Która metoda lepsza?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczaw2002
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:08 pm

Która metoda lepsza?

Post autor: szczaw2002 »

Witam
Jeśli był taki temat to przepraszam,od piątku będe miała dla mojej szczurki(1 rok 4 miesiące) towarzyszkę
młodszą .Chciałabym się dowiedzieć jak lepiej połączyć ze sobą szczurki poprzez podmienianie ściółek i
zamiane klatek czy wypuszczenie na neutralnym ternie i spacerowanie z nimi w transporterku ,jeśli tak to czy po pierwszym
spotkaniu i spacerze w transporterku który odbędzie się bez większych drak mogę wpuścić je do jednej klatki ;) ?
Dodam że szczurka nie jest agresywna w stosunku do innych zwierząt wręcz przeciwnie widać że szuka z nimi kontaktu
biegała za moim labladorem* i dwa razy spotkała się ze świnką morską
szczaw2002
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:08 pm

Re: Która metoda lepsza?

Post autor: szczaw2002 »

Acha i jeszcze lepiej wziąść mlodszego czy starszego szczurka
mam dwie adopcje na oku i do jutra mam dać odpowiedz
a w piątek chciałabym ją już zabrać
P.S mimo swojego szczurka jest dalej bardzo ruchliwa :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Która metoda lepsza?

Post autor: smeg »

Najlepiej połączyć obie metody. Podmienianie ściółek i wymiana zapachów pomaga w łączeniu, ale samo w sobie nie sprawi, że szczury się polubią. Tylko spotkanie "twarzą w twarz" jest skuteczne, oczywiście na neutralnym terenie. Zamykanie w transporterze to kolejny etap, do którego przechodzimy po kilku dniach i kilku spotkaniach - kiedy szczury nie tłuką się już na neutralnym terenie. Wszystko najlepiej rozłożyć na kilka dni, nie spieszyć się, przeprowadzić kilka spotkań na coraz mniejszym terenie, żeby szczury przebywały blisko siebie.

Nowy szczurek powinien przez kilka dni po przywiezieniu pomieszkać sam przed rozpoczęciem łączenia - oswoi się z nowym miejscem, a Ty poobserwujesz, czy nie przyniósł pasożytów lub czy nie jest chory.

Co do dylematu młody czy stary - jeśli adoptujesz jednego nowego szczurka, weź takiego w podobnym wieku. Maluchy najlepiej adoptować dwójkami, żeby miały też towarzystwo rówieśników, to lepiej działa na ich rozwój. Nie będą też zamęczać starszej koleżanki nadmiernymi szaleństwami, a po jej śmierci nie zostaną osamotnione.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
szczaw2002
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:08 pm

Re: Która metoda lepsza?

Post autor: szczaw2002 »

Dziekuje ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”