Przychodnia weterynaryjna 'CENTAUR' Ursus - można zaufać?

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ogonkowa94
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 18, 2015 6:49 pm

Przychodnia weterynaryjna 'CENTAUR' Ursus - można zaufać?

Post autor: Ogonkowa94 »

Witam. Kilka dni temu wybrałam się z chorym szczurkiem do tejże przychodni, przyjął mnie lek. wet. Topolski. Chciałabym się dowiedzieć czy jest to lekarz godny zaufania?
Osobiście mam mieszane uczucia. Lekarz miły, sprawnie zajął się szczurkiem, jednak z drugiej strony zdziwił się stanem futerka malucha (fuzz), po drugie Maleństwo ma coś ze skórą chyba, skórę na łebku, dupce i szyi ma normalną a na boczkach i żebrach jest ona jakby pożółkła i łuszczy się. Jednak lekarz nie stwierdził żadnych zmian skórnych. Po zbadaniu stwierdził przeziębienie z którym maluch nie może sobie poradzić i problem z oskrzelami. Zalecił conajmniej trzy zastrzyki z antybiotykiem, które maluch już przeszedł, lekarz zapewnił, że małemu sie polepsza i rzeczywiście o wiele lepiej oddycha, o wiele mniej kicha i prycha. Jednak... Tuż po zastrzykach szczuras robił się strasznie senny, tylna łapka po stronie robienia zastrzyku mu jakby drętwiała i ciągał ją za sobą. Teraz, dwa dni po ostatnim, trzecim, zastrzyku Maleństwu powstały okropne rany w miejscach wkłuć, widzę, że z tylnymi łapkami nadal ma problem, zwłaszcza z 'paluszkami', jednak mimo to biega, bawi się z innymi szczurkami, ma apetyt. Nie wiem czy mam się martwić tym wszystkim, czy znowu przesadzam.. Boję się, że maluszek cierpi.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przychodnia weterynaryjna 'CENTAUR' Ursus - można zaufać

Post autor: smeg »

Rany po zastrzykach to martwica - powstaje najczęściej przy nieodpowiednim rozcieńczeniu antybiotyku, ale czasem zdarza się też przy podawaniu zastrzyku przez dobrego weterynarza. Powinna sama się zagoić i odpaść, możesz ewentualnie smarować żywe rany maścią ułatwiającą gojenie (np. Solcoseryl z apteki) a suche brzegi strupków jakąś natłuszczającą (np. Alantan). Szczurkowi nic nie powinno się stać.

Trzy zastrzyki z antybiotykiem to jednak za mało, antybiotykoterapia u szczurów powinna trwać minimum 5, a najlepiej 7-10 dni.

Widać z Twojego opisu, że ten wet raczej nie ma na co dzień do czynienia z gryzoniami. Macie tyle świetnych lecznic w Warszawie, na Twoim miejscu jeździłabym do którejś z zaufanych - PulsVet, MedicaVet, Ogonek, Hematowet.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Ogonkowa94
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 18, 2015 6:49 pm

Re: Przychodnia weterynaryjna 'CENTAUR' Ursus - można zaufać

Post autor: Ogonkowa94 »

Przy najbliższym wolnym zamierzam wybrać się właśnie do MedicaVet. Wielu szczyrzych rodziców poleca tą przychodnie. :) Bo mimo że szczurek nie objawia w żaden sposób zeby go coś bolało to martwią mnie te jego łapki i skóra. Do tego pana poszłam bo mam blisko... Zaaferowana stanem Maleństwa nawet nie pomyślałam, że coś może pójść nie tak i że weterynarz nie będzie umiał pomóc zwierzakowi.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przychodnia weterynaryjna 'CENTAUR' Ursus - można zaufać

Post autor: smeg »

Żółta i łuszcząca się skóra u samców to samczy łupież, spowodowany nadmiarem testosteronu, ale nieszkodliwy dla zdrowia. Jeśli oprócz tego szczurek staje się agresywny w stosunku do innych szczurów lub ludzi, znaczy teren bardzo intensywnie i jest terytorialny, można go wykastrować - spowoduje to zmniejszenie poziomu hormonów, uspokoi go i zlikwiduje samczy łupież. Jeśli jednak łupież jest jedynym objawem, to raczej nie jest wystarczające wskazanie do kastracji ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Ogonkowa94
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 18, 2015 6:49 pm

Re: Przychodnia weterynaryjna 'CENTAUR' Ursus - można zaufać

Post autor: Ogonkowa94 »

Jest narazie młodziutki, ma 7 tygodni dopiero, jeszcze nie zauważyłam żeby znaczył teren (starsze potrafią osikać nawet mnie czasami XD ), za to uwielbia podgryzać palce u stóp. :D Ale bardziej w ramach zabawy bo wie, że zawsze potem zostanie przeze mnie zaczepiony i wygłaskany. :P Co do agresji wobec innych szczurów to nie zauważyłam, owszem, gania je, zaczepia, próbuje zdominować, ale póki co to takiemu maluszkowi słabo idzie. Ciekawa jestem jak to będzie kiedy podrośnie już całkiem. Teraz mam wrażenie, że starsze szczury traktują go z takim politowaniem dla młodzieńczej głupoty. :D I bardzi mnie cieszy, że to nie jest nic poważnego. Teraz wystarczy obserwować zachowanie, no i zająć się łapkami.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przychodnia weterynaryjna 'CENTAUR' Ursus - można zaufać

Post autor: smeg »

Hmm, u takiego maluszka nie powinien w sumie występować samczy łupież, bo jest jeszcze przed okresem dojrzewania i nie wydziela mu się testosteron w takiej ilości. Może mogłabyś wrzucić na forum zdjęcie tych jego plecków?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Ogonkowa94
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 18, 2015 6:49 pm

Re: Przychodnia weterynaryjna 'CENTAUR' Ursus - można zaufać

Post autor: Ogonkowa94 »

Już próbuję robić. :)
Ogonkowa94
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 18, 2015 6:49 pm

Re: Przychodnia weterynaryjna 'CENTAUR' Ursus - można zaufać

Post autor: Ogonkowa94 »

http://i58.tinypic.com/swg12g.jpg i tu widać od razu tą jego rankę.
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przychodnia weterynaryjna 'CENTAUR' Ursus - można zaufać

Post autor: mikanek »

Ja polecam wizyty w Ogonku, całkiem znośna odległość z Ursusa, a lekarze bardzo dobrze znają się na szczurach. Pan Topolski to dobry lekarz, ale jednak moim zdaniem z dość starą wiedzą. Sama leczyłam u niego królika z przeziębienia, ale na poważniejsze rzeczy bym się do niego z gryzoniami/zajęczakami nie wybierała.
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przychodnia weterynaryjna 'CENTAUR' Ursus - można zaufać

Post autor: Paul_Julian »

Tylnią łapką się nie martw, to po zastrzyku :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=170& ... ku#p708131
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”