Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: IHime »

Evuś, ściskam. :'(
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: unipaks »

:( Eve, przykro mi...
dla Ja-Szczureczki i dla Tosi - niech lekko biegają za TM [*][*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: ol. »

Tosiu
śpij spokojnie, oddychaj...

Eve, ściskam :(
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: Eve »

Sytuacja alarmowa !
Moze komuś potrzebne hamaczki ?

http://szczury.org/viewtopic.php?f=149& ... 7#p1005147
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: Eve »

Cztery klatki ..
Gnamy do przodu, testament Tośki się realizuje. Ta Małpa wcisnęła mi szczura - tak sądzę, tylko ona mogła wcisnąć mi ogona w chwili kiedy moje serduszko było smutne.. rozdarte ..
Przecież nigdy by mi nie przyszło do głowy żeby mieć dziesięć sztuk szczura ! Przecież to jest prawie pięć kilo !
Ostatnio jakieś " SZCZĘŚCIE" mamy do ogonów mało planowanych a domem tymczasowym to my jesteśmy wiecznym ..

W tej chwili wszystkie dziewczynki są wysterylizowane za co dziękuję ludziom dobrej woli i pełnej kieszeni :P Bez tego nowa Wiewióra nie mogłaby zostać , nawet nie mogłabym jej mieć w domu ..
Parę słów o Wiewiórce : Jest brązowo-rudym kapturem o pysiu i wyglądzie podobnym do latających wiewiórek, chuuuuudaaaaa !! jak anorektyczna trzynastolatka, oczy rozbiegane, chwile nie usiedzi w miejscu , kolejny zbój. Pan doktor potwierdził po zabiegu że prawdopodobnie bardzo niedawno rodziła..

Wszystkie panny Kurczaczek, Kicia i Wiewiór już czują się lepiej, nitki w prawdzie tylko gdzieniegdzie zostały ale szwy się trzymają.
Pojechał też z nami Szczurek O Bardzo ... Bardzo Malusim Rozumku .. bo wyhodował sobie brzydkiego kaszaka. KsiążePan jest delikatnie obrażony bo go teraz na boku swędzi a podrapać pani nie pozwala ..

Wracając do początku czterech klatek ..
W pierwszej siedzi Wiewióra bo przecież nowa ..
W drugiej element pochorobowy na rekonwalescencji .... w małej klatce żeby nie wylazła Kurczaczek ( odległość prętów )
W trzeciej większej z dużym roztawem -ekipa stado właściwe !
W wolierze mieszka dwóch malusich chłopaczków ... aaaa gonią się po metrażu !!
Marzę już żeby to wszystko połączyć bo 4 klatki to jest jakiś horror. Tyle od nas , jak się ogarnę to bedą zdjęcia :)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: harleyquinn »

O kurcze, ale masz zamieszanie :D Życzę udanego łączenia i ostatecznie zgranego stadka. A poza tym czekam na fotki, bo jestem zagorzałą fanką Twoich fotografii :)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: IHime »

;D Coś wiem o dziesięciu szczurach z przypadku i ogarnianiu czterech klatek. Nie zgińcie tam pod tą masą szczuractwa! ;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: unipaks »

Się dzieje! :D
Niech zdrowieją, dochodzą ładnie do siebie i prędziutko stworzą jedną zgraną paczkę! Wyczochrać proszę towarzystwo :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: Eve »

Herbatka u Charakternych na listopadowe wieczory ... zapowiedź :)

Obrazek
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: molll »

my mocno kciuki zaciskamy! Łączenie to czas stresu dla wszystkich więc wsparcie z doświadczenia wiem- przydatne i to bardzo! Zdrowia i duuuużo spokoju! :-*
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: unipaks »

Rozsądek mi doradza bana na oglądanie takich fotek, serce nie słucha; popatrzyliśmy z mężem i razem z westchnieniem wyszło nam z gardeł takie: - Aaachch... :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: ol. »

Komuś się znów taaak udało ;D
Ale super !
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: molll »

Puk puk! Ewusia, może wreszcie jakimś krótkim newsem nas zechcesz uraczyć?
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: Eve »

Ktoś tu jeszcze zagląda? :)
No trochę czas poleciał .. Skutecznie jakiś wirus uniemożliwił mi wchodzenie na fora, niestety ki diabeł nie wiem ale od kilku dni MOGĘ !! :)

U nas wszyscy w komplecie, cała dziesiątka w jednej klatce już dawno ( muszę kiedyś opisać sposób łączenia dla takiego stada - bo ..od pukać .. od szczekać i od cośtam - działa ładnie ) ale ja nie to .. Zdjęcia będą .. nawet te spóźnione świąteczne ..
Przez święta właśnie i potem , długo potem , w zasadzie do teraz, walczyliśmy z ropniem u Księciapana. Tyle ropy i martwicy jeszcze nigdy nie widziałam , ropień który na usg wyglądał jak guz .. urósł mimo czyszczenia do wielkości małego jaja , ale już , już dziura w Księciu zarasta. Słaś mimo wieku ( 2 lata i 9 miesięcy) ładnie sobie radzi. W prawdzie znów mamy gruczolaka - to już czwarty, ale pogoda ducha i uśmiech jej nie opuszcza. Nie wiedziałam że starość u szczura może być tak zdumiewająco .. ciepła :)

Młodzież trochę urosła : Melwin i Puchatek jeszcze jajeczni a hormony dają w czubek tylko Melusiowi , najpewniej w lutym pojedziemy na ciach ciach. Wiewiórka uratowana z terrarium, ładnie się zadomowiła mimo pierwszych dużych problemów z jedzeniem. Mała nic nie chciała jeść dopóki nie wpadłam na pomysł żeby jej kupić najpodlejszą karmę jaką znajdę - i to jadła. Potem stado nauczyło ją co szczury jedzą a czym gardzą :P
Mam w planie odświeżyć temacik i każdego na nowo przedstawić , łącznie z portretówką a dzisiaj ... a dzisiaj dla wytrwałych czytaczy : Bazgroł :P

.....................................................................
BU.

Słasiczka czyściła właśnie ucho zanurzając całą kończynę w otworze, a kiedy odtykała przewód słuchowy narastał dźwięk : łoooauuułouuuu .o łałałą ... Zaniepokojona więc wciskała głębiej .. ale zbyt była poruszona żeby nie sprawdzić znów, czy dźwięk ów dalej trwa ..
I trwał .. łooouuułoooouuuuu o łałała..... ŁOOOOOUUUUUŁOOUUU wydawał się coraz silniejszy !
- Hallloo ? ! Tu Babcia Słasia .. kto nadaje ?
- ŁOOOOUUUUŁO OO U OO - odpowiedziało
- Ekhem, kim jesteś dźwiękotwórco ? - spytała , poprawiając się z niezgrabnej sytuacji siedzenia na szanownej pupie i już z pełną kulturą osobistą i .. ( co oczywiste w przypadku Słasia ) gracją, klasnęła w łapki wołając :
- Bardzo proszę .. szanowne towarzystwo .. hallo !! .. TY NIcponiu !! - mówie do Ciebie Mel; kto Cię wychował urwisie- popatrzyła kiwając głową z dezaprobatą na Melwina - ..... no tak .. prosze wszystkich o zgrupowanie się tutaj ... Tutaj gdzie stoję JA - SŁASICZKA !!

- Puchatku ! a gdzie reszta? - spytała Słasiczka małego puchańca
- Nooooo oni .. na bieganiu .. Shogun pobiegł i sprawdza buty a a a .. a Wiewiórka tam skacze, Prosiaczek tam siedzi i myśli , Kicia .. eeee . Kicia zrzuca z szafki.. Mel kopie w kwiatku a reszta .. nie wiem - smutno popatrzył Puchatek - I jest jeszcze .. jakiś Bu ! .. ale ja nie wiem - cichutko szepnął
Słaś pogłaskała młodzieńca , popatrzyła na całe to towarzystwo i westchnęła myśląc drukowanymi w głowie :- Za moich czasów ...Jak by Lusiek był .. albo chociaż Chmurka .. ehhh .. a do młodego Puchatka
- Ty jesteś grzecznym malcem, bardzo grzecznym ..
- Nie jestem Malcem , jestem Padawanem , kiedyś zostanę Rycerzem Dzedaj , zobaczysz .. - zamarzył się Puch
- tak , tak ... a Melu Lordem Sitów .. - skwitowała seniorka ... - kim jest BU ?
- ..... nooooo jest Tym.
- kim??
- No ... no TYM co siedzi za kalolofry....kalolywe..kalafiorem...Ka-Lo-Ry-fiordem !! O! tym jest .. tym co buczy - uśmiechną się zadowolony a zaraz posmutniał bo TEN Co Siedzi zZa kaloryferem znów ..buczał ..
Słasiczka zakasała tłuszczyk i pomaszerowała w kierunku Bu. Przybiegł nagle Shogun a potem spadła koło nich .. Wiewiórka
- Cze !Gdzie byłaś Gimbaza ? - spytał kurtuazyjnie Shogi Wiewiórkę - Wiesz co tam tak wyje?
- Chyba TY ! Wiem ale nie powiem Cieniasie..
Pod Kaloryferem siedziała Kurczaczek i podskakiwała ze strachu za każdym razem kiedy nastawał dźwięk. Z gołego ciałka co rusz to, jak nie drgania to małe piski powodowały delikatne podskakiwania ..
Nagle .. z miejsca X nadszedł krótki , gwałtowny szelest i " ŁOOOOUUUUŁO OO U OO" przerodziło się w " AAaaatunkuuuuuołała-ała-utukę !" i " Ojaążean "
oraz " OUtwa-aunku "
Kurczaczek siedziała jak zahipnotyzowana z rozdziawioną paszczą pokazującą coś paluszkiem..
Coś się czaiło, miało czarne błyszczące oczy .. przerażające oczy , patrzące oczy ...i miało paszczę a w niej WIElkieee kły .. skrywało się między szczelinami za grzejnikiem .. Ruszało się niemrawo, jakby dopiero co się obudziło alBO .. urodziło !! Kurczaczek struchlała ! TO ..Ten BU .. patrzyło na nią !!Serduszko już gnało w kierunku klatki, rozum pędził ale Słasiczka trzymała ..
Wszyscy czekali co się wydarzy .. czy potwór ich .. oh .
- To Arystokrat - powiedziała panna Kicia siedząc na kaloryferze ..- Ten wielki bezmózg z twarzą wombata - utknął .. - powiedziała wskakując na parapet - Jak schudnie .. to spadnie .
- O MAMUNIU !! To mój Koleżka !! - Krzyczał Shogun biegając - Czekaj Stary już pędze. Oddychaj !! .. Mów do mnie ! Albo nie , nie mów , tylko oddychaj, nie zostawiaj mnie samego, oddam Ci tego chrupka, tylko tu bądź !! Kutwakutwakutwa jak ja Go stamtąd ! .. ! Już już ! Czekaj jeszcze chwila - wyciągnę Cię ... cholewa ... on utknął ..ON UTKNĄŁ!! Nie , nie nie .. bez paniki !! Niech NIKT nie panikuje !! Wszystko pod kontrolą !! Niech ktos zabierze Kurczaka i ją ocuci .. pod kontrolą .. wody !! tak .. tak myślę .. Gorąca woda i ręczniki .. Dlaczego nie krzyczałeś ? Po-Mo-Cy się krzyczy a nie tam .. Stary ! Juz dobrze .. wporzo .. na bank jest dobrze ... O Bogowie ! On UTKNĄŁ !! ...

.............................
- Trzeba Go mydłem .. - stwierdziła Ryjek
- Co mydłem? ze co mu tym mydłem zrobisz ? Popatrz na niego .. wisi głową w dół .. majda kończynami , ogon zwisa jak dzwonek a Ty chcesz w niego mydłem .. NIeee , ja myślę że trzeba masłem .. masło jest dobre ! i zdrowe ! - powiedziała Prosiaczek
- .. ale co .. ? .. myślisz ? masłem .. no czy ja wiem .. będzie tłusty ..
...............................

Słaś przystanęła, wzięła kilka głębokich oddechów, popatrzyła na podopiecznych, przeklęła
- Na kobietę, która zeszła z drogi cnotliwej ! Trzeba Go ratować ! tylko kim ? .... KsiąąąążęeeeePaaanie , Misiu .. czy nie słyszysz ?
- O-ocy ! łaś .. oa Ąże -an ,,, Aaauuunku ! - wydobywało się jak z pod wody
- Tak , tak , widzę .. hmm .. oszczędzaj kochany siły .. to może potrwać.. trzeba Cię kochany od-utknąć .. chwileczkę .. chyba wiem .. kto tu jest najbardziej wredny ....hmmm ..UWAGA !! NARADA WOJENNA !! ocucić Kurczaczka ! Wszyscy do mnie !!
................................

Stali w dziewiątkę pochylając się nad Słasią niczym nad stołem wojennym, słychać było tylko szepty i urywki zdań ..
- ... Shogun .. odwracasz uwagę... ty ... a ty .. i w tedy .. dobrze wyliczyć chwilę .. tylko ty .. bo jestes najmniejsza .. a tymczasem .. i Wiórka robi głupie miny .. OK?
- OK !! - krzyknęły głosy


........................................

Wszyscy stali na stanowiskach, każdy po kolei mrugnięciem i kiwnięciem dał sygnał : gotów. Słaś stała na górze krzesła, zwinęła kawałek papieru w tubę ..szepnęła .. Akcja !
Zaczynał Shogun
- O laboga !! Mój Kamracie .. co teraz?? Co teraz ja się pytam ? Tragedyja , oj dramatto .. gdzież to jest mój przyjaciel ? Gdzie ? .. Cóż pocznę bez niego ?
Nieszczęsne zwłoki bez czci pozostały,By nikt ich płakać, nikt grześć się nie ważył;Mają więc leżeć bez łez i bez grobu,Na pastwę ptakom żarłocznym i strawę*...

... nastała ( grobowa) cisza .. ta pauza, która trwała wieki .. a w której cała mission impossible w jednej sekundzie była zawarta.
Kicia ugryzła Księcia w ogon, ułamek sekundy później , kiedy nastąpiło wciągniecie brzuchola Arystokracji , skoczyła na niego z góry Kurczaczek, Mel i Puch ciągnęli z dołu, Prosiaczek ciągnęła Mele i Puchatka , Ryjek skoczyła następna , znów kici ugryzła , Wiewiórka robiła głupie miny , rozległ się wrzask , nie : wrzask , tylko WRZASK i JegoMiłość - spadł ! Wszyscy zaczęli klaskać , się ściskać , KsiążęPan z wyrzutem oglądał ogon i patrzył na ratowników "show must go on" - westchnął i poszedł się ściskać ..
- Mój chrupek ! - rzucił do Shoguna - Oddawaj !
...........................................

- Mówiłam .. jak schudnie to spadnie - skwitował Panna Kicia siedząc na dachu klatki .






Do następnego ! Serdeczne buziaki
* cytat z Antygony :)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Post autor: xiao-he »

O jak mnie długo nie było Eve! Zaglądam i od razu miłe opowiadania do czytania :)

Pozdrawiam ciepło i wymiziaj stado :-*


Leć Tosiczku [*][/size]
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”