gruby szczurek

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
m.obserwator
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 14, 2015 2:29 pm

gruby szczurek

Post autor: m.obserwator »

Dzień dobry,
Jestem właścicielką dwóch gryzoni, z tym, że jeden jest, na moje oko, za gruby. Przeglądałam różne wątki, niektórzy piszą, że nie należy się tym martwić, ale znalazłam również informacje, że jest to szkodliwe, a nawet skraca życie podopiecznego. Problem jest w tym, że mój drugi szczurek ma bardzo dobrą figurę. Dietę mają dokładnie tę samą. Więc zapewne mój grubas ma skłonność do tycia, może jest to związane z jego genami. Tylko jak temu zapobiec?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: gruby szczurek

Post autor: smeg »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=36593 - tutaj jest temat o szkodliwości nadwagi u szczurów i o sposobach na odchudzanie. Najczęściej wystarczy ograniczyć karmę obu szczurom, jeśli ten szczupły nie jest stary, chory lub bardzo uległy. Wtedy oba będą jeść w normie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”