Ziarna pszenicy proszę o radę - czy trzeba umyć ?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Domysza
Posty: 41
Rejestracja: wt cze 18, 2013 12:07 pm
Numer GG: 42360796
Lokalizacja: Pruszków

Ziarna pszenicy proszę o radę - czy trzeba umyć ?

Post autor: Domysza »

Witajcie, mam pytanie, może i dla niektórych oczywiste ale ja wolę się dopytać bo u sumie kto pyta nie błądzi :) .
Kupiłam ziarna pszenicy na targu i nie wiem czy myć je przed podanie szczurą czy nie myć ? Czy jak umyję większą ilość i włożę do pojemniczka to nie zpleśniej czy coś? Jak uważacie?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zoerna przenicy proszę o radę

Post autor: Paul_Julian »

Ja nigdy nie myłem tylko dobrze "przesiewałem" na sitku, żeby odpadły paproszki i kurz. Oczywiscie na sucho. Wsypujesz do sitka, mieszasz ręką, delikatnie podnosisz itd. jak sałatkę :D
Jak włozysz do wiaderka to co kilka dni tez warto je przemieszać, bo mogą zatęchnąć, jesli trafi sie jakis zepsute, albo złapią wilgoć.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Ziarna pszenicy proszę o radę - czy trzeba umyć ?

Post autor: cane »

W sumie nie ma większej potrzeby mycia ziaren... Ew. jak się martwisz to możesz myć małe porcje bezpośrednio przed podaniem, ale zdecydowanie NIE myj większych partii! Zapleśnieją na bank.
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Ziarna pszenicy proszę o radę - czy trzeba umyć ?

Post autor: pupillo_pl »

Nie myj ziaren, bo momentalnie złapią grzybka, leżą na kupce, a zawilgocenie niestety działa na każde ziarno niepożądanie w takiej sytuacji.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”