Jak rozmnożyć szczury ?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kodix
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 01, 2015 8:34 pm

Jak rozmnożyć szczury ?

Post autor: Kodix »

Cześć.
Chciałbym rozmnożyć szczury lecz nie wiem bardzo jak się do tego zabrać znaczy czytałem tam coś ale mam kilka pytań.
1 samiec i 1samica czy lepiej harem 1samiec 2 samice lub więcej ?
Jakie wymiary pojemnika.
Gdy urodzą się oseski będą musiał oddzielić samca od samicy ?
Kodix
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 01, 2015 8:34 pm

Re: Jak rozmnożyć szczury ?

Post autor: Kodix »

Kodix pisze:Cześć.
Chciałbym rozmnożyć szczury lecz nie wiem bardzo jak się do tego zabrać znaczy czytałem tam coś ale mam kilka pytań.
1 samiec i 1samica czy lepiej harem 1samiec 2 samice lub więcej ?
Jakie wymiary pojemnika.
Gdy urodzą się oseski będą musiał oddzielić samca od samicy ? Mogą być to sztuki z tego samego miotu ?
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Jak rozmnożyć szczury ?

Post autor: Morgana551 »

Z tym pytaniem trafiłeś w jedno z najbardziej nieodpowiednich miejsc :)
Szczury poza hodowlami rodowodowymi zrzeszonymi w SHSRP się NIE rozmnaża. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. W dzisiejszych czasach szczury są obarczone wieloma chorobami genetycznymi np. guz przypadki mózgowej. Nie znając historii chorób przodków rozmnażanych szczurów przyczyniasz się do tego, że rodzi się więcej osobników z chorobami lub wadami gen. Po co chcesz je rozmnażać? Dla pieniędzy? Za dużo na ogonach nie zarobisz ponadto żadna osoba, która interesuje się tymi zwierzętami nie kupi od Cb zwierzaka. Od Cb czyli od pseudohodowcy :) Dla zabawy? Dla niej możesz się pluszakami pobawić.
Zadając to pytanie udowodniłeś, że kompletnie nie masz wiedzy na temat tych zwierząt.
Proponuję wybić sobie z głowy ten cholernie durny i nieodpowiedzialny pomysł.
To Ty chciałeś cały czas trzymać np. 2 samicę i jednego samca? Czasem czasem myślę, że ludzie już mnie nie zadziwią... Jednak zawsze się ktoś znajdzie. Samica może mieć w miocie nawet 15 młodych! Co byś zrobił/a z 33 szczurami? Ciąża trwa 3 tygodnie.
Jeśli naprawdę interesujesz się tymi zwierzętami (w co wątpię) poczytaj o nich na forach czy np. dołącz do grupy na Facebooku. Chociaż gdyby takie pytanie zadać na jednej z nich pierwsze zostałbyś zmieszany z błotem, a później usunięty z grupy.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Kodix
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 01, 2015 8:34 pm

Re: Jak rozmnożyć szczury ?

Post autor: Kodix »

Postanowiłem założyć własną hodowle karmową ponieważ nie opłaca się kupować prawie co miesiąc 100szt osesków ale to tylko dla zobóżwek i mniejszych węży. Druga rzecz to że mało osób sprzedaje większe szczury, a mi są potrzebne podrośnięte osobniki dla pytonów.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Jak rozmnożyć szczury ?

Post autor: Morgana551 »

Ha tym bardziej nie pytaj o takie rzeczy w tym miejscu..... Kupuj w hodowlach karmowych - mrożonki.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Jak rozmnożyć szczury ?

Post autor: klimejszyn »

Kiepska prowokacja :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Kodix
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 01, 2015 8:34 pm

Re: Jak rozmnożyć szczury ?

Post autor: Kodix »

Nie opłaca mi się na taką ilość węży kupować mrożonek ze sklepu. No i już mówiłem że ciężko dostać takiego 100g szczura lub więcej.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak rozmnożyć szczury ?

Post autor: Paul_Julian »

To jest forum przyjaciół szczurów. Tutaj nie rozmnażamy, ani nie udzielamy porad na temat.
Pomyliłeś nasze forum z forum przyjaciół węży.
Pytaj na forum terrarium co bardziej sie opłaca. Dodatkowo pamiętaj o humanitarnym uśmiercaniu.

Zamykam.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Rozmnażanie”