dieta szczurków 6-7 tygodniowych

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Hellsing
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 17, 2015 4:53 pm

dieta szczurków 6-7 tygodniowych

Post autor: Hellsing »

Witam. Są różne opinie na temat diety szczurków 6-7 tygodniowych. ostatnio nabyłam 2 ogonów w tym wieku i mam pytanie. osoba, opiekująca się hodowlą powiedziała by w miarę upływu dni po trochu do karmy nieurozmaiconej dodawać urozmaiconej w suszone warzywa i owoce, jednakże jeszcze nie podawać świeżej zieleniny, tylko od czasu do czasu kawałek szynki z kurczaka. To wszystko by nie przeciążyć żołądka malucha. Z drugiej strony maluchy potrzebują sporo witamin, które świeże korzonki zapewnią najlepiej. starałam się znaleźć w internecie od kiedy co takiemu szczurkowi podawać, lecz żadnego takiego wątku nie znalazłam. Więc postanowiłam zasięgnąć odpowiedzi u osób obytych w temacie. liczę na was :]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: dieta szczurków 6-7 tygodniowych

Post autor: smeg »

Szczury w każdym wieku mogą oprócz suchej karmy jeść większość warzyw w dowolnej ilości (oprócz cebulowatych, ostrych lub wzdymających) i owoców w rozsądnej ilości (samce nie mogą jeść cytrusów). Nie należy drastycznie zmieniać diety, ale spokojnie możesz już im podsuwać codziennie po kawałku warzywa lub owocu. Maluchom do ok. 4 miesiąca życia należy podawać więcej białka, czyli np. kawałek białego twarogu, jajka gotowanego, mięsa surowego lub gotowanego bez przypraw. Na pewno nie należy podawać żadnych wędlin (w tym szynki z kurczaka), bo mają mnóstwo soli, przypraw i konserwantów - a szczury nie powinny jeść nic z tych rzeczy.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”