Witam

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Uhuru
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 30, 2015 3:59 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Witam

Post autor: Uhuru »

No hej. Mam na imię Wiktoria, mam 17 lat. To tak tytułem wstępu. Nie mam szczurków, ale w najbliższym czasie się pojawią, więc wolę trochę wcześniej się przygotować i douczyć, co by sprawić małym kolegom dobre warunki.
Kilka słów o sobie..może zacznę od tego, że bardzo lubię czytać. Oprócz tego sporo gram no i kocham zwierzęta. Aktualnie mam kotka i konia, niestety od tego drugiego dzieli mnie kawałek drogi, więc nie widuję go tak często, jakbym tego chciała. Od około 4 lat jestem wegetarianką.
Myślę, że reszta wyjdzie w praniu. Mam nadzieję, że jakoś się tu z wami dogadam i że pomożecie mi się przygotować na przyjęcie nowych lokatorów. ;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam

Post autor: unipaks »

Serdecznie Cię witamy na naszym forum! :) Czytaj, pytaj i zdobywaj wiedzę, forum potrafi być kopalnią wiadomości (jak się je przesieje oddzielając od nie całkiem prawdziwych ;) ). Zapraszamy do udzielania się, a jak już w Twoim domu zagoszczą wreszczie jakieś wąsate stwory, to przedstaw je chwaląc się nimi w dziale Nasi pupile ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Uhuru
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 30, 2015 3:59 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Witam

Post autor: Uhuru »

Na pewno się pochwalę :) Jeden już jest "załatwiony". Kolega niestety musi go oddać. Postanowiłam go przygarnąć, no ale wiadomo, że z kumplem zawsze raźniej, więc jak tylko się pojawi klatka to zacznę poszukiwania drugiego ogonka dla towarzystwa.
Awatar użytkownika
Uhuru
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 30, 2015 3:59 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Witam

Post autor: Uhuru »

Kurczę, nie mogę nigdzie znaleźć sensownej klatki w sensownej cenie. Ale problem w tym, że koledze się śpieszy i chyba na razie będę musiała wziąć ogona z jego aktualnym mieszkankiem, które jest bardzo nie w porządku moim zdaniem. No ale szukam codziennie jakiejś fajnej klatki i mam nadzieję, że ją niedługo znajdę. Mam ten problem, że mam wygórowane wymagania co do rozmiaru, ale moim zdaniem im więcej miejsca, tym lepiej, zwłaszcza, że nie zawsze będę w stanie szczury wypuścić.

A takie pytanie. Shizuru (tak nazywa się szczurek, który ma do mnie trafić) ma około roku. Ma jakieś znaczenie w jakim wieku będzie jego towarzysz? Bo chcę zacząć się za nim rozglądać. Swoją drogą mam nadzieję, że szybko uda mi się znaleźć coś w okolicy, najlepiej adopcję, bo nie jestem fanką zoologicznych, a nie chcę żeby Shizu siedział długo w samotności.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam

Post autor: unipaks »

Były ogłoszenia o ogonkach do adopcji na Śląsku, przejrzyj u nas w Zwierzaki/Oddam, na alloszczur, na oxl i na FB https://pl-pl.facebook.com/SzczurzeAdopcje. Szczurek może być w podobnym wieku, ale też trochę młodszy lub starszy; trzeba dobrze poczytać o łączeniu po raz pierwszy, a potem jak będzie przebiegało pokojowo, to razem w transporter i rundka o świcie autem lub pieszo po okolicy albo choćby po mieszkaniu. Będzie dobrze :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam

Post autor: Newbie8 »

Witaj! Skoro uwielbiasz czytać to wspaniałe że trafiłaś na to forum. Z jego pomocą znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do chowu szczurów.
Życzę wytrwałości i powodzenia!
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
Uhuru
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 30, 2015 3:59 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Witam

Post autor: Uhuru »

Za dwie godziny jadę po pierwszego szczurka, koledze zależy żebym wzięła go jak najszybciej. Niestety nie mam jeszcze klatki, a znajomy może użyczyć mi jedynie plastikowy pojemnik (w którym zresztą szczurek na stałe mieszka :-\ ). No ale nie mam na razie innego wyjścia, najpóźniej za 1.5 tygodnia będę miała klatkę, wtedy też zamierzam jechać po drugiego szczurka. Trochę się martwię, bo to młodziutki samczyk, będzie miał wtedy jakieś 7 tygodni. Mam nadzieje, że starszy nie zrobi mu krzywdy.
Jak będę miała możliwość to wrzucę zdjęcia nowego lokatora ;)
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam

Post autor: Newbie8 »

W plastiku niedobrze trzymać gryzonia, zwłaszcza w takie upały. Nie masz możliwości podskoczyć choćby do kanału po jakąś niewielką Klatkę?
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam

Post autor: Newbie8 »

Oczywiście nie kanału tylko kakadu ;-)
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
Uhuru
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 30, 2015 3:59 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Witam

Post autor: Uhuru »

Wrzuciłam mu butelkę z zamrożoną wodą i aż mu zazdroszczę temperatury w tym pojemniku, momentalnie cały się ochłodził. Zresztą ma do niego doczepioną taka małą klatkę, myślę, że na razie to wystarczy. Jak tylko będę mogła, to zmienię mu miejsce zamieszkania, zdaję sobie sprawę, że mimo wszystko to nie jest dla szczura najlepsze rozwiązanie.
Na razie dałam mu spokój. A kot podszedł tylko do klatki, powąchał i olał go. Oczywiście nie będę próbować ich ze sobą zaprzyjaźnić, ale myślę, że póki jest w środku, to nic mu nie grozi. Mimo to na razie kotek musi się pożegnać ze spaniem w moim łóżku :p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”