Trzy n

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Serdelka już nie ma.
Miała wodobrzusze i obrzęk płuc, wczoraj dostała leki ostatniej szansy, ale tylko jej się pogorszyło. Dzisiaj została uśpiona.
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Trzy n

Post autor: Snajperka »

[*] dla Serdelka
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Megi_82 »

Biedny maluch :( Trudno uwierzyć :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trzy n

Post autor: diana24 »

Bardzo mi przykro... :(
Trzymaj się...
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Megi_82 »

Jak tam...?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Snajperka, Megi, Diana :-*

Dla mnie klatka jest opustoszała (w końcu zabrakło 1/3 stada, a jeśli liczyć wagowo, to nawet więcej...), ale nie widać żeby siostry się specjalnie przejęły. Norka przejęła zwyczaj wstawania w dzień na jedzonko, a Maleństwo zaczęła nagle interesować się wystrojem gniazda. Mam wrażenie że przeszedł na nie duch Serdelka... :)
Maleństwo się trzyma, choć podobno pogoda nie sprzyja sercowcom.
Obrazek Obrazek
W czwartek doszły mi 3 tymczasy, jeden samczyk i 2 samiczki. Klatka od madziastan i chorobówka wylądowały na środku dużego pokoju... Nie muszę chyba pisać co powiedzieli moi rodzice, kiedy poinformowałam ich że jadę po szczury. Nie było to "Hura!" ::)
Szczury od sierpnia siedziały razem 24/h w klatce wielkości transportera, pani, której właściciel powierzył je na czas wakacji przychodziła tylko je nakarmić. Po wakacjach właściciel powiedział jej, że może je oddać na karmówkę >:(
Miałam wziąć tylko samiczki, ale nie wiem czy samczyk długo by tam wytrzymał :-\
Samiczki to śliczne niebieskie dumbo. Pierwsze słowa mojej mamy na ich widok: "Może je sobie zostawisz?"
Cóż, na razie szukają DS, nie chcę ich łączyć z dziewczynami. Wydaje mi się że już za późno, że to będzie dla nich (zwłaszcza dla Maleństwa) za duży stres. Ale z drugiej strony w końcu któraś zostanie sama :(

Obrazek Obrazek
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trzy n

Post autor: madziastan »

Samczyk wygląda jak mój Milky :* Bym go zgarnęła ale musiałby przejść jajcięcie ::)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Samczyk już wydany ;D Ale Puchata i Uszatka wciąż czekają:
Obrazek Obrazek
i nie potrzebują kastracji... ;)

Wyliczyłam, że szare muszą zostać u mnie do 11 grudnia, żeby wykluczyć nagłe rozmnożenie w nowym domu (mam nadzieję, że u mnie do rozmnożenia też nie dojdzie, w końcu były razem 3 miesiące i małych nie ma).
Maleństwo, mimo że samczyka nie ma od niedzieli, nadal albo gryzie drzwi, albo leży pod drzwiami. Norka też leży pod drzwiami, ale niekoniecznie pod tymi właściwymi... Ważne żeby było miękko, drzwi to drzwi, co za różnica :D
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Megi_82 »

margot1408 pisze: Wyliczyłam, że szare muszą zostać u mnie do 11 grudnia, żeby wykluczyć nagłe rozmnożenie w nowym domu (mam nadzieję, że u mnie do rozmnożenia też nie dojdzie, w końcu były razem 3 miesiące i małych nie ma).
Trzymam kciuki, żeby nie było...
margot1408 pisze:Maleństwo, mimo że samczyka nie ma od niedzieli, nadal albo gryzie drzwi, albo leży pod drzwiami. Norka też leży pod drzwiami, ale niekoniecznie pod tymi właściwymi... Ważne żeby było miękko, drzwi to drzwi, co za różnica :D
;D Jakby kawaler chciał, to by się kawaler domyślił, tak? ;D
A próbowałaś wybadać tak zwane nastroje? Może nie byłoby tak źle i stresująco...? :)
Duch i zachowania zdecydowanie przechodzą... jakby część zostawała w stadzie... też to u nas obserwowałam. Nagłe pojawienie się zachowań, których dana baba dotąd nie wykazywała, a po odejściu tej, która ta miała, coś jakby przeszło... dziwnie się na to patrzy u tak jakoś... no.
Wyczochraj maleństwa od cioci :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Wyczochrane :)
Maleństwo jest w kiepskim stanie, jej serce jest na wykończeniu, więc łączenie odpada już definitywnie.

Puchata jednak jest w ciąży, wczoraj miała usg. Wróciłam wczoraj do domu, zajrzałam do szarych, a tu na hamakach czerwone plamy wielkości dwuzłotówki i smugi... Pan dr stwierdził, że serca małych biją i że prawdopodobnie zaczęła się akcja porodowa. Ale Puchata chyba jest innego zdania, bo nic się w nocy nie urodziło, a Puchata zachowuje się jakby nigdy nic - je, myje się, z ochotą wyszła mi na kolana i chciała iść poszaleć na wybiegu. Kilka razy plamiła po kropelce. Tylko wkurzyła się wczoraj, jak przeniosłam ją do chorobówki, bo nie może wejść na pięterko, a właśnie w hamaku na samej górze zrobiła sobie "gniazdo" - kilka papierów ułożonych jeden na drugim ::). Postanowiliśmy dać jej szansę i nie ruszać do jutra, skoro nic niepokojącego się z nią nie dzieje, bo każde wyjście to dla niej ogromny stres. A maluchy i tak nie mają szans, jeśli ona sama nie urodzi :(

Kurcze, nic nie wiem o szczurzych ciążach i porodach :-\
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Megi_82 »

margot1408 pisze:Maleństwo jest w kiepskim stanie, jej serce jest na wykończeniu, więc łączenie odpada już definitywnie.
:( Trochę ponad 2 latka... dużo zdrowia dla niej.
margot1408 pisze:A maluchy i tak nie mają szans, jeśli ona sama nie urodzi :(

Kurcze, nic nie wiem o szczurzych ciążach i porodach :-\
Cholera, ja też nie, ale może na razie nie ma się czym martwić...? Tym bardziej, jeśli Puchata nie wygląda na cierpiącą/zaniepokojoną, czy coś...
Kurczę, ogromne kciuki i dawaj znać!
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Kciuki się przydadzą...
O północy Puchata zaczęła krwawić, wskoczyłyśmy więc w taksówkę i do najbliższej całodobowej lecznicy (Sowa). Miała robioną cesarkę, udało się wyjąć 2 żywe maluchy, trzeci był martwy i to prawdopodobnie stąd to krwawienie. Puchata dochodzi do siebie w lecznicy, rokowania są dobre. Z małymi gorzej, nie dość, że są słabe, to jeszcze Puchata prawie nie ma mleka... Najprawdopodobniej nie przeżyją :(
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Megi_82 »

Nie wiem, co powiedzieć... :( Szkoda :( Ale tylko 3 maluchy... chyba mama za słaba na dzieci :( No niedobrze, ale trzymam kciuki mimo wszystko :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trzy n

Post autor: madziastan »

Ajaj... A może uda się wykarmić te maluszki? Mleczkiem tyle że nie krowim, i masować brzuszki? Trzymam kciuki żeby przeżyły i żeby udało się je uratować i wykarmić.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Małe niestety nie przeżyły. W sumie od początku wiedziałam, że nie mają szans, ale jak je zobaczyłam, różowe i maleńkie, to mimo wszystko miałam nadzieję :(
Za to Puchata ma się dobrze, chociaż widać że trochę ją boli. I przede wszystkim nie ruszyła szwów :)
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”