Drapak dla kota

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zgaga
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 2:41 am
Lokalizacja: Wawa, Lublin

Drapak dla kota

Post autor: Zgaga »

Wpadałam ostatnio na szatański pomysł pt. kupno dla mojej szczurzej rodzinki drapaka dla kotów. Czy jest to odpowiednia zabawka dla szczurasów?
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drapak dla kokta

Post autor: mikanek »

Moje szczury uwielbiają kocie drapaki, codziennie na nich ćwiczą :D
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Zgaga
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 2:41 am
Lokalizacja: Wawa, Lublin

Re: Drapak dla kokta

Post autor: Zgaga »

Poka jakie masz :)
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drapak dla kokta

Post autor: mikanek »

Śmigają głównie po tym bo ma sporo półek i hamak, wędrują aż do budki :)

Obrazek
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Zgaga
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 2:41 am
Lokalizacja: Wawa, Lublin

Re: Drapak dla kokta

Post autor: Zgaga »

To już wiem na co wydam pierwszą wypłate :D
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drapak dla kokta

Post autor: mikanek »

Jak coś to ten drapak jest z Zooplusa, ma jeszcze z przodu taką drabinkę po której wchodzą szczury ;)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Drapak dla kokta

Post autor: Osna »

Wygląda świetnie, ale... szczury to nie koty, sikają gdzie im wygodnie i do tego znaczą teren. I co w związku z tym? Jak można go odświeżyć, czy wietrzy się sam? ;P Nie ukrywam, że pytam, bo sama myślałam kiedyś o takim cudzie architektury dla swoich ogonów.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drapak dla kokta

Post autor: mikanek »

Nie sikaja mi na drapak, latają po nim z prędkością światła ;)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drapak dla kota

Post autor: olgapsiara »

Zastanawiam się , co by powiedziała mama gdybym taki drapak dla szczurów zamówiła... ::)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drapak dla kota

Post autor: Malachit »

Odkopuję, bo poważnie zastanawiam się nad kupnem - ktoś ma drapak z przeznaczeniem dla szczurów? Jak się spisuje?
Ja swoim muszę jakoś urozmaicić wybiegi, a taki drapak w sumie jest estetyczniejszy niż kartonowe pudełka.
Myślę nad czymś tanim, w tym stylu http://olx.pl/oferta/drapak-dla-kota-mi ... 49535ba2d8
Ktoś coś? ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Drapak dla kota

Post autor: ol. »

Malachit, my mamy drapak. Podobny wielkościowo, tylko dodatkowo z budką na dole. I podczas gdy sam drapak nie jest atrakcją samą w sobie, lecz służy szczurom jako droga przelotowa na coś niedostępnego przy czym akurat stoi (fotel, parapet), to budka jest lubiana dla samej siebie (jako jeszcze jedna szczurza pieczara w pokoju). Moim zdaniem jeśli już kupować drapak to z budką bądź z czymkolwiek budkopodobnym (namiot, rura). Fakt, że trzeba dostosować jej wnętrze pod szczurzy styl życia (spodziewane zdobyczne jedzenie, bobki bywalców (u nas, co sprzątnę, to ktoś przyjdzie i choćby jeden postawi - musi być wiadomo czyja budka jest ! ::) ) - pierwotna wyściółka długo tego nie zniesie, a wyczyścić potem trudno. U nas jest pleksi i dopiero na niej zmieniane polarowe czy inne wyściółki.

Z innych jeszcze pomysłów - kiedyś myślałam o organizerze na zabawki, takiego typu http://allegro.pl/jej-wysokosc-zosia-po ... 27297.html, choć oczywiście nie w tak fikuśnych kolorach i nie w takiej cenie. W sieciówkach okresowo bywają tańsze, są z materiału więc raczej łatwe do prania, no i mnóstwo szuflad daje mnóstwo przestrzeni do zagospodarowania dla szczurów. Może kiedyś...
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drapak dla kota

Post autor: Malachit »

ol. dzięki za rady. Szczerze mówiąc, właśnie nie chciałam z budką ze względów, o których piszesz - myślałam z kolei o podczepieniu do istniejących już elementów tego drapaka hamaków i drabinek. Generalnie to zaczęłam o tym myśleć, bo paskudy zaczęły się wspinać na kwietnik rozporowy, co nie jest bezpieczne ani dla nich, ani tym bardziej dla kwiatków :-\
Swoją drogą - jak włożyliście pleksi przez taki okrągły otwór? ;D
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Drapak dla kota

Post autor: yss »

Cienka pleksi jest bardzo elastyczna :) można zwinąć w rulonik.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Drapak dla kota

Post autor: ol. »

Dokładnie tak, jak yss mówi. Ja użyłam pleksi z antyramy, jest cienka i giętka, w sam raz.
Podczepienie hamaków to też dobry pomysł, można je wymieniać gdy potrzeba i zapewnić instalacji zmienność i różnorodność:)
Ale jedna atrakcja nie wyklucza drugiej ;)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Drapak dla kota

Post autor: ol. »

Tu też ktoś miał zaaranżowany pod szczury drapak:
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 45#p872981 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”