Chleb świętojański

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Chleb świętojański

Post autor: Dixi »

Moje tez tego nie jedza :(
Pozdrawiam,
Aguśka
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

Chleb świętojański

Post autor: agacia »

Moje troche jedza,ale raczej niechetnie.Ale ja chetnie im wyjadam 8)
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
Mortycja
Posty: 39
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 10:46 am

Chleb świętojański

Post autor: Mortycja »

Moje Potworzyska w życiu nie tknęły się chlebka świętojańskiego, zawsze wybierają jego kawałki z miski i odkładają na bok. Skoro mówicie, że to dobre i słodkie, to chyba sama się skuszę :D
Zu, LiLo, Ro - ze mną <:3 )~~ ['] Zołza, Bu, Cycek,Szprotka
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

Chleb świętojański

Post autor: Michał i Madzia »

Czizys, my nie chcieliśmy skazać chlebka świętojańskiego na banicję! Biedny chlebek!!!:) Ale wiecie, nasz Szatan jak nie dostaje niczego słodkiego przez dwa dni (a straszny łasuch na słodkie jest), to sobie tak ociupinkę podgryza ten chlebek. Raz go przyłapałem z nim w pyszczku, ale jakos się mu chyba głupio zrobiło, bo wyrzucił chlebek natychmiast i przyszedł sprawdzić co mu innego dobrego przyniosłem:) Taka bestia cwana jest.
Mamy Szatana w pokoju!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Chleb świętojański

Post autor: ESTI »

[quote="Michał i Madzia"]Raz go przyłapałem z nim w pyszczku, ale jakos się mu chyba głupio zrobiło, bo wyrzucił chlebek natychmiast i przyszedł sprawdzić co mu innego dobrego przyniosłem:) Taka bestia cwana jest.[/quote]

Ano właśnie, może wśród szczurasów panuje jakaś niepisana norma, że "chlebek świętojański nie jest trendy" :lol:

:klask:
Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Chleb świętojański

Post autor: falka »

[quote="ESTI"]Ano właśnie, może wśród szczurasów panuje jakaś niepisana norma, że "chlebek świętojański nie jest trendy" :lol:[/quote]

:lol:
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

Chleb świętojański

Post autor: Mimysia »

Moja też nie lubi.Kiedy jej dałam :lol: to spojrzała i zaczęła się myć.Ale za to mi smakuje! :lol:
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Chleb świętojański

Post autor: Maugosia »

Uff!, a już miałam zakładać nowy temat, a tutaj znalazłam dopowiedź na nurtujące mnie żarcie w Megan NATURA-lny.
Odkąd kupowałam karmę Megan, to nie wiedziałam co to jest :scratch: , ale własnie sie dowiedziałam : ))) (myślałam, ze chlebek świętojański jest inny :roll: ).

Szczurki nie chcą tego jeść, wyrzucają z miseczki, tylko jest mały problem, bo to ma w sobie pestki (w tych większych kawałkach), a czy mogą one im zaszkodzić ?.

Praktycznie, jak obliczyliśmy z kolegą ile tego przypada na mały 1000ml pojemnik (zrobilismy przesiew ; ), to wyszło, że zajmuje 1/4 pudełka :shock: ... zapychacz?
Tu podaję zdjęcia (ze skanera):
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Chleb świętojański

Post autor: WildMoon »

Maugos`, jako zapychacz moze nie, gdyz mozna kupic tylko chlebek swietojanski w paczuszcze (u nas jest drogi :shock: ).

Nasiona nie zaszkodza, mozna by sprobowac zasadzic (u mnie odpada, bo mieszkam w Reniferolandii, brrrh! ;)) Tak poza tym - maly OT - drzewa Carob sa imho sliczne, mi przypominaja akacje. W Berlinie rosly takowe, nawet zbieralam straczki carobu dla siebie ;) (robi sie z nich substytut czekolady itp.)

Ze wielu szczurom chleb swietojanski nie smakuje, to juz fakt. :?
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Chleb świętojański

Post autor: sopocianka »

Kiedy pierwszy raz kupiłam kubełek pokarmu Megan i zobaczyłam słodkie brązowe coś :wink: rzuciłam się na skład, a ponieważ wszystko znałam z wyglądu domyśliłam się, że to brązowe to chlebek świętojański. Moje szczury nigdy za tym specjalnie nie przepadały, ale mi smakuje. :D
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Chleb świętojański

Post autor: Maugosia »

Lubie podjadać karme szczurkom, zwłaszcza te płatki z Megan ; ) - też są słodkie, a jeśli człowiek może jeść taki chlebek świętojański to im to bede wyjadała : D. Może prawda ? :roll:

Ale, tak suma sumarum, może trzeba tym co produkują Megan, to powiedzieć: że szczurki w większości za tym nie przepadają... i żeby np. ograniczali zawartość chleba świętojańskiego, bo po co płacić za to co szczury nie lubią ?
Obrazek
Obrazek
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Chleb świętojański

Post autor: Masterton »

Bedąc przy temacie Megana pozwólcie, że zapytam czy wasze ogony jedzą taki zielony granulat z tej karmy? Bo ja muszę przesiewać nie tylko świętojański, ale także ten granulat.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Awatar użytkownika
sabatar
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 20, 2005 9:28 pm
Lokalizacja: Tychy

Chleb świętojański

Post autor: sabatar »

Co do tego brazowego co wyglada dla mnie jak zeschnieta czekolada bez cukru a dla was jak chleb swietojanski,...:
Kiedys moja Moe miala takie opakowanie w ktorym bylo tego pelno... po jakims czasie zauwazylem (potem sie okazalo ze za pozno) ze pojawily sie w opakowaniu malenkie robaczki (male jak hmm.. srednicy ok 0.2 mm) - ruszaly sie powoli i bylo ich malo wiec wzialem to za smiecie ktore zawsze na dnie sie zbieraja....- ledwo bylo je mozna dostrzec z powodu ilosci, wielkosci i "zamaskowania". Potem sie okazalo ze Moe zachorowala ciezko i ledwo udalo sie ja uratowac nie bez szwanku bo po zastrzykach pojawila sie martwica (zainteresowanych odsylam do fotek - albo w galerii ogolnej forum albo u mnie - nie pamietam ;)... W czasie leczenia jak juz szukalem powodow choroby okazalo sie, ze robaczkow przybywa... wiec polowa opakowania Megan poszla do kosza - wnikliwie patrzac okazalo sie ze robaczki "wylegaly" sie z wlasnie tej "zeschnietych kawalkow czekolady" i prawdopodobnie to bylo powodem bliskiej smierci Moe a nie np. sciolka trawiasta czy ew. (na 30% szans) zagubiona w pokoju pestka jablka ktora mogl szczurek zjesc.... Nie pamietam dobrze to jakis czas temu bylo ale chyba w nastepnym opakowaniu mialem podobnie.... teraz w kazdym opakowaniu megana codziennie bede sprawdzac czy cos sie nie rusza... (nie chce przezyc ponownie tego horroru ktory przezylem z Moe)... Mam awersje do Megana ale mimo to kupuje go czasem bo poza tym chlebem/czekolada Moe z tego zjada wszystko. I tak jak Maugos napisala - jak zaczelismy wspolnie tak teraz kazde opakowanie bede czyscic z tego podejrzanego dla mnie chlebka/czekoladki. Zauwazylem ze Megan czasami daje stare ziarna (poznac po kolorze wg mnie - jest zbyt wlochato-szarawy) a Moe ostatnio przestaje jesc kukurydze z tego (tzn nie tyka ok. 80% ziaren).

[ Dodano: Pią Paź 14, 2005 19:00 ]
dodam jeszcze bo widze w poscie zrobilem blad - ten zanieczyszczony robaczkami bialego koloru Megan - caly poszedl do kosza - CALE OPAKOWANIE. Sprzedawca sie tylko zdziwil i wzruszyl ramionami i nic wiecej - ale dostalem inne opakowanie za friko :)
Sabatar
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Chleb świętojański

Post autor: WildMoon »

sabatar, a nie byl to czasem rozkruszek maczny (Acarus siro), te robaczki znaczy sie. Takie male (0.51511.00mm), zolto-biale ledwo dostrzegalne kropeczki? Bo wlasnie ten (a glownie jego odchody) powoduje alergie, przyczynia sie do astmy i wywoluje szereg zatruc.
Wiecej mozesz poczytac TUTAJ .

Masterton, moje tez nie jedza tego zielonkawego granulatu. Mieszanki robie sama. ;)

Maugos`
, jedz jak Ci smakuje. :) Ja ten chlebek lubie. ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Bibliotekarz
Posty: 151
Rejestracja: wt sie 30, 2005 4:14 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Chleb świętojański

Post autor: Bibliotekarz »

[quote="ESTI"]Ano właśnie, może wśród szczurasów panuje jakaś niepisana norma, że "chlebek świętojański nie jest trendy"[/quote]
Mój Maksiu chyba nie stosuje się do obowiązujących trendów pokarmowych wśród szczurków i bardzo ceni sobie chlebek świętojański. :shock:
nie ma to jak stadko, małe, ale zawsze stadko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”