Furia u szczurzycy :'(

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Furia u szczurzycy :'(

Post autor: Diego<3 »

To było tak:

Szłam z kuchni do swojego pokoju. Usiadłam przy biurku i słyszę dziwne odgłosy dobiegające od szczurków (Hany i Montany)
Zajrzałam do nich i co zobaczyłam? Że Hana (jak już w innym temacie pisałam) wystawia głowę do tego cypka co otwiera klatkę (jest szeroki, bo to klatka dla papug) i się dusi. Wpadłam w panikę. Lekko się popłakałam i od razu ruszyłam na pomoc szczurce...
A jak to się skończyło? Wyciągnęła delikatnie je główkę, a ona gdy odskoczyła na trociny. Rzuciła się na ten cypek i zaatakowała mnie! (dodałabym załącznik ale nie mogę) Pośróbała mi całą rękę i miałam ją we krwi. Pobiegłam z mamą do łazienki i przemyłam to wodą z mydłem. Teraz Hana leży przy Montanie. Nigdy nie zdarzyła mi się tak intrygująca sytuacja. Niespodziewałam się tego po niej. A co jeśli to się powtórzy?? A jeśli będzie gorzej?? Czy zawsze szczury tak mają ?? Proszę o odpowiedź. Wiktoria :'( :'( :'(
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Furia u szczurzycy :'(

Post autor: Paul_Julian »

Na pewno zrobiła to ze strachu i paniki, i nawet nie wiedziała, ze to Ty.
Zdjecia mozesz dodac np. przez stronkę : http://pokazywarka.pl
Ale koniecznie musisz coś zrobić z tym pustym miejscem. Choćby przyczep tam klamerki takie do prania, to glowy tam nie wciśnie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Furia u szczurzycy :'(

Post autor: Diego<3 »

Nie da się ;'( nawet na pokazywarce czyli Hana była przestraszona? Mam nadzieję!
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Furia u szczurzycy :'(

Post autor: Newbie8 »

Diego, wszystko się da, wystarczy pokombinować ;-)
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
JozkaHilda
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 14, 2013 7:59 am

Re: Furia u szczurzycy :'(

Post autor: JozkaHilda »

Kup gruby sznurek albo weź sznurówką obwiąż to miejsce, opaskami zaciskowymi zabezpiecz. Na pewno jedną z tych rzeczy w domu masz.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Furia u szczurzycy :'(

Post autor: Paul_Julian »

Diego<3 pisze:Nie da się ;'( nawet na pokazywarce czyli Hana była przestraszona? Mam nadzieję!
Musi się dać dodać zdjęcie :)
Nie używaj "dodaj załącznik", tylko przez adres : http://pokazywarka.pl

Jak masz zdjecie w pliku jpg zapisane na komputerze, to na pokazywarka.pl klikasz "+ Dodaj zdjęcie". I potem klikasz "przeglądaj" i wybierasz plik ze zdjęciem. Potem to zdjęcie z komputera możesz skasować, bo bedzie w internecie.
Czekasz, az się załaduje, a potem klikasz " Gotowe!" i pokazę się okienko, gdzie musisz wpisać kilka liter z obrazka.

potem klikasz "Publikuj stronę " i potem w poście wklejasz ten adres, co jest w "Adres strony" albo w "Kod linka na forum:"

Zrób zdjęcie tego miejsca, gdzie Hana wciska łebek, albo poszukaj zdjecia podobnej klatki w internecie.
A klamerki najlepiej doczepić :) Po prostu zaczep klamerkę o pręcik w klatce, tak żeby te ruchome czesci były w miejscu , gdzie Hana wkłada głowę.

Sznurek zaraz przegryzą, a klamerki sa skuteczne.


( Diego, wyłaczyłem dodawanie załączników w postach, więc nie będzie Cię już mylić)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Furia u szczurzycy :'(

Post autor: yss »

Diego, masz niebezpieczną klatkę.
Kup dowolną, żeby tylko była bezpieczna. A ptasią sprzedaj, powinno się wyrównać finansowo. Wytłumacz mamie, że to konieczne, a klatki używane bywają naprawdę tanie.
Pożyczyłabym ci swoją osiatkowaną świnkówkę, ale muszę ją mieć w domu, bo mi się lada dzień kosia okoci a wtedy muszę samczyka odseparować :(
Jak chcesz mogę ci jakoś pomóc z szukaniem dobrej klatki bo wiem, co warto brać a czego nie, tylko porozmawiaj z mamą, bo niedługo ci się te szczury wykończą.

A do ugryzień warto się przyzwyczajać, z gryzoniami różnie bywa, jak wpadną w panikę albo w dziką furię z dowolnego powodu człowiek, który chce im pomóc, może ucierpieć. :) Posiadanie zwierząt ma wady. Grunt to się nie przejmować, jeśli nic nie puchnie, ręka nie sinieje.... 8)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Furia u szczurzycy :'(

Post autor: Diego<3 »

Co do pokazywarki spróbowałam na byle jakim obrazie:
http://pokazywarka.pl/ teraz już wiem jak to działa a co do yss to naprawdę dziekuje za twoją propozycję ale poszukam z mamą nareszcie ją przekonała :D ;D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Furia u szczurzycy :'(

Post autor: Paul_Julian »

Diego, na spokojnie spróbuj jeszcze raz, bo nie wpisałas adresu do obrazka. jeszcze raz przeczytaj :
Jak masz zdjecie w pliku jpg zapisane na komputerze, to na pokazywarka.pl klikasz "+ Dodaj zdjęcie". I potem klikasz "przeglądaj" i wybierasz plik ze zdjęciem. Potem to zdjęcie z komputera możesz skasować, bo bedzie w internecie.
Czekasz, az się załaduje, a potem klikasz " Gotowe!" i pokazę się okienko, gdzie musisz wpisać kilka liter z obrazka.

potem klikasz "Publikuj stronę " i potem w poście wklejasz ten adres, co jest w "Adres strony" albo w "Kod linka na forum:"
Skorzystaj z pomocy Yss ! Yss sie zna i pomoże Ci wybrać najtanszą, ale jednoczesnie najlepszą w tej cenie. Jak zaczniesz sama szukać, to moze sie okazać, że nie dość, ze przepłacisz ( a już w ogóle, jesli kupisz w stacjonarnym sklepie), to klatka nie będzie dobra z róznych względów.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Furia u szczurzycy :'(

Post autor: Diego<3 »

Rozumiem ze zdjęciami poczekam :P ale co do klatki yss czy podasz link do najtańszych? :) byłabym wdzięczna
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”