Zapach szczura

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zapach szczura

Post autor: Ania »

Zauwazylam bardzo ciekawa rzecz.
Dzis rano obudzono mnie z glebokim zalem i pretensjami, ze...szczur smierdzi!
No tak - pomyslalam, - przesiaduje wiekszosc poza klatka, wiec nie zmienialam jej scioolki tak czesto jak zazwyczaj, moze zrobilam blad?
Wstalam, wyjelam Kasie, jak zwykle na dzien dobry dostala caluska w biala plamke na brzuszku :) Powachalam i pytam:

- O co chodzi?
- No jak to o co chodzi? szczur smierdzi
- Alez Ona wcale nie smierdzi, Ona normalnie pachnie!
- Niemozliwe, bo smierdzi!

Jaki z tego moral? Otoz taki - ze tak bardzo przyzwyczailam sie do naturalnego zapachu mojego szczura - ze dla mnie On wcale nie smierdzi, nawet czuje delikatny zapach sianka, a dla osob, ktore kontakt ze szczurem maja bardzo rzadki - lub nie maja Go wcale - szczur po prostu smierdzi.
I tak sobie pomyslalam... ze byc moze osoby, ktore kapia szczura niedlugo po jego nabyciu robia to niepotrzebnie? ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Adi

Zapach szczura

Post autor: Adi »

Aniu bardzo mądre spostrzeżenie :wink: Rzeczywiście dla mnie mój szczurek wcalne nie śmierdzi, ale np. dla moich kolegów zapach jest przykry. W takiem razie kąpiele będę musiał urządzać moim szczurkom albo intuicyjnie albo będę się kogoś pytał czy już pora na kąpiel :)
Tangerine

Zapach szczura

Post autor: Tangerine »

Z niewyczyszczonej klatki to faktycznie może nieźle śmierdzieć, ale szczurek sam w sobie?? No, ma jakiś tam zapach, ale zdecydowanie bardziej śmierdzi jak się go umyje. Hmmm... nie ma to jak zapaszek mokrego szczurka :D
busiak

Zapach szczura

Post autor: busiak »

Witam !
Nie wiedzialam czy tutaj to umiescic, ale temat jakby ten.
Kupilam nowego szczurusia i on okropnie brzydko pachnie, nie siankiem, jak moja Piksel tylko jakos tak chemicznie. Zapach powoli robi sie bardzo denerwujacy i nie wiem co robic.
Pomozcie
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zapach szczura

Post autor: Ania »

Busiak, podaj jakies informacje. W jakim jest wieku, czy to samiec czy samica (jest roznica w intensywnosci zapachu u samca i u samiczki) i czy go kapalas.
Po kapieli wiele szczurow ma dosc dziwny zapach (mi sie on kojarzy z zapachem kredek woskowych Bambio jakie kiedys sprzedawali - wiec moznaby go nazwac chemicznym).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
busiak

Zapach szczura

Post autor: busiak »

Juz podaje:
Mala jest samiczka, dosc mloda, ale nie wiem dokladnie w jakim wieku, bo sprzedawca, powiedzial, cytuje: "aaa, nie wiem, to dla wezy...". Podejrzewam, ze ma okolo 8-9 tygodni. Jest u mnie dopiero od wczoraj, zapach przyniosla ze sklepu. Nie kapalam jej, bo boje sie, ze ja to zbyt zestresuje. Co prawda nie jest bojazliwa, ale jest u mnie bardzo krotko.
Najgorsze, ze drugi szczurus, Piksel, lapie ten ohydny zapach i w calym pokoju smierdzi. Zapach mozna porownac do zapachu w autobusie, cos w tym stylu.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zapach szczura

Post autor: Ania »

T dosc dziwne, nie mam pojecia -d laczego tak pachnie, jedynym wyjsciem jest codzienna zmiana scioolki i kapiel jak juz dojdzie do siebie.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Tangerine

Zapach szczura

Post autor: Tangerine »

A ja mam przepis na w miarę bezstersową kąpiel - ale im wcześniej zaczniesz szczura przyzwyczajać, tym lepiej. Więc tak - lejesz wannę prysznicem z ciepłą wodą, żeby wanna nie była zimna, wkładasz tam coś pachnacego szczurem (szmatka z klatki, cokolwiek), wsadzasz szczura do pustej wanny. Nie powinien spanikować, tylko sobie łazić i niuchać. Wtedy zaczynasz powoli wlewać ciepłą/letnią wodę prysznicem powolutku, żeby nie narobić hałasu. Niech sobie szczuras połazi "po kostki" w wodzie. Potem można dolać jeszcze trochę. Na pierwszy raz wystarczy. Powtarzasz takie zabiegi ze 3 razy, potem możesz (jeśli juz mała nie będzie się bała) spróbować zmoczyć jej futerko. Nie gwarantuję, że pokocha wode, ale kąpiele będzie nosić lepiej, niż starszy szczur rzucony na głęboką wodę (też dosłownie ;) )
powodzenia :)
busiak

Zapach szczura

Post autor: busiak »

Dzieki za rady!
Zmienilam sciolke, ale zapach pozostal.
Chyba bez kapieli sie nie obejdzie. Problem w tym, ze musze teraz obydwa kapac, bo oba smierdza.
:D Tylko musze wanne jakos zastapic, bo nie mam :D
Bede Was na biezaco meczyc informacjami, jak nam idzie :wink:
Gracja

Zapach szczura

Post autor: Gracja »

Mój szczur nosi ze sobą dziwny zapach... (od razu powiem, że ma na imię Ziomek). ma czarne futerko, ale gdy tak przesuram palec po szczurze pod włos (na grzbiecie) to kolor skóry jest taki pomarańczowy/brązowy... wg mnie to jest chyba dziwne... muszę przyznać, że to jest mój perwszy szczur, ale przedtem miałam chomiki. Obawiam się, że to jest coś groźnego... ODPISZCIE MI!!! BŁAGAM!!!
Yrsa

Zapach szczura

Post autor: Yrsa »

idź z nim do weta bo on może mieć infekcję skóry...
PALATINA

Zapach szczura

Post autor: PALATINA »

Też Ci radzę- do weta!!! To nie jest normalne, ale pewnie da się wyleczyć!

A tak do tematu śmierdzenia:

Nic tak nie cuchnie, jak dwa szczurki, w dwóch różnych klatkach, z dwóch różnych stad... Rywalizujące smrodkiem o prawo własności do pokoju!!
Po godzinie od gruntownego mycia, nie można w pokoju wytrzymać!
Nie polecam!

Miałam tak kiedyś i jedynym rozwiązaniem, było trzymanie kobitek w różnych pokojach.
Emilka

specyficzny zapach

Post autor: Emilka »

Przeczytalam wszystkie posty o smrodku, mowcie co chcecie. Logiczne jest to ze nalezy czesto sprzatac sciolke aby zapach nie byl az tak intensywny. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze mysz i domyslam sie ze szczury rowniez jako zwierzaki dosc blisko spokrewione z myszami, maja swoj wlasny specyficzny zapach ktory nie dla kazdego jest przyjemny i nie mozna na to poradzic NICZYM.
Otoz rowniez z doswiadczenia wiem ze bardziej intensywny zapach wydziela samiec.... czy kupujac samice szczura ten specyficzny zapach ebdzie mniejszy? Czy ktos z was wie jak pachnie myszka? Jezeli tak to czy moglibyscie porownac jej zapach ze szczurzym. bardzo zalezy mi na wiedzy o jakiej intensywnosci jest szczurzy smrodek i czy zalezy on od plci

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Zapach szczura

Post autor: krwiopij »

dluuugie lata hodowalam myszki, wiec chyba moge sie wypowiedziec... :) moim zdaniem czysta szczurka pachnie najwyzej rownie delikatnie, co czysta mysz... co do samca, to chyba roznie bywa... skaven byl wspanialym okazem mezczyzny, a jego zapach ledwo mozna bylo wyczuc.. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
PALATINA

Zapach szczura

Post autor: PALATINA »

A ja mam inne zdanie.

Wiem, jak "pachn?" myszki i zdecydowanie wolę zapach szczura!!!
Mam dwa samce i czuć od nich, że to samce. :?
Mam też dwie samiczki i też nie jest jako? super, ale przy do?ć częstym sprz?taniu -od nich prawie wcale nie czuć.
Chłopcy "pachn?" nawet zaraz po k?pieli! :roll:
Kiedy miałam 4 samiczki było dużo lepiej niż przy dwóch chłopach!
Ale s? różnice indywidualne... :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”