Rak

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kindzia99
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 8:12 pm

Rak

Post autor: kindzia99 »

Witam, dziś zauważyłam u mojej szczurzycy guza na szyji. Podejrzewam ze to rak, czytałam o tym sporo ale rodzice powiedzieli ze nie ma mowy o leczeniu, czy operacji, a poza tym mieszkam w miejscu gdzie raczej żaden weterynarz by się tego nie podjął. Co bedzie dla niej teraz najlepsze? Jak tylko będę mogła wybiorę się z nią jak najszybciej do weterynarza, ale nie mamy samochodu a najbliższy jest jakieś 20km ode mnie. Jak myślicie, uspać ją? Szkoda mi będzie drugiej szczurzycy jak zostanie sama :( Szczurzyca ma nie więcej niż pół roku :(
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rak

Post autor: Sky »

Nie ma innego wyjścia, niż wizyta u weterynarza. To może być coś złośliwego, ale możliwe, że to np. zwykły i nie tak groźny ropień. Nie wszystkie guzy są wyrokiem dla zwierzaka, wiele z nich można usunąć, a szczur dalej będzie cieszył się zdrowiem.
Przejrzyj dział polecanych weterynarzy i udaj się do najbliższego:

http://szczury.org/viewforum.php?f=13

Jeżeli rodzice nie chcą zgodzić się na leczenie, to cóż... Pozostaje zapłacenie z własnych oszczędności, pożyczenie od kogoś pieniędzy, sprzedaniu jakiś niepotrzebnych rzeczy na poczet leczenia. Ewentualnie powiedz rodzicom, że odpracujesz to, co trzeba było wydać na weta. A następnym razem warto się zastanowić przed wzięciem zwierzaka, czy ma się w razie czego środki na leczenie. Bo w tym momencie szczurka może być skazana na niepotrzebne cierpienie i śmierć.
Jeżeli dla Ciebie jedynym rozwiązaniem w tym przypadku okaże się uśpienie zwierzaka bez diagnozy, najlepszym wyjściem będzie oddać ją komuś, kto się nią zaopiekuje. I to dotyczy obu szczurek.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Zyga
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 6:33 pm

Re: Rak

Post autor: Zyga »

A czy możesz nam napisać z jakiego miejsca jest tak daleko do weta ? Może znajdzie się ktoś kto pomoże w transporcie.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Rak

Post autor: Tofcia »

Ta klatka jest strasznie mała. lepiej oddaj oba szczurki.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
kindzia99
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 8:12 pm

Re: Rak

Post autor: kindzia99 »

kindzia99 pisze:Witam, dziś zauważyłam u mojej szczurzycy guza na szyji. Podejrzewam ze to rak, czytałam o tym sporo ale rodzice powiedzieli ze nie ma mowy o leczeniu, czy operacji, a poza tym mieszkam w miejscu gdzie raczej żaden weterynarz by się tego nie podjął. Co bedzie dla niej teraz najlepsze? Jak tylko będę mogła wybiorę się z nią jak najszybciej do weterynarza, ale nie mamy samochodu a najbliższy jest jakieś 20km ode mnie. Jak myślicie, uspać ją? Szkoda mi będzie drugiej szczurzycy jak zostanie sama :( Szczurzyca ma nie więcej niż pół roku :(
Obrazek
Obrazek
Właśnie wróciłam ze szczurkiem od weta, dzięki temu ze najbliższe miasto w którym byłam jest małym miastem, koszty nie są tak wysokie, i szczurek jest w trakcie leczenia. Nie mam zamiaru nikomu go oddawać, ponieważ wiem że nie ma u mnie źle ale bardzo dobrze. Nie ma również małej klatki, ma dużo miejsca, oraz 3 piętra na których uwielbia spać i odpoczywać. Prawdobodobnie nie jest to rak, tylko ropniak ponieważ wycieka z niego ropa, więc szczurek ma przypisaną maść którą stosuje. Za tydzień jadę na wizytę kontrolną zobaczyć co będzie dalej, jeśli się nie poprawi czeka go operacja żeby to usunąć :) Dziękuję za pomoc, odrazu obdzwoniłam wszystkich znajomych i zabrałam szczurka do weta :)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rak

Post autor: Sky »

No i super, jeżeli ropień, to wszystko powinno być okej.
Mamy wątek o ropniach i ich czyszczeniu w domu - jeżeli weterynarz nie wyłyżeczkował tego w gabinecie, możesz zrobić to w domu. Trzeba to wyczyścić i przemywać, żeby nie doszło do zakażenia organizmu. Dobrze jest też podawać antybiotyk.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=35601
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Rak

Post autor: Tofcia »

Ale jesli to ta klatka co jest na zdjęciach to jest zbyt wąska.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rak

Post autor: Diego<3 »

Cieszę się że twojemu szczurkowi nie grozi coś poważnego i że zdecydowałaś się na leczenie. A czy weterynarz wypisał ci jakiś lek, który będziesz musiała podawać szczurkowi po operacji czy zrobi to po?
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”