Syrop z cebuli

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Syrop z cebuli

Post autor: Tofcia »

Czy można podać im czy zaszkodzi im. Pytam bo w dropsach jest cukier więc troszkę cukru nie powinno zaszkodzić tylko czy cebula niezbyt świeża w takim podaniu moze być?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Syrop z cebuli

Post autor: nienazwana »

Po co podawać szczurom syrop z cebuli?????
Zresztą nie widziałam jeszcze normalnego szczura który by cebulę jadł.
Taki syrop szybko się psuje, a jak wiadomo zepsute (nawet trochę) rzeczy mogą zaszkodzić delikatnym szczurom.
No i po co podawać syrop z cebuli?
Zresztą szczurom i innym zwierzakom nie dajemy cukru a taki syrop to ulep cukrowy :(
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Syrop z cebuli

Post autor: Tofcia »

nienazwana pisze:Po co podawać szczurom syrop z cebuli?????
Zresztą nie widziałam jeszcze normalnego szczura który by cebulę jadł.
Taki syrop szybko się psuje, a jak wiadomo zepsute (nawet trochę) rzeczy mogą zaszkodzić delikatnym szczurom.
No i po co podawać syrop z cebuli?
Zresztą szczurom i innym zwierzakom nie dajemy cukru a taki syrop to ulep cukrowy :(
Pytam w razie kaszlu np zamiast tych syropów z apteki taki babciny sposób sama w zasadzie stosuje i dlatego pytam ::) Cebule mozna w małych ilościach podawać
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Syrop z cebuli

Post autor: IHime »

Nie, szczurom nie można podawać cebuli, syropu z cebuli ani żadnych rzeczy z czosnku. W dużych dawkach te produkty są hepatotoksyczne - niszczą szczurzą wątrobę.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Syrop z cebuli

Post autor: Tofcia »

ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Syrop z cebuli

Post autor: nienazwana »

Cebula i czosnek są toksyczne dla szczurów.
W razie kaszlu bądź innych problemów z układem oddechowym trzeba szybko do dobrego weterynarza a nie syrop z cebuli podawać. Na sobie możemy eksperymentować z domowymi sposobami (zresztą dobrymi) ale na zwierzętach nie.
Infekcje i problemy oddechowe u szczurów mają to do siebie, że mogą początkowo wyglądać bardzo niewinnie ale postępują w tempie natychmiastowym i mogą doprowadzić do śmierci szczura. Tylko weterynarz potrafi powiedzieć, czy odgłosy wydawane przez szczura (kaszel?) są spowodowane infekcją, alergią czy inną o wiele poważniejszą chorobą.
Zresztą kaszel u szczura to nie to samo co kaszel u człowieka. U nas to drobiazg, u szczurów raczej poważniejsza sprawa.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Syrop z cebuli

Post autor: Tofcia »

Zaglądał ktos do tego linku co wstawiłam? tam jest podana cebula jako bezpieczne warzywo ???
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Syrop z cebuli

Post autor: nienazwana »

A widziałaś że on jest z 2007 roku i od tego czasu ten wątek był uzupełniany/zmieniany kilkanaście razy?
Przeczytałaś całość?
Niektóre informacje sprzed 8 lat mogą już być niewiarygodne.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Syrop z cebuli

Post autor: Tofcia »

nienazwana pisze:A widziałaś że on jest z 2007 roku i od tego czasu ten wątek był uzupełniany/zmieniany kilkanaście razy?
Przeczytałaś całość?
Niektóre informacje sprzed 8 lat mogą już być niewiarygodne.
Kopiowanie bez mojej zgody zabronione. Lista powstała w oparciu o forum www.fancy-rats.co.uk
Ostatnio zmieniony przez mmarcioszka Nie Cze 08, 2014 18:31, w całości zmieniany 16 razy
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Syrop z cebuli

Post autor: Tofcia »

mmarcioszka to adminka forum no ja szczurom nie podałam no tylko pytam w oparciu o tą listę więc czemu te nerwy> ??? ::)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Syrop z cebuli

Post autor: nienazwana »

Dziewczyno chodzi ci o to żeby mieć rację i postawić na swoim, czy żeby dla szczurów było lepiej i żeby im nie zaszkodzić? ;)
Bynajmniej nie chodzi tu o mnie, ale na forum są osoby, które naprawdę się na szczurach znają. Słuchaj Ihime, to jedna ze specjalistek w temacie ;). Nie wszystko co napisane należy przyjmować bezkrytycznie.
Pominąwszy to, czy cebula jest zdrowa dla szczurów czy nie jest, niespecjalista nie jest w stanie zdiagnozować przyczyny kaszlu lub innych dolegliwości oddechowych u szczura. Osoby, które mają szczury wiele wiele lat są w stanie na oko na podstawie objawów wnioskować o przyczynach dolegliwości, ale również nie mają pewności i przede wszystkim nie odważą się same leczyć bo mają doświadczenie i wiedzą jak szybko drobne "gruchanie" lub pokichiwanie przekształca się u szczurów np w zapalenie płuc. I szczur się dusi i umiera. Koniec.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Syrop z cebuli

Post autor: Tofcia »

nienazwana pisze:Dziewczyno chodzi ci o to żeby mieć rację i postawić na swoim, czy żeby dla szczurów było lepiej i żeby im nie zaszkodzić? ;)
Bynajmniej nie chodzi tu o mnie, ale na forum są osoby, które naprawdę się na szczurach znają. Słuchaj Ihime, to jedna ze specjalistek w temacie ;). Nie wszystko co napisane należy przyjmować bezkrytycznie.
Pominąwszy to, czy cebula jest zdrowa dla szczurów czy nie jest, niespecjalista nie jest w stanie zdiagnozować przyczyny kaszlu lub innych dolegliwości oddechowych u szczura. Osoby, które mają szczury wiele wiele lat są w stanie na oko na podstawie objawów wnioskować o przyczynach dolegliwości, ale również nie mają pewności i przede wszystkim nie odważą się same leczyć bo mają doświadczenie i wiedzą jak szybko drobne "gruchanie" lub pokichiwanie przekształca się u szczurów np w zapalenie płuc. I szczur się dusi i umiera. Koniec.
No własnie ja nie przyjmuje bezkrytycznie dlatego pytam a tutaj padły słowa jakbym szczury własne chciała otruć ::)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Syrop z cebuli

Post autor: Tofcia »

Proszę o zamknięcie tematu. zapytam weterynarza to jest bezsensu bo od razu jakieś posty sugerujące, ze działam na szkodę.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Syrop z cebuli

Post autor: IHime »

Tofcia, nie widzę, żeby ktoś ci coś zarzucał. Temat zostawiam otwarty, bo może się przydać innym.


Dawka czyni truciznę. Jednorazowe podanie cebuli czy czosnku w małej ilości pewnie szczurowi nie zaszkodzi, ale na dłuższą metę ma negatywne skutki, przede wszystkim na krew (wywołuje anemię) i wątrobę. Nikt na oko nie potrafi ocenić ile to "mało" dla szczura, a ile "dużo", dlatego na wszelki wypadek pewnych produktów nie podajemy.
Naukowy artykuł 1, naukowy artykuł 2.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Syrop z cebuli

Post autor: Tofcia »

Tak to odebrałam, że już zapytać nie można z troski. ::) Artykuł nie ma wglądu dla osób postronnych. Napisałam do adminki na tamtym forum bo przecież w spisie nie powinno być w produktach bezpiecznych bo mnie osobiście wprowadziło w błąd ::)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”