ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: smeg »

Też mi wygląda na jaśniejącego husky ;) Z czasem może się stać jeszcze jaśniejsza, może nawet biała. Co do wieku, wygląda na nieco starszą, dałabym jej 7-8 tygodni.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Asia_nmc
Posty: 48
Rejestracja: pt gru 05, 2008 8:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Asia_nmc »

Dziękuję za odpowiedzi. Mała że swoją towarzyszką albo będzie wysterylizowana, albo adopcji. Jeszcze nie zdecydowałam...
Ze mną:
Edwin od 19.11.2014 - Dumbo Standard Black Husky Berkshire
Agutek od 13.01.2015r. - Standard Standard Aguti English Irish
Hugo i Oskar od 17.03.2015r. Standard Standard Black Husky Berkshire
Eithne
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 07, 2015 1:06 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Eithne »

Nie mam zdjęcia Mirandy, ale nie wiem jakiej ona jest odmiany. Jest dumboszką, ma kremowe futerko, czarne oczka i jest cała jednokolorowa.
Awatar użytkownika
tuni
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 5:10 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: tuni »

Jakiej maści jest mój Benzen?
Na początku był zwyczajnie czarny, teraz zaczął rudzieć. Na karczku, pyszczku i łapkach ma jaśniejsze, rude włosy agouti. Wygląda jak pies maści podpalanej albo skarogniady koń :P

Pierwszy
Drugi

(wybaczcie jakość)

Jego brat Mefek też zaczyna łapać ten odcień na kapturze.
CzraCzra
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 17, 2015 5:50 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: CzraCzra »

Sorki za odkop, ale nie ma co zakładać nowego tematu ;)

Proszę o pomoc w nazwaniu koloru mojego malucha. Ni to czarny, ni to szary, przy nosku ma jasnoszare, taki sam kolor przy łapkach i leciutko jaśniejszy brzuszek. Myślałam, że to russian blue, ale wydaje mi się, że za ciemny, a czarny też nie jest.
Jego braciszek (to grube na drugim foto :D ) to na 90% husky,tylko jakiś taki strasznie biały.
Fotki http://imgur.com/a/OPr7X

Przy okazji chciałam się zapytać o to, czy to normalne, że mój starszak ma takie dłuższe i puchate futro? Z tego co widziałam, to inne husky mają raczej bardziej gładkie futerko. Mój wygląda, jakby był ciągle napuszony.
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: olgapsiara »

Ile ma ten przeslodki maluch ? <3
I chyba jest russian blue ;)

PS. Czy to normalne, że mój husky zamiast być szary z gdzie nie gdzie białym jest biały z paroma włoskami szarymi ?! :D
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: cane »

Olga husky "traci" kolor wraz z wiekiem... Może nawet stać się całkowicie biały ;).

Czy może mi ktoś łopatologticznie wyjaśnić czym różni się russian blue od american blue?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

najprościej, american jest jaśniejszy .. bardziej cukierkowy :P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: cane »

Noovaa bo mam dylemat z moimi dziewczynami...

Nietoper to na 100% jest russian blue - widziały ją i określiły kolor osoby znające się na tym lepiej ode mnie ;). Idealnie równy odcień na całym ciele, każdy włosek identyczny. Odcień ciemny, określiłabym to jako "granat", ew. "mokry cement" :D.

Hana zaś niby też jest niebieska, niby też myślałam, że to rusek, ale... Ona ma zupełnie inny kolor! Nie dość, że jest jaśniejsza to jeszcze ma "nierówny" kolor. Czubek pyszczka i "puch" [czy szczury w ogóle mają puch?] jaśniutki, ["suchy cement" :P], a na to wszystko nakładają się o odcień/dwa ciemniejsze włoski okrywowe. . Same włoski okrywowe takie dużo jaśniejsze niż u Nietoper nie są, ale z jasnym "podbiciem" sprawiają zupełnie inne wrażenie...Niestety, nie widać tego na zdjęciach ::)


Znaczy mi to oczywiście obojętne jakie to jest tak naprawdę umaszczenie. Sprawa mnie ciekawi i tyle, jak dla mnie kolor Hany może nazywać się nawet "sinozielony fiolet" - to i tak już ryjek łakomy, ukochany i łakomy... i ryjkowaty i łakomy... i łakomy jeszcze przy okazji ;D.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Cane a nie wpada w brąz ? Bo może to american blue agouti ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
stopięćdziesiąt
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 27, 2015 3:59 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: stopięćdziesiąt »

mam pytanie. czy szczur rudy, taki co kiedyś w sklepach zoologicznych był powszechny, i szczur tzn "fawn" to to samo?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: IHime »

Nie. Popularne kiedyś w sklepach były aguti, które niekiedy wygląda jak rudziejący brąz. Ewentualnie z rzadka pojawiały się amber, ale prawdziwe rudzielce pojawiały się nieczęsto.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: smeg »

cane pisze:Noovaa bo mam dylemat z moimi dziewczynami...

Nietoper to na 100% jest russian blue - widziały ją i określiły kolor osoby znające się na tym lepiej ode mnie ;). Idealnie równy odcień na całym ciele, każdy włosek identyczny. Odcień ciemny, określiłabym to jako "granat", ew. "mokry cement" :D.

Hana zaś niby też jest niebieska, niby też myślałam, że to rusek, ale... Ona ma zupełnie inny kolor! Nie dość, że jest jaśniejsza to jeszcze ma "nierówny" kolor. Czubek pyszczka i "puch" [czy szczury w ogóle mają puch?] jaśniutki, ["suchy cement" :P], a na to wszystko nakładają się o odcień/dwa ciemniejsze włoski okrywowe. . Same włoski okrywowe takie dużo jaśniejsze niż u Nietoper nie są, ale z jasnym "podbiciem" sprawiają zupełnie inne wrażenie...Niestety, nie widać tego na zdjęciach ::)


Znaczy mi to oczywiście obojętne jakie to jest tak naprawdę umaszczenie. Sprawa mnie ciekawi i tyle, jak dla mnie kolor Hany może nazywać się nawet "sinozielony fiolet" - to i tak już ryjek łakomy, ukochany i łakomy... i ryjkowaty i łakomy... i łakomy jeszcze przy okazji ;D.
Według mnie opisujesz american blue agouti. Takie szczurki w dzieciństwie są bardziej niebieskie: http://s26.postimg.org/p023mswzd/196499 ... 5801_n.jpg , z wiekiem ich kolor coraz bardziej wpada w brąz: http://postimg.org/image/knpmlmqd9/ . No i występuje charakterystyczne dla wszelkich odmian agouti różnice kolorów tego samego włosa u jego nasady i na końcu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
monikacicha90
Posty: 10
Rejestracja: pn paź 12, 2015 3:28 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: monikacicha90 »

IHime pisze:Nie. Popularne kiedyś w sklepach były aguti, które niekiedy wygląda jak rudziejący brąz. Ewentualnie z rzadka pojawiały się amber, ale prawdziwe rudzielce pojawiały się nieczęsto.
No właśnie ja już jakiś czas szukam i znaleźć nie mogę :( A chciałam znaleźć towarzystwo dla Meli i Mani. Ktoś coś? Najlepiej w Wielkopolsce!
Emirata
Posty: 19
Rejestracja: pn sie 17, 2015 10:18 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Emirata »

Mógłby mi ktoś pomóc w określeniu maści mojej Beauty? Ktoś mi kiedyś powiedział, że to blue agouti, ale ona jest bardziej taka brązowopopielana niż niebieska. Najbardziej pasuje mi do dove, jednak one mają rubinowe oczy, a na mink chyba za jasna. Nie wiem, czy to dobrze widać na zdjęciach (małą ciężko uchwycić, nie chce nawet przez parę sekund usiedzieć spokojnie), ale jej futerko nie jest jednolite, tylko raz jaśniej, raz ciemniej (zwłaszcza na grzbiecie sierść jest ciemniejsza), pojedynczy włosek od nasady po końcówkę zmienia swój kolor.

http://zapodaj.net/a87051242be13.jpg.html
http://zapodaj.net/ee7b74893fc9f.jpg.html
Beauty & Beast
Za TM: Brawurka, Muffin, Benek.
In the future I'd like to be a jockey, but the greatest dreams are always unrealistic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”