Dobra, łatwo dostępna karma???

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Uszkova
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 07, 2014 9:51 pm

Dobra, łatwo dostępna karma???

Post autor: Uszkova »

Mam pewien mały, nie mały problem. Mieszkam w dość małej miejscowości , w której są tylko dwa sklepiki, nie sklepy, zoologiczne. Głównie na półkach widnieje Vitapol oraz VL i Vitakraft. Vitapolu nigdy więcej. Aha, no i Beaphar ale jest nie na moją kieszeń mówiąc składnie, ale może bym coś tam wyszukała? W sklepiku widziałam jeszcze dwie inne firmy ale nazwy sobie nie mogę przypomnieć. P
roszę o pomoc w wyborze dobrej karmy. Firmy mogą być różne, ale łatwo dostępne..
Ze mną: Stefan i Stachu
Ze mną na zawsze [*]: Serwacy
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dobra, łatwo dostępna karma???

Post autor: yss »

Uszkova: ja kupuję w zooplusie - na sieci - karmę Vilmie :) co prawda trzeba nabyć te 10 kg żeby się opłacało, ale za to spokój na długo, bo to w 4 paczkach przychodzi. A może ktoś znajomy też by chciał, to na pół weźmiecie. Mi wyszło 6,6 zł za 1 kg a to bardzo dobra karma jest.
W sklepach lokalnych to tez albo vitapole albo wysoka półka cenowa, za droga dla mnie. A w internecie tanio można kupić różne dobra.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Uszkova
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 07, 2014 9:51 pm

Re: Dobra, łatwo dostępna karma???

Post autor: Uszkova »

To jest jedna opcja, lecz wolałabym uniknąć kupowania przez internet. No i ciągnie się to wprawdzie z jednorazowym, ale dość sporym wydatkiem 66 zł...Mam jedną kumpelę, która jest w posiadaniu dwóch szczurków z ogromnym apetytem, ale też raczej nie jest zwolenniczką kupowania przez internet. :(
Ze mną: Stefan i Stachu
Ze mną na zawsze [*]: Serwacy
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dobra, łatwo dostępna karma???

Post autor: noovaa »

vitakraft kiedyś, kiedyś kupowałam, wyglądał dobrze :)

VL ma dobre opinie, jednak są one dla mnie porównywalne z opiniami Royal Canin'a - dobre bo wszyscy tak mówią, a producent po wyrobieniu sobie renomy, z karmą może zrobić co zechce. VL możesz kupować, ale ten z mniejszą zawartością białka niż 20%.

No i poza tym, wyższa półka Vitapola, czyli Vitapol Premium Line, jak ostatnio go widzialam wyglądał na dość bogatą karmę o ładnym, naturalnym zapachu.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Uszkova
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 07, 2014 9:51 pm

Re: Dobra, łatwo dostępna karma???

Post autor: Uszkova »

noovaa, a Vitakraft jaki byś polecała. Bo to póki co moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.
Ze mną: Stefan i Stachu
Ze mną na zawsze [*]: Serwacy
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dobra, łatwo dostępna karma???

Post autor: noovaa »

Ja kupowałam jakiś emotion, ale to ze 4 lata temu było.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dobra, łatwo dostępna karma???

Post autor: yss »

Uszkova ale dlaczego nie przez internet? Karma przychodzi fabrycznie zapakowana. Zamawiam i za 2 dni kurier puka do drzwi i wtaszcza pakę do domu :) Zooplus to dość poważny moim zdaniem sklep o dość ehm ekskluzywnym asortymencie. Jeszcze się nie zawiodłam na nich. Z karm których używałam polecam właśnie vilmie, jr farm (tez super ale droższa) i Versele Laga (niestety moi zostawiali połowę tej karmy)

Vitakraft to wybacz ale coś w rodzaju vitapolu, ta sama półka, wcale jakoś super na plus nie odbiega...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dobra, łatwo dostępna karma???

Post autor: yss »

aha o tym vitakrafcie to się naczytałam negatywów na forach różnych i teraz już się lękam i kupuję najwyżej ptakom piasek z muszelkami do klatki :) Ale tej serii Emotion nie próbowałam, może być dobra, ale też chyba dość kosztowna?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobra, łatwo dostępna karma???

Post autor: Sky »

Ja pamiętam, że Vitakraft zawsze był polecaną karmą - coś w tym temacie się zmieniło, że nagle nie?
Ja bym celowała w Versele Lage z tego, co masz stacjonarnie, jeżeli bardzo nie chcesz kupować przez internet.
Tylko z drugiej strony popatrz tak - za 66 zł masz 10 kg Vilmie, a w tej cenie kupisz może 3-4 paczki VL po niecały kilogram :)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dobra, łatwo dostępna karma???

Post autor: yss »

Sky wiesz dla mnie to też było pewne zaskoczenie, ale wyczytałam... że vitakraft to taki w sumie vitapol. I to parę osób poparło stanowczo. Mówisz, że niesłusznie?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dobra, łatwo dostępna karma???

Post autor: smeg »

Jeśli mieszkasz w większym mieście, można też dołączyć do wspólnego forumowego zamówienia z zooplusa - wtedy możesz dostać mniejszą ilość karmy taniej, bo całe zamówienie rozdziela się na kilka osób ;)

Vitapol Premium Line (w foliowym opakowaniu) też jest ok, pojawił się w sklepach stosunkowo niedawno i moim zdaniem jest lepszy, niż Vitakraft. Ale cenowo i tak wychodzi drożej, niż Vilmie z zooplusa ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”