest bolesne :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczur gryzie po twarzy

Post autor: olgapsiara »

Co z tego , że to twój pierwszy gryzon. naprawdę zaadoptuj mu kolegę. jeśli nie gryzie aż do krwi to może cię zaczepia do zabawy....skoro nie ma z kim się bawić ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
dominikaH
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 20, 2014 5:14 pm

Re: Szczur gryzie po twarzy

Post autor: dominikaH »

Mnie ugryzł w czoło do krwi i nie chciał puścić dziś znowu mnie ugryzł w ucho już nie tak mocna i jeszcze brata ugryzł pod okiem do krwi. Za każdym razem nie puszczał z własnej woli. Nie wiem czy zakup drugiego rozwiąże problem z gryzieniem? Czy drugi szczur nie nauczy się od niego gryźć?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szczur gryzie po twarzy

Post autor: yss »

dominika, wiesz co, to jest bardzo dziwny objaw i czekam niecierpliwie aż ktoś napisze dlaczego on tak przywiera.... Bo zwykle agresywny szczur dziabie i puszcza. Dziab i trzymanie mojego palca a potem ciągnięcie oznaczało, że szczur uznał palec za pożywienie i dlatego mocno trzymał, żeby nikt mu nie odebrał. Ale dlaczego twarz uważa za coś wartego trzymania.........?
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”