Szczur sika z górnego piętra :'(

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
DrRamspelPL
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 09, 2014 5:17 pm

Szczur sika z górnego piętra :'(

Post autor: DrRamspelPL »

Cześć!
Szukałem sporo , ale nic nie mogłem znaleźć na ten temat.
Mam dwa szczurki (Norka i Florka) mają około 5 miesięcy. Ich klatka ma 3 piętra i na dole kuwetę. Na najwyższym piętrze wisi hamak. Norek bardzo lubi się tam wylegiwać. Problem w tym, ze jak zachce mu się siku to złazi z hamaka, ale nie chce się schodzić na dół do kuwety, tylko leje po prętach, a to potem się tam osadza. Od razu powiem, ze nie ma jak powiesić hamaka na innych piętrach. Czy macie możne jakieś sposoby na takie zachowania ? :'(
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Szczur sika z górnego piętra :'(

Post autor: nienazwana »

Jedyny sposób: polubić ;)
Masz pięterka w klatce z drucików? Właśnie dlatego są niepolecane, bo po pierwsze łatwo mogą doprowadzić do kontuzji łapki u ruchliwego malca, a po drugie szczury leją sobie na głowy ;) . Jeśli masz takie półki to jedynym sposobem jest ich wyłożenie jakimś twardym materiałem (pleksi, gruba cerata itp) lub wymiana na całe półki (tylko nie drewniane) i częste ich przecieranie. Szczury tak mają że z zasady leją wszędzie, a zwłaszcza na półki i w hamaczki (po czym w tym śpią ;) ), nic z tym nie zrobisz.
DrRamspelPL
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 09, 2014 5:17 pm

Re: Szczur sika z górnego piętra :'(

Post autor: DrRamspelPL »

Dobra dzięki :D no tak.. drugi leje do domku ale to tam plastikiem i papierem wyłożyłem i wymieniam :P
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur sika z górnego piętra :'(

Post autor: smeg »

Możesz kupić taką kuwetę narożną - http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pre ... zoni/30595 i postawić ją na półce albo zaczepić o pręty w pobliżu hamaka (ma zaczepy i sama może być "półką"). Pewnie będą trochę rozsypywać żwirek, ale może przekonają się do sikania do kuwety, zamiast po prętach ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur sika z górnego piętra :'(

Post autor: smeg »

A jeśli masz klatkę tego typu: http://image.ceneo.pl/data/products/109 ... 8x71cm.jpg , najlepiej jest wyjąć wszystkie te prętowe półki, bo nie dość, że są trudne do utrzymania w czystości, to niewygodne i czasem niebezpieczne dla szczurów, a dodatkowo jest między nimi za mały odstęp i szczur nie może swobodnie stanąć wyprostowany na dwóch łapkach. Lepiej zamiast nich umieścić półki plastikowe zrobione z tacek lub koszyków tego typu: http://www.agd-dla-ciebie.pl/zdjecia_to ... 20A4_1.jpg , kosztują grosze w supermarketach.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”